Jump to content

Am comandat 118d !


oSerX

Recommended Posts

Dupa cum am tot vb in topicul anterior, nu stiam ce sa aleg... intr-un final am ales.....

 

MODEL : BMW seria 1 - 118 diesel 143 CP

culoarea ALB ALPIN III

 

pachet confort

pachet avantaj

 

faruri xenon, adaptive cu spalatoare

proiectoare

scaune fata incalzite, cu suport lombar si tapiterie neagra cu niste linii

aer conditionat automat

BMW professional CD + sistem sunet Hi-Fi

trapa

pachet iluminare suplimentara

senzori parcare

protectie soare si parbriz cu banda gri

cotiere rabatabile fata/spate cu suport pahare, ochelari, telefon

cruise control

tetiere spate rabatabile

covorase velur sunt standard...

kit fumatori

jante model 222 (se pot vedea pe bmw.de)

 

cam astea sunt ce'mi amintesc acum.... proforma o am in masina...

 

masina am luat'o de la Filaret... cu un discount multumitor...

 

ce regret, dar sincer nu'mi iesea mie la socoteala... as fi vrut 120d ...dar ajungeam pre scump ( aprox 33k+ EUR cu tva ) ...

 

ce vreau sa va intreb... daca stie cineva ??? cum sunt trimurile interioare TITAN HELL ???

 

asa .... in treacat am trimis un mail la ACS in germania si ei m'au indrumat catre Dan Podoaba ACS romania Cluj... am vb cu omu ... e super , stie ce vb pe cuvant..

 

mai pe la vara i'as pune si un chip de la ACS ... a zis ca mai dureaza cel putin 3...4 luni pana apare pt motorul asta..

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

mersi fain...

 

masina, zic ei, a intrat ieri in productie, sau ieri au dat comanda, undeva in ultima saptamana din aprilie ar trebui sa fie in tara...

 

of.... ma frec pe des'te ... d'abia astept :blink:

 

a si inca ceva.... scrie acolo .... pe factura.... ceva de varianta germana a masinii... care e treaba cu asta ???

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum am tot vb in topicul anterior, nu stiam ce sa aleg... intr-un final am ales.....

207229[/snapback]

Frumoasa lista! Bravo! Sa te bucuri de ea.. cand vine :).

Cat despre ornamentele alea, am o poza.. acasa. Am sa o scanez si o urc pe seara cand ajung (acum sunt la job).

..undeva in ultima saptamana din aprilie ar trebui sa fie in tara...

...si nici nu terbuie sa astepti prea mult... :) eu am facut comanda pt a mea in ianuarie... si vine tot in aprilie... :blink:

Link to comment
Share on other sites

aceste optiuni le am si eu

mai am un pachet de lumini la usi cred ca si la masina ta vor fi

daca ai timp si vrei sa vezi cum este titan poti veni in zona piata alba iulia si vei vedea ce vrei (ai schimbator ,manerele de la usi si banda de bord si sub climatronic este tot titan

cam astea

sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai mult si fara evenimente

 

marius posesor de 118d

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa lista! Bravo! Sa te bucuri de ea.. cand vine :).

Cat despre ornamentele alea, am o poza.. acasa. Am sa o scanez si o urc pe seara cand ajung (acum sunt la job).

 

...si nici nu terbuie sa astepti prea mult... :)  eu am facut comanda pt a mea in ianuarie... si vine tot in aprilie... :blink:

207252[/snapback]

 

 

astept poza :)

 

mie mi'o aduce pe comanda la dealer in Germania... acum nu stiu ce sa zic... sper sa fie corect termenul pe care l-au avansat !!!

 

@dragan.marius - daca am citit eu bine in brosura de prezentare... asta e in pachetul aditional lumini

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

astept poza :)

207312[/snapback]

Am scanat catalogul.. dar nu stiu cat de reusit este... Pe catalog este exact bucata de material... un pic in relief.. Imi pare rau, dar asta e tot ce pot obtine cu scanerul meu.. :blink:

post-4156-1173995933_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Maverick

 

cate masini ai comandat?

 

Din ce am citit pe forum ai comandat deja un x3 un seria 1, si un seria 5

207474[/snapback]

Am comandat doar un X3. Habar nu am de unde si cand am comandat si celelalte doua de care pomenesti. Si oricum, daca te roade cate masini am comandat, te rog sa pui intrebarile pe privat.. nu vad ce legatura are asta cu topicul.

Link to comment
Share on other sites

senqiu cotti - o tin si pe aia veche.... merge bine, nu am de ce sa ma plang... pana s-o ivi ocazia sa o schimb si pe aia :blink:

 

si apoi suntem 2 si ne trebuie 2 masini...

207527[/snapback]

 

ma bucur pentru tine , sa aveti noroc de ea, bafta maxima

Link to comment
Share on other sites

uitasem sa pun - volan M cu comenzi :blink:

@maverick ... din cate vezi tu in original o sa arate bine ???

207517[/snapback]

Volanul ala chiar e o bijuterie.

Referitor la insertii, sa stii ca arata bine, seamana cu aluminiul dar pare de plastic. Mie personal nu-mi place... atingerea. Este cumva rece si impersonala... repet, strict parerea mea..

Hello, pastrati spiritul topicului si do not fight!

Imi cer scuze Theo, dar nu m-am putut abtine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dupa cum am tot vb in topicul anterior, nu stiam ce sa aleg... intr-un final am ales.....

 

MODEL : BMW seria 1 - 118 diesel 143 CP

culoarea ALB ALPIN III

 

 

 

eu am un e90 si chiar azi a sosit 118 d penmtru maica mea...e super cam aceleasi optiuni ca si ale tale + piele si volan sport si mici diferente...in fine...masina zboara de-a dreptul...ca sa nu mai zic ca ai facut o fff buna alegeere pt sistemul hi-fi...eu il am pe seria 3 al meu(pe seria 1 nu avea rost pt maica mea) :blink: osa fie mortala ...culoarea este neagra desi eu as fi vrut sa o comand alba ca si a ta :) o sa-ti placa....o curiozitate...la cat ai ajuns cu ea? si covorasele din velur nu sunt in standard,probabil sunt incluse in vreun pachet ce l-ai comandat...poate ma lamuresti :) astept detalii...

Link to comment
Share on other sites

masina vine sambata viitoare.... au amanat cu o saptamana .. ma rog cica nu stiu ce ... nu conteaza....

 

masina a costat 31500eur ( tva inclus ) ... in germania covorasele sunt standard.. cel putin asa mi'a aparut pe factura.... sau or fi in vreun pachet la ei acolo ... masina, repet... am luat'o prin filaret.... care iau prin voegl sau vogl automobile.

 

sa ma uit si eu pe proforma din germania sa vad ce e cu covorasele alea .... dar stiu ca le'am pus pe lista si au venit fie ca standard, fie intr'un pachet.... tin minte ca am fost uimit de chestia asta ... nu aparea nici un pret langa ele .... ori era un S ori 0 ( fapt ca ar fi intrat in pachet - nu e exclus s fie in pachetul confort )...

 

oricum am o curiozitate ... scrie pe proforma .... varianta germana a masinii .... ce inseamna pt voi asta ???? sa fie doar faptul ca are mesajele in germana ????

 

PS: eu am volan M :blink: ... voiam neaparat .... si la AB mi'au zis ca nu pot lua volan M decat cu pachet M ..... ma rog poate nu stia prea bine dealerul....

 

[edit] sper ca se reglementeaza cu taxa asta de prima inmatriculare ... taxa e cam 19mil....

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

cum mai dane ... ???? sa pun pozele cu imaginatia mea ? :) :) ca pana acum numai in imaginatie o am :blink:) sunt super nerabdator sa vad cum arata .....

 

deja consoarta zice .... vali dai si seria 3 si sa ne luam si noi o masina de familie ... ( gen seria 5 ) ... vrea cineva un rinichi ceva ? :)

Link to comment
Share on other sites

Interesant, deci ai comandat-o prin filaret care face import paralel de la un dealer din De, Vogl automobile. Inseamna ca ai comandat o masina la pret si specificatie de germania => cam cu cit ai iesit mai ieftin fata de varianta comenzii oficiale via AB la pret si specificatie de Ro ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.