Jump to content

Sfat achizitie E92 Coupe sau Cabrio 2010 - 2011


Johnny90

Recommended Posts

Baieti, am gasit un 325i automat M SPORT cabrio full option cu specificatiile de performanta:

 

Performance:

Engine power 218 bhp

Engine size 2996 cc

Acceleration (0-62mph) 8.1 sec

 

si un 330d automat M SPORT cabrio full option cu specificatiile de performanta:

 

Performance

Engine power 245 bhp

Engine size 2993 cc

Acceleration (0-62mph) 6.5 seconds

 

Am citit si pe alte forumuri diferenta dintre 325i vs 330d, in cazul unei reparatii benzina este mai ieftina ca diesel-ul... pareri impartite si alegeri in functie de preferinte...

 

Acum va intreb si pe voi, ce alegeti ? 325i sau 330d

 

Eu unul sunt oarecum fixat pe diesel pentru ca am mers cu unul si senzatia pe care o simti cand te baga in scaun e bestiala fata de benzina care o simti practic mai spre finalul turatiilor cand ajungi undeva la 6-7000 rpm dar parerile sunt impartite si aici categoric.

 

Astept parerile voastre!

Multumesc!

Edited by Johnny90
Link to comment
Share on other sites

330d.. cuplu ala "nesimtit" te face sa uiti ca ai "tractoras"..

 

Daca vrei benzina,ia-ti 335i , daca nu,mai bine ramai la 330d ..

 

Singurul lucru care-i mai frumos la 325i decat la 330d,sunetul..in rest nimic.

Edited by mdln
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am avut aceste motoare pe e90 sedan, deci 325i si 330d, nu exista comparatie, iar partea cu sunetul nu contrabalanseaza nici 15% din restul avantajelor 330d-ului. mergi linistit, impacat si fara niciun regret pe 330d!

in standard e diferenta majora, nu vrei nici sa te gandesti ce inseamna un 330d "tras" putin de el....e sublim!

parerea mea, pe scurt, mergi pe 330d!

bafta multa si asteptam prezentarea masinii :) !

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

stim cu toti ca gusturile nu se discuta, dar dpmdv, nu m-as plimba cu o decapotabila de maxim 15.000 euro in centru, m-as simti penibil, sa atrag privirile asupra mea, de parca a-si fi vezi doamne la volanul unui ferrari de 70.000euro

intr-adevar un cabrio iti ofera senzatii tari, este o placere mare sa conduci un cabrio, dar parerea mea personala, este ca o masina cabrio trebuie sa aibe si o anumita valoare , ori ai un cabrio "adevarat" adica ceva mai scump, mai inedit, mai special decat un e92,...in concluzie mie personal mi-ar fi rusine sa zic asa ca sa fiu mai direct, sa ma plimb cu un cabrio de maxim 15,000, poate ca mi-o luati in nume de rau, dar este parerea mea personala.

cum ar fi sa conduceti un e36 cabrio?, sau un e46?, cam aia ar fi si cu un e92, pt ca si un e92, e o masina veche acum, si cu o valoare estimata scazuta.

da un cabrio, oricare ar fi ala, e placut sa te plimbi cu el undeva in afara, nici de cum in centru, daca vrei cabrio sa te plimbi cu el in centru, plimba-te cu un cabrio "veritabil"

asta este si a fost mereu parerea mea despre masinile cabrio, ori ai un cabrio intradevar veritabil , ori pas....

 

un coupe, sau un sedan, denota ca nu vrei sa scoti nimic la iveala, ca nu vrei sa fi in centrul atentiei....

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

un cabrio oem foarte intretinut E36 intoarce mai multe priviri decat un E93 iti zic eu, dar vorbim de o masina "clasica" si nimic facut la tziganie

Personal nu as da E46/E90 cabrio decat pe un porsche 911 cabrio (din anii '90 gen, ala cu adevarat arata mai bine)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.