Jump to content

instalare USB sau snap in adaptor pentru IPOD?


ando_ando

Recommended Posts

Salutare

 

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie?

Vreau sa imi instalez in masina un dispozitiv de pe care sa ascult muzica, si in acelasi timp sa pot sa imi folosesc si butoanele de pe volan pt a schimba melodiile.

Ca si optiuni, din ce am citit pana acum, ar fi USB sau un media snap-in adaptor.

Detin un seria 3 e90 318d, cu navigatie business.De asemenea am si Bluetooth si mufa pt auxiliara.

Ce ar trebui sa cumpar?

 

post-62356-0-44584100-1401130954_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tre sa schimbi modulul de bluetooth cu MULF2, si iti mai tre portul USB si cablu de la MULF2 in cotiera la USB ( astea costa cam 100e )

 

Modulul depinde la ce pret il gasesti 150-200e

 

+ codare

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Ms am inteles.Deci e treaba serioasa daca vreau sa fac acest lucru.De tras cabluri pe sub mocheta, codare..

Stii ceva de acel adaptor pentru Ipod? daca inlocuiesc adaptorul actual de Nokia 6XXX cu unul MEDIA pt Ipod,as putea sa imi folosesc comenzile de pe volan?

Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar asa complicat, tre sa tragi cablu din portbagaj pe sub bancheta in cotiera.

 

Acel adaptor media e mai complicat, ca sa functioneze sa poti reda melodii de pe telefon pe navigatie tre sa schimbi si navigatia ( iti trebuie CIC + alte cabluri trase si baseplate )

 

Este vorba despre optiunile 6NR 6NF care s-au introdus din 03/2011.

 

Daca il pui doar asa o sa iti incarce telefonul.

Link to comment
Share on other sites

Ok.varianta asta cu adaptorul e si mai complicata.

Raman atunci la varianta cu USB-ul.

Momentan am alta problema cu navigatia.De ceva vreme a inceput sa numai mearga cum trebuie.

Imi tot apar mesaje ''Medium cannot be read'' si ''Please insert the navigation DVD'' chiar daca DVD-ul e inauntru.

Am fost la reprezentanta la BMW si mi-au zis ca ce pot sa imi faca e sa imi schimbe navigatia. 2300 de euro.

Mi-am desfacut navigatia si ce sa vezi, am gasit in navigatie o fisa de 10 eurocenti :)).

Acum incerc sa mi-o repar si sper sa se repare prin inlocuirea DVD-reader-ului.Sper!

Link to comment
Share on other sites

Da, asta cred si eu.

De aceea mi-am comandat un dvd-reader nou. Nu stiu exact care e de vina: lentila, partea mecanica sau partea electronica.

De aceea am zis ca imi iau unul nou si gata.E plug and play.

Pt cei care au probleme isi pot comanda de aici: http://www.lasertrader.de (sectiunea Laufwerke,masina, apoi trebuie sa verifice codul navigatiei)

Probabil se gasesc si mai ieftine, nu stiu.Cert e ca aici mi-am gasit codul navigatiei.

Sper ca nu am incalcat vreo regula postand acest site aici.

Multumesc mult de informatiile primite!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.