Jump to content

Recommended Posts

Salut,

 

As dori sa fac cateva operatii la ei si din ce am vazut pe net par a fi seriosi si au lucrat cu schimbat de distributie. preturile sunt ok.

 

a lucrat cineva cu ei pe opeartii mai complexe la motor? sunt priceputi, cinstiti? de dormag, sa nu aud :)

 

nu stiu daca am postat bine aici topicul, dar nu am vazut unde in alta parte sa il deschid.

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut la ei mai multe operatiuni si sunt multumit. Am schimbat uleiul la cutia automata la X5, schimb placute de frana la seria 3, schimb garnituri si curatare galerie de admisie, inlocuit furtunase vacum tot la seria 3 (320d). Atelierul e curat si dotat, poti sta langa masina, preturile sunt ok si se emite si factura fiscala.
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Eu am fost acolo pentru mai multe reparatii, sunt ok, se pricep, preturile sunt ok si se emite factura.

Service-ul este al user-ului RoberTau care este banat pe forum.

Nu au electrician, acum cauta sa angajeze.

 

Singurul dezavantaj este programul L-V 10 - 19, eu de obicei ma duc las masina si o iau cand este gata.

Dupa cum vezi pe pagina lor de farcebook repara si masini destul de scumpe.

 

Eu iti recomand cu incredere service-ul.

 

O zi buna,

Mihai

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Eu am fost acolo pentru mai multe reparatii, sunt ok, se pricep, preturile sunt ok si se emite factura.

Service-ul este al user-ului RoberTau care este banat pe forum.

Nu au electrician, acum cauta sa angajeze.

 

Singurul dezavantaj este programul L-V 10 - 19, eu de obicei ma duc las masina si o iau cand este gata.

Dupa cum vezi pe pagina lor de farcebook repara si masini destul de scumpe.

 

Eu iti recomand cu incredere service-ul.

 

O zi buna,

Mihai

 

De ce este banat robert ?

Link to comment
Share on other sites

Cauta si tu din urma, cum am facut si eu. Pe scurt, in 2010 intreba cum se schimba becul de la plafoniera.

Aia cu plafoniera o stiu. Mai era una cu un releu de bujii...insa ultima nu o stiu si nu o gasesc :) .

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Daca ati inceput hai sa zic si eu

 

Ma duc la el si imi zice ai toate bujiile arse, le schimb pe toate 4, noi

Tot aveam erori la toate 4 in continuare, ma duc la el si imi zice ca tre schimbat si releul

Imi recomanda unul reconditionat de el cu nu stiu ce legaturi lipite la 100 de lei, imi zice ca asta se intampla la ele se rup contactele de la trepidatii

Zic hai ma ca o stii omul ceva, bine, il schimba, tot erori in continuare pe toate 4

Zic eu ca poate nu e bun ala, il pun sa comande nou, il monteaza, erori pe toate 4 in continuare

Mau duc la el si imi zice, atentie,

Nu stiu ce are ca nu sunt electrician eu sunt mecanic, du-te la bavaria

 

Pai daca nu esti electrician de ce te-ai bagat la electrica

Plus ca a fost mare jepcar ca daca el a vazut ca am toate 4 bujiile arse si era clar ca era din releu sau alimentare, m-a mai jegmanit si de 450 de lei pe bujii degeaba

Plus ca sunt convins ca si releul pe care- l aveam era bun da a ramas la el cand m-i la pus pe cel reconditionat

 

Rezolvarea a fost inlocuirea cablului mare de plus care vine de la electromotor la releu, descoperit de dan carjan

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Schimba releul nu lasa pocnitoarea aia vei pati ca pole

 

Diferenta e ca pe Pole l-a si mintit ca i-a pus releu nou pentru care i-a luat si banii. Cand, de fapt, nefiind electrician, a facut niste lipituri aiurea si i-a luat foc intr-un final. Pole putea sa aiba masina arsa din cauza lui.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Diferenta e ca pe Pole l-a si mintit ca i-a pus releu nou pentru care i-a luat si banii. Cand, de fapt, nefiind electrician, a facut niste lipituri aiurea si i-a luat foc intr-un final. Pole putea sa aiba masina arsa din cauza lui.

 

Jepcar nesimtit, trebuia sa-mi schimbe releul si dupa sa vada daca sunt si bujiile arse, din moment ce imi tot dadea erori pe toate 4

 

Pe mine m- a deranjat ce mi-a spus, ca nu stie ca nu e electrician, da banii mei au fost buni

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bujiile se pot verifica la rezistenta daca sunt arse, decat scoti fisa si vezi cu multimetru daca e arsa sau nu ,singura faza ca se poate sa-ti dea bine pe multimetru si sa fie rupta bujia in mijloc (cazuri rare) si sa nu se incalzeasca la varf. Edited by Krebs
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Am avut o experienta neplacuta cu ei acum vreo 2 ani,cand mi-a facut motorul la e46 dupa ce a fost aspirata o clapeta de pe galeria de admisie in motor,a uitat sa-mi schimbe garnitura de la colbutori,trezindu-ma cu motorul plin de ulei,operatie pe care m-a costat ceva bani in Italia din neglijenta lor(lui).Eu ii recomand decat pentru schimb de ulei,filtre,placute de frana,asta pentru cine nu stie sa le schimbe singur :thumbsup: Edited by octavian8383
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am avut o experienta neplacuta cu ei acum vreo 2 ani,cand mi-a facut motorul la e46 dupa ce a fost aspirata o clapeta de pe galeria de admisie in motor,a uitat sa-mi schimbe garnitura de la colbutori,trezindu-ma cu motorul plin de ulei,operatie pe care m-a costat ceva bani in Italia din neglijenta lor(lui).Eu ii recomand decat pentru schimb de ulei,filtre,placute de frana,asta pentru cine nu stie sa le schimbe singur :thumbsup:

 

 

Tu esti cel din Italia cu masina adusa pe platforma pana la el ?

Link to comment
Share on other sites

Din partea mea are un feedback bun, dar vad ca aveti povesti destul de urate patite la el.

Pentru electrica nu m-as duce la ei, dupa cum am zis, nu au electrician.

 

Pana acum am fost in ordine cronologica la :

 

Ilie Ciolpani

Florin din Bucurestii Noi (simeringuri supape)

Service Premium

Bimmer Service

 

Pot sa zic ca dintre toate la bimmer service a fost cel mai ok, dar ma puneti pe ganduri.

Ce alte service-uri recomandati ?

 

@Myx lucreaza si el din cand in cand, nu doar angajatii.

Edited by Mihai Andrei
Link to comment
Share on other sites

Pai daca dintre Ilie si bimmer service ti s-a parut mai ok bimmer, da-mi voie sa nu am incredere in nicio recomandare de-a ta.

 

La Ilie am plecat cu masina nerezolvata de 3 ori.

Imi pierdea antigel si m-am dus la el mi-a zis ca e pompa de apa, am schimbat-o, si tot pierdea, apoi am schimbat un cot de apa, tot pierdea, am mai schimbat iar ceva la apa si tot pierdea.

De cate ori plecam de la el imi zicea ca masina nu are pe unde sa mai piarda apa.

 

Am fost apoi la Service Premium mi-au zis ca e vasul de expansiune, l-am schimbat impreuna cu buson si tot pierdea.

Pana la urma a fost o garnitura la un corp de apa si un corp pe langa motor dupa o constatare la Bimmer service.

Edited by Mihai Andrei
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Din partea mea are un feedback bun, dar vad ca aveti povesti destul de urate patite la el.

Pentru electrica nu m-as duce la ei, dupa cum am zis, nu au electrician.

 

Pana acum am fost in ordine cronologica la :

 

Ilie Ciolpani

Florin din Bucurestii Noi (simeringuri supape)

Service Premium

Bimmer Service

 

Pot sa zic ca dintre toate la bimmer service a fost cel mai ok, dar ma puneti pe ganduri.

Ce alte service-uri recomandati ?

 

@Myx lucreaza si el din cand in cand, nu doar angajatii.

 

Incearca si la BMW Efficient Services. Eu acolo am fost pana acum si sunt foarte multumit. Nota 10 pentru baieti si pentru cum se poarta cu clientii.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

La Ilie am plecat cu masina nerezolvata de 3 ori.

Imi pierdea antigel si m-am dus la el mi-a zis ca e pompa de apa, am schimbat-o, si tot pierdea, apoi am schimbat un cot de apa, tot pierdea, am mai schimbat iar ceva la apa si tot pierdea.

De cate ori plecam de la el imi zicea ca masina nu are pe unde sa mai piarda apa.

 

Am fost apoi la Service Premium mi-au zis ca e vasul de expansiune, l-am schimbat impreuna cu buson si tot pierdea.

Pana la urma a fost o garnitura la un corp de apa si un corp pe langa motor.

Eu nu va inteleg pe cei care aveti o problema si nu mergeti la mecanicul respectiv pana ii da de cap. Mai ales ca are ceva recomandari pe forum, deci nu e vreun habarnist. Personal nu il cunosc, insa alti colegi de forum il lauda.

 

Din ce relatezi, inteleg ca ai avut pierderi destul de mari, e frustrant sa nu scapi de ele din prima, insa nici masinile noastre nu mai sunt la prima tinerete. Acum 2 luni, mi-a pleznit un aerisitor, un nenorocit de surub de plastic pe care nu il avea nimeni pe stoc, abia am gasit SH intr-o zi de sambata.

 

Am avut si eu probleme cu pierderi de antigel (pierdeam 1L la 7.000-10.000km) si am schimbat termostatul, pompa fiind schimbata in urma cu vreo 12.000km (ca am vrut eu neaparat, nu ca ar fi avut vreo problema) si curgea pe la imbinare. Acum, astept sa mai fac ceva mii de km sa vad daca mai pierde.

 

Pe de o parte, inteleg de ce ti-a recomandat schimbarea pompei.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Incearca si la BMW Efficient Services. Eu acolo am fost pana acum si sunt foarte multumit. Nota 10 pentru baieti si pentru cum se poarta cu clientii.

 

Dupa experienta cu Service Premium am cerut deviz la Bimmer si la Efficent Services, m-am dus la Bimmer din cauza pretului, pana acum nu mi-au dat senzatia ca nu se pricep, dar dupa ce am citit feedback-ul asta, m-ati pus pe ganduri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.