Jump to content

Vand BMW 335i E92 M-Tech


alexrosiu

Recommended Posts

intr-adevar frumoasa masina si intretinuta cum trebuie. Ma surprinde totusi ca la nici 100k km a trebuit sa schimbi deja pompa de servo, caseta de directie si ambreiajul, banuiesc ca primele 2 nu au fost schimbate doar preventiv, sau? Ambreiajul e poate de inteles daca ai un stil sportiv de condus, dar celelalte ? Dupa modificarile facute ar fi meritat cateva sesiuni de circuit :thumbsup: , GLWS!
Link to comment
Share on other sites

Pompa de servo a cedat si a introdus pilitura de fier in toata instalatia de servo, ceea ce a necesitat inlocuirea intregului sistem: pompa, caseta de directie, furtune lichid servo, radiator servo, rezervor lichid.

Am facut doua sesiuni cu masina pe Hungaroring si am avut cateva participari la campionatul de Autoslalom anul trecut. Posibil ca acestea sa fi grabit defectarea pompei, dar nu cred ca au fost cauza principala. In orice caz, important este ca acum masina are intreg sistemul de servodirectie nou.

Edited by alexrosiu
Link to comment
Share on other sites

asa da, altfel nu vedeam rostul modificarilor de mai sus care sunt totusi specifice si nu le-ar alege oricine in modificarea masinii daca nu are un target bine conturat :), pentru un mers sportiv pe Valea Cheii e suficient de capabila si stock masina, nu iti trebuie Quaife sau Tarox :) Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

pentru un mers sportiv pe Valea Cheii e suficient de capabila si stock masina, nu iti trebuie Quaife sau Tarox :)

 

De acord, masina este foarte capabila pentru strada chiar si cu suspensia M si fara LSD sau frane upgradate.

Dar chiar si pe strada, suspensia Bilstein, swaybar-urile si diferentialul o fac o cu totul alta masina, aproape imposibil de comparat cu varianta stock.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

E mai rapida honda s2000 pe Adancata decat BMW-ul? :)

 

Cu siguranta S2000 se simte mai Raw..

In Grecia am vazut 2 soferi cu ambele masini care se ''jucau''...intadevar s2000 facea multa galagie,dar parca BMW-ul avea un fel de a spune ''relax ca sunt aproape'' :)

 

Una din zilele de ''joaca''.

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.