Jump to content

Sfat service bun-accident usor


akacrys

Recommended Posts

Salut, am avut un accident, m-a atins o ruda de-a mea in curte cu un golf 4, avariindu-mi cele 2 portiere de pe partea stanga. O sa merg sa constat daunele, ea are RCA la Uniqa, voiam sa-mi recomandati un service bun unde pot sa-mi repar portierele. Ma gandeam daca tot am drum in Bucuresti intr-o saptamana-doua, sa ma duc cu ea la reprezentata BMW. Mentionez ca sunt din Piatra-Neamt, masina e un BMW E90, adusa de 2 saptamani din Germania si de aceea nu vreau sa-mi bat joc de ea la vreun service de mana a 2-a. Va multumesc, v-am atasat si poze cu beleaua.
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere e riscant sa bagi masina intr-o reprezentanta daca nu cunosti pe nimeni acolo . Daca esti interesat iti recomand un service micut, in Volunari unde patronul este destul de tipicar si sta numai printre angajati . Este serviceul cu care colaborez cel mai bine in proiectul amdauna.ro .

Are decontare directa cu Uniqa .

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

La serviceul pe care l-am recomndat mai sus o poti rezolva fara probleme cu conditia sa inchei un mandat de reprezentare ori service-ului ori mie ca sa putem recupera banii pt ca nu are conventie incheiata cu Carpatica.

Daca vrei neaparat unul cu conventie iti pot recomnda mai multe dar sa stii ca cei de la Carpatica le dau bani destui de putini si nu te astepta la vreo lucrare prea calitativa. E posibil ca piesa nici sa nu vada cuptorul.

Ar fi un service colaborator la pe Calea Rahovei vsv de MC Donald , in curte cu spalatoria. Patron e un fost electician de la Honda, Ionut si la fel sta si el mult printre oameni si ii tine din scurt. Nu mai gasesc nr lui acum , parca ceva cu Monkey era numele service-ului .

Edited by kosfunny
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

salutare colegi,

 

aseara m-a "pupat si pe mine unu in spate" cu RCA la Carpatica.

Recomandati-mi si mie va rog un service (in colaborare cu Carpatica) unde as putea sa repar masnia in Bucuresti (de preferat Militari sau Pipera)

BMW seria 3 din 2011 bara spate terminata, hayon putin infundat si zgariat, airbag-uri tetire sarite

 

multumesc

 

aici cica au service-urile agreate...cu toate ca am sunat la cateva din ele si nu mai colaboreaza cu Carpatica

http://www.carpatica...- 8.01.2015.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Din pacate Carpatica e in insolventa si administratorul judiciar dispune platile. Altfel spus, sunt plati in asteptare care se efectueaza pe masura ce se fac si incasari. Service-urile auto nu au prioritate si de aceea nu mai fac lucrari pe decontare directa. Avand in vedere ca sunt sarite airbaguri inseamna ca e destul de ridicat pretul reparatiei dar cred ca nu ai alta solutie decat sa iti achiti tu reparatia , sa depui cererea de despagubire insotita de actele doveditoare si sa faci dupa 10 zile reclamatia la ASF pentru a avea prioritate.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.