Jump to content

retrofit navigatie e90


Recommended Posts

Salut, am un bmw e90 (e550878) din a-6-a 2010 cu navi business cu ecran mic, in cotiera am mufa jack pt aux, dar nu am port usb si cred ca nici in torpedo. As dori sa imi pun ecran mare, navi professional, port usb, conexiune internet. Ar putea sa ma ajute cineva sa fac toate acestea contra cost bineinteles. Multumesc!
Link to comment
Share on other sites

Salut, am decis pe un moment sa renunț la acest retrofit deoarece este scump. Ăn schimb am fĂŁcut up date la hĂŁrțile navigației mele cu ajutorul user-ului paulgsm, este foarte ok ca persoana te ajuta cu tot, se ocupa de procurarea codului fsc de hĂŁrți și de instrucțiunile de folosire. Eu am avut ĂŽncredere ĂŽl el și i-am plĂŁtit ĂŽn avans, recomand sa apelați la el cu mare ĂŽncredere. ĂncĂŁ o data ĂŽi mulțumesc!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

da. ai nevoie de modul bluetooth mulf2high + port usb. te pot ajuta in bucuresti cu ambele

salut, ma intereseaza pe mine, am un e90/2008 cu navigatie ccc si am in cotiera doar mufa aux-in, ma intereseaza sa am si mufa usb si sa pot vedea melodiile pe display-ul navigatiei si sa pot folosi butoanele de pe volan.

se poate?

si cat m-ar costa toata interventia?

merci!

Edited by B223ALX
Link to comment
Share on other sites

salut, ma intereseaza pe mine, am un e90/2008 cu navigatie ccc si am in cotiera doar mufa aux-in, ma intereseaza sa am si mufa usb si sa pot vedea melodiile pe display-ul navigatiei si sa pot folosi butoanele de pe volan.

se poate?

si cat m-ar costa toata interventia?

merci!

 

 

modulul costa 150eur iar cablul cu port usb costa 350 ron. trebuie doar inlocuit modulul de bluetooth si codata navigatia

Link to comment
Share on other sites

Mulf 2 = AUX + Bluetooth

Mulf 2 High = AUX + USB + Bluetooth

 

Este, cred, a treia oara cand s-a zis, doar aici pe acest topic...

Vrei un raspuns gresit, dar care sa iti convina tie? Apoi cand montezi si nu iti merge ce faci?

salut, nu este vorba ca nu am incredere, ci doar faptul ca pana am vazut raspunsul de la tine am mai cautat modul pe net, altii care vindeau asa ceva scriau si in descrierea modulului mulf2 ca este compatibil cu mufa usb.

multumesc mult de info, indata ce fac rost de bani (costa ceva) voi apela.

o zi placuta!

Link to comment
Share on other sites

multi habar nu ai ce vand. modulul care are intrare de USB are mufa neagra langa mufa de la antena de Bluetooth

ai dreptate, habar nu am ce este acolo pentru ca nu am desfacut, pana in prezent nu am detinut niciun model de bmw, am scris pe forum crezand ca gasesc solutii, daca insistentele mele legate de subiect au suparat, imi cer scuze

o zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Am vazut oameni cu Bara AC spunad ca este M, cu navigatie CCC spunand ca e CIC, XENON spunand ca e BIXENON. Cel mai bine sa sti exact cum arata, eventual cod, sa mergi la fix si sa nu ii crezi:)

Si daca zici, cumva, ca gresesc sau sa se uite mai bine, ti-ai umplut frigideru:))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am vazut oameni cu Bara AC spunad ca este M, cu navigatie CCC spunand ca e CIC, XENON spunand ca e BIXENON. Cel mai bine sa sti exact cum arata, eventual cod, sa mergi la fix si sa nu ii crezi:)

Si daca zici, cumva, ca gresesc sau sa se uite mai bine, ti-ai umplut frigideru:))

 

Care e diferenta dintre xenon si bi-xenon?

 

Sunt interesat de un E90 din 2006, iar proprietarul masinii sustine ca a schimbat CCC-ul cu un CIC 2010, usb ul in cotiera, trimul de pe mijloc, panou clima facelift si idriveul.

Pozele sunt atasate aici.

 

Aveti idee cat a costat asemenea operatiune?

Edited by CRiSTi267
Link to comment
Share on other sites

Care e diferenta dintre xenon si bi-xenon?

R: Ai xenon si pe faza lunga.

 

Aveti idee cat a costat asemenea operatiune?

R: Unitatea + ecran + buton ajung undeva pana in 4000 de lei, depinde de noroc, poti si mai ieftin. + Manopera, nu trebuie sa schimbi si panoul de la clima din cate stiu eu.

 

Oricum ideea e ca e aiurea sa incerce sa-si scoata investitia de la cumparator. In cele mai multe cazuri e mai avantajos sa vinzi masina si sa cumperi una cu optiunile dorite decat sa faci adaugi optiuni pe ea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.