Jump to content

BMW E30 TURBO 761 HP


Fam

Recommended Posts

pai ce faci Stefy vinzi racheta , recomand 100% masina , cunosc proprietarul de vreo 14 ani , masina asta a fost pasiunea lui , nu stiu exact de cat timp a fost nevoie sa ajunga la stagiul final cred ca 2-3 ani de investitii continue , masina merita 100%
Link to comment
Share on other sites

da Ace masina o vand pentru ca sta mai mult in garaj (eu nu prea mai am timp sa merg cu ea) are 2 presiuni low boost 680+ care sunt suficenti pe 1,2 bari , iar pe 1,4 bari 761 care nu ai nevoie sincer , motorul este facut in toatalitate de WPP defapt majoritatea modificarilor doar de el , piulita cu piulita tot ce s-a bagat in motor , senzatia este de nedescris sa stii ca te poti da cu masini precum porsche 911 turbo / lamborghini ,ferrari , amg, m3 , m5 ,m6 , m3 e46 turbo de 850 de cai , nissan gtr ,audi rs6 model nou , si multe altele:) ...si nu ma refer la modul ca doar le tii piept , masini care le bati din mers de pe loc :) motoare de 900 cm ,si tot asa !!! banii pe care ii cer sunt cu mult sub suma investita :) cine este in domeniu' si cunoaste stie despre ce este vorba...este o masina sub 11 secunde la dragracing 402m , in conditiile in care masina nu are nici macar o modificare pentru drag, fiind doar pentru strada Edited by Fam
Link to comment
Share on other sites

este destul de fiabil pe presiunea care merge acuma 1,2 nu este o presiune mare , este ok, motorul este indicat sa fie desfacut odata pe an ,iar revizie de 2ori pe an ulei etc, in functie de cum ai grija de masina si cat mergi , asa cum o pastrezi asa o ai :) de ex ambreajul care este pe masina este un bidisk 1800e, daca o sa dai burn pe uscat se duce in cateva luni,avantajul e ca schimbi doar placile kitul :), daca o pastrezi si ai grija de ea nu e scumpa intretinerea , ce a fost mai greu s-a investit deja ,acuma doar sa aiba grija de ea:P
Link to comment
Share on other sites

@MAS-e un target foarte restrans pt masina asta in rest ai dreptate la 8000 eur probabil ca nu ajunge pe maini bune.

 

decat sa o dau pe 8.000 E , prefer sa o tin 30 de ani in garaj sa stea acolo degeaba, doar ce am enumerat mai sus se ajunge la 10.000 ++++ alte modificari care au fost facute pe la motor(care le zic doar cumparatorului), caroserie , rollcage / ranforsare caroserie praguri etc , nu o vand ca am probleme financiare , ci ar fi pacat sa nu se bucure cineva de ea si sa stea in garaj , eu am bagat 4-5 ani bani in masina incontinu

 

Un E30 reproiectat .

 

Bafta la vanzare. :)

 

ms frumos:)

post-3338-0-23403500-1401702529_thumb.jpg

post-3338-0-52726000-1401702559_thumb.jpg

post-3338-0-19631900-1401702578_thumb.jpg

post-3338-0-90916800-1401702761_thumb.jpg

post-3338-0-58503400-1401702786_thumb.jpg

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

stiu ce presupune sa faci un urs am si eu unul si am cativa prieteni care au facut ceva in genul la ceea ce ai facut tu.intrebarea mea ar fi de ce sa o dai?mai ales ca nu stiu cate oferte serioase o sa primesti.edit:adica reformulez de ce o tii in garaj? Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

stiu ce presupune sa faci un urs am si eu unul si am cativa prieteni care au facut ceva in genul la ceea ce ai facut tu.intrebarea mea ar fi de ce sa o dai?mai ales ca nu stiu cate oferte serioase o sa primesti.edit:adica reformulez de ce o tii in garaj?

muncesc si stau mai mult plecat , si nu am timp sa mai merg cu ea , sta in garaj , iar daca nu se vinde o pastrez eu , eu vreau doar cash ,dar daca ar avea cineva o varianta buna si mi-ar placea poate ,dar asa prefer sa stea in garaj decat sa o dau pe nimic

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

supermasina, e un pret mic pentru ce poate dar din pacate nu cred ca il vei obtine aici in tara. multa bafta!

 

salut, suma ceruta este cu mult sub ceea ce am investit eu in aceasta masina , 12.000 E ++ sunt numai in motor:), daca mai pun jantele, ambreiajul aia sunt 15.000:), investitia ajunge peste 25.000 de euro , motorul este facut de la 0 , nu mai necesita alti bani investiti ,decat in interior dupa bunul plac ....senzatia ...nu am cuvinte sa redau:) , daca nu se vinde o pastrez eu, masina sta in garaj !

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Se pare ca se vinde f greu un asa exemplar.

Este o masina de senzatie plus ca la 15000ââÂŹ sa ai peste 700cp sub capota...cam greu. Cred ca lumea se sperie de fiabilitate :(

Bafta la vanzare !

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.