Jump to content

Mutare volan E90 LCI, din RHD in LHD


gyno09

Recommended Posts

Ca sa muti frana de mana ce piese mai trebuiau in afara de plasticaraie?

 

3 saptamani cate persoane?

Aveam piesele dar nu a mai vrut propietarul sa o mute din cauza calului si cotierei, piesele care le-a cumparau nu erau in stare foarte buna.

Nu il deranjeaza deloc, ba chiar este mai confortabila cotiera.

 

Am lucrat doar eu la masina si uneori mai ma ajuta si el la anumite chestii unde aveam nevoie de inca o mana :))

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

A iesit bine,doar ca era mai bine daca schimba si consola , se "imbina" urat cu bordul

Cand o sa gaseasca o consola care arata bine si cu tubulatura pentru spate o sa o schimb, dar nu este graba.

 

Mama... Cand o vad asa dezmembrata, imi vine sa zic ca aia nu va mai fi masina in veci de vecie... dar sunt convins ca ma insel. :) Spor la treaba ! Sunt curios cat costa o asemenea operatiune si daca merita facuta?

Eu zic ca se merita.

Cu tot cu drum, piese, mana de lucru, inmatriculat si berea bauta, a ajuns la 8500 euro.

Tineti cont ca este Facelift, pachet M si ca arata impecabil din toate punctele de vedere.

Link to comment
Share on other sites

Cand o sa gaseasca o consola care arata bine si cu tubulatura pentru spate o sa o schimb, dar nu este graba.

 

 

Eu zic ca se merita.

Cu tot cu drum, piese, mana de lucru, inmatriculat si berea bauta, a ajuns la 8500 euro.

Tineti cont ca este Facelift, pachet M si ca arata impecabil din toate punctele de vedere.

 

 

Cnad iei o masina dIn Uk trebuie sa te mai gandesti si la clima.

P.S. Curiozitatea mea este ce se face la cutia de viteze ca prima treapta (1) sa vina in partea stanga si nu cum era in trecut ( in partea dreapta)?

Edited by kathalin
  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ma voi apuca si eu in curand de acelasi proiect la un E46 318Ci ceva sfaturi? Sunt cam nedumerit cum tre sa fac cu sufele de la acceleratie si capota dar cea mai mare dilema frana.....daca ai putea sa ma luminezi , avand in vedere ca pompa de frana e in drapta sub capota....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

iti arat eu cum am facut e46 318i RHD->LHD

 

pt frane trebuie sa faci 2 conducte....

 

 

sufele de la acceleratie? masina nu e facelift?

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=GDokfmC-lxY

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Mai este cineva pe aici?

Pompa de frânĂŁ se schimbĂŁ sau rĂŁmâne aceiaĂâ˘i Ăâ˘i doar se prelungesc conductele?

 

InstalaĂâşia electricĂŁ Cum ai procedat? Ai luat fir cu fir Ăâ˘i le ai prelungit?

 

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.