Jump to content

e90 320d fl


danny008

Recommended Posts

Stick-ul din torpedou e pentru update harti si copiat muzica pe HDD-ul masinii. Nu merge sa citesti de pe stick.

 

stiu, dar ca sa copiez muzica, trebuie sa imi recunoasca stick-ul cand il bag in Usb. o sa incerc cum au zis colegii mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Muzica nu trebuie sa fie un format anume. MP3-urile merg foarte bine.

 

Ideea e sa te duci din meniu(din consola) si sa dai options > import music . Doar asa ti le va copia pe hard.

 

Succes!

 

Eu cand am bagat stick`ul asteptam acolo la multimedia sa apara ceva si scria No entries. O sa incerc asa cum mi-ai zis. Mersi mult.

 

@ovy318i: multumesc mult !! la fel ! :D

Link to comment
Share on other sites

am vazut tot felul de led-uri pentru angel eyes. in caz ca le schimb pe cele originale cu un set de 5-6000k, dispare efectul de fade-in cand deschid masina? pe pozitie sau daylight o sa aiba aceiasi intensitate?
Link to comment
Share on other sites

nimeni nimic?

 

Si inca o intrebare: pe fata cum mai e regula pentru folii? se pot pune de vreun fel? care sunt indicate?

 

Repet: nu ma intereseaza sa fiu jmeker sau gangsta. Ma intereseaza strict pentru razele UV si securitate, dar tinand cont ca pe spate pun 5% transparenta, parca as vrea si pe fata chiar o nuanta cat de mica de negru, sa nu fie asa mare contrastul intre geamuri. e vreo posibilitate?

Link to comment
Share on other sites

nimeni nimic?

 

Si inca o intrebare: pe fata cum mai e regula pentru folii? se pot pune de vreun fel? care sunt indicate?

 

Repet: nu ma intereseaza sa fiu jmeker sau gangsta. Ma intereseaza strict pentru razele UV si securitate, dar tinand cont ca pe spate pun 5% transparenta, parca as vrea si pe fata chiar o nuanta cat de mica de negru, sa nu fie asa mare contrastul intre geamuri. e vreo posibilitate?

 

 

Pai pe fata maxim e voie cu 75% legal! Vezi ca si la foliile astea exista o diferentiere intre ele! Desi majoritatea se lauda ca monteaza spre ex, folii Llumar si aici sunt mai multe clase de folii si in functie de fiecare clasa, acestea retin mai mult sau mai putin razele UV(caldura)! Eu cand mi-am montat, initial am inceput sa sun pe la diversi, toti imi spuneau ca da, monteaza folie Llumar, dar cand ii intrebam de care llumar, o cam dadeau din colt in colt! Evident ca monteaza din cea mai slab cotata si anume folie LLumar AT! Pana la urma am gasit un service autorizat RAR unde mi-au facut si o mica demonstratie cu lampa UV cat de mult retine caldura fiecare din cele 3 clase pe care ei le aveau si anume: AT<ATC<ATR! Si DA, este diferenta intre ele din acest punct de vedere! Eu am optat pe ATC cu 21% spate si 35% fata tot din considerntul sa nu fie trecere prea brusca, desi pe fata este ilegal :| ! Este diferenta mare intre ce am acum cu folie si fata de cum era inainte fara, in ceea priveste caldura din masina indeosebi cand o las in soare! Era si mai OK sa fi pus ATR, doar ca era totusi prea scumpa :|

Link to comment
Share on other sites

Pai pe fata maxim e voie cu 75% legal! Vezi ca si la foliile astea exista o diferentiere intre ele! Desi majoritatea se lauda ca monteaza spre ex, folii Llumar si aici sunt mai multe clase de folii si in functie de fiecare clasa, acestea retin mai mult sau mai putin razele UV(caldura)! Eu cand mi-am montat, initial am inceput sa sun pe la diversi, toti imi spuneau ca da, monteaza folie Llumar, dar cand ii intrebam de care llumar, o cam dadeau din colt in colt! Evident ca monteaza din cea mai slab cotata si anume folie LLumar AT! Pana la urma am gasit un service autorizat RAR unde mi-au facut si o mica demonstratie cu lampa UV cat de mult retine caldura fiecare din cele 3 clase pe care ei le aveau si anume: AT<ATC<ATR! Si DA, este diferenta intre ele din acest punct de vedere! Eu am optat pe ATC cu 21% spate si 35% fata tot din considerntul sa nu fie trecere prea brusca, desi pe fata este ilegal :| ! Este diferenta mare intre ce am acum cu folie si fata de cum era inainte fara, in ceea priveste caldura din masina indeosebi cand o las in soare! Era si mai OK sa fi pus ATR, doar ca era totusi prea scumpa :|

 

Multumesc mult de raspuns. Eu am avut pe e60 folii Global si am fost tare multumit. Acum le pun la acelasi service. Am intrebat de curiozitatea, care e viata lor, dupa cat timp se decoloreaza si mi-au aratat un GTC pe care erau puse folii de 6 ani si erau la fel de negre. Intrebarea mea e, cele de 70% transparenta, dau tenta de negru geamului sau sunt insesizabile? Am pus o monstra de 50% pe geamul fata si nu parea sa sara tare in ochii (in ochii politiei) ca si opacitate, doar ca nu stiu cat de inchisa va fi cand o sa fie pe tot geamul + ca banuiesc ca dupa ce masina va avea si pe spate automat si cele fata par mai inchise din moment ce intra mai putina lumina in interior, in concluzie cred ca proba facuta de mine e irelevanta.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult de raspuns. Eu am avut pe e60 folii Global si am fost tare multumit. Acum le pun la acelasi service. Am intrebat de curiozitatea, care e viata lor, dupa cat timp se decoloreaza si mi-au aratat un GTC pe care erau puse folii de 6 ani si erau la fel de negre. Intrebarea mea e, cele de 70% transparenta, dau tenta de negru geamului sau sunt insesizabile? Am pus o monstra de 50% pe geamul fata si nu parea sa sara tare in ochii (in ochii politiei) ca si opacitate, doar ca nu stiu cat de inchisa va fi cand o sa fie pe tot geamul + ca banuiesc ca dupa ce masina va avea si pe spate automat si cele fata par mai inchise din moment ce intra mai putina lumina in interior, in concluzie cred ca proba facuta de mine e irelevanta.

 

 

Foliile cu 70% transparenta arata ca si un geam normal fara nici o tenta de negru si asta mai ales daca le pui in combinatie cu o folie cu transparenta de 5%! N-am auzit de folii Global, doar LLumar ori SolarZone! Si la LLumar, stiu ca foliile din clasa AT au garantie de 3 ani, cele ATC 5-6 ani iar cele ATR au 10ani!

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu prea stiam nimic de Global, dar din ce am citit pe net sunt made in USA. Pe e60 dupa 2 ani de zile se comportau foarte bine, nicio schimbare, sa se deschida la culoare sau sa se dezlipeasca. As pune 50% pe fata, asta era intentia, dar nu vreau sa fie problema cu Garcea :))
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma m-am hotarat in privinta foliilor si le-am montat. 5% transparenta spate si 50% transparenta fata. Mi-a fost frica sa nu fie prea inchise fata dar sunt mai deschise decat ma asteptam. Geamul are o tenta frumoasa de negru si nu e asa neterminata trecerea de la spate la fata.

 

inca o poza

post-55679-0-98169200-1406288672_thumb.jpg

post-55679-0-38483200-1406288677_thumb.jpg

post-55679-0-98002800-1406289021_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

As vrea in viitorul apropiat sa ii schimb distributia ca sa fiu sigur ca nu am probleme pe viitor, doar ca nu stiu daca nu cumva a fost schimbata inainte. Am vazut ca avea destule intrari la BMW. Cum as putea sa aflu ce s-a schimbat la ei? Nu as vrea sa il schimb in caz ca a fost deja schimbat. ,
Link to comment
Share on other sites

nimeni nimic.

Am oglinzi retractabile, am butonul pe interior, e functional, dar din cheie la apasare lunga a butonului de inchidere se inchid doar geamurile dar oglinzile nu. Stie cineva cum as putea face? multumesc

Link to comment
Share on other sites

e mai greu sa o faci singur, dar nu imposibil (dai un google e90 coding si incepi de acolo)

sunt cativa pe forum care fac asta (neo_andresson cred ca este unul)

totusi mie nu mi se pare atat de util, atata timp cat este la buton, nu vad de ce ar mai trebui si de la cheie.

eu inainte sa deschid usa apas pe buton si asta e...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.