Jump to content

De unde va cumparati cauciucuri noi?


relu neatu

Recommended Posts

Am o problema cu 2 seturi de cauciucuri noi de vara, am cumparat Bridgestone ER 300 205/55/16 si pe urma Dunlop sport blueresponse 205/55/16 si le-am inapoiat, intrucat nu se echilibrau fiind deformate din fabrica. Pe aparatul de echilibrat se vede bataie verticala sau laterala a anvelopei. De unde sa cumpar anvelope noi de calitate, imi trebuie 2 pe fata de vara care sa nu fie deformate?
Link to comment
Share on other sites

eu mi-am cumparat 2 seturi(iarna, vara) de anvelope de pe : https://www.anvelope.ro/

si nu am avut nici o problema cu ele.

asta cu deformatul mai poate veni si de la transport/depozitare incorecta, sau chiar defect de fabricatie, acum depinde de noroc. macar la anvelope noi ai garantie, si le returnezi daca nu iti convin.

Link to comment
Share on other sites

eu mi-am cumparat 2 seturi(iarna, vara) de anvelope de pe : https://www.anvelope.ro/

si nu am avut nici o problema cu ele.

asta cu deformatul mai poate veni si de la transport/depozitare incorecta, sau chiar defect de fabricatie, acum depinde de noroc. macar la anvelope noi ai garantie, si le returnezi daca nu iti convin.

 

Multumesc frumos Tomy69, ai dreptate e vorba de noroc, o sa le iau cu proba.

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat cauciucuri de pe anvelopa.com.ro, este site-ul lu astia de le autozone. Asta primavara mi-am

Luat 4 anvelope de la ei(225/45/18)Dunlop, dupa vre-o 1000km am fost la ei pt a regla rotile si am constatat ca o anvelopa era descentrata. I-am intrebat ce e de facut si ei mi-au spus ca o pot schimba pe garantie, ceea ce am si facut.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sa nu iei doar de la popgom ...Am cumparat 2 anvelope rofl de la ei in iarna si in martie cand le-am dat jos am observat ca numa una ii rofl si nu vroiau sa mi-o schimbe sau sa-mi returneze diferenta macar .... nimic,cei mai neseriosi posibili Edited by Andrei Pop
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, eu nu inteleg de ce anvelopele noi sunt deformate, asta e problema, cred ca cel mai bine este sa le iau cu proba.

 

pentru ca stau in depozit cu lunile sau anii , nu sunt depozitate cu atentie si apar deformari, simplu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

revin cu anvelope1.com:

totul ok.

Am luat 1 buc Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 255/30 R19 91Y XL

Am platit vineri si azi am primit comanda.

La autobon era 1240 buc

Pe cauciucuridirect era 1040 + 40 transport

La astia era 909.43 + 10 transport

Marfa a fost facturata din Sofia si a fost livrata din Olanda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Fiind din Bucuresti prefer sa si vad marfa + best-tires face montatul/demontatul gratuit, platind doar echilibratul (cu plumbi, vreo 15 lei/roata), cel putin asa am facut eu la fosta masina acum vreo 2-3 luni.

Acum caut anvelope de iarna de 205/55 R16 pentru noua masina (pana nu cresc preturile cu 40-50%) si facand o prospectare a pietii ma tenteaza din "poza" zilei de azi:

- BFGoodrich G Force Winter, la best-tires.ro 311 lei, la anvelopejantepromotii.ro 327 lei, la cauciucuridirect.ro 374 lei,

- Dunlop Winter 3D la best-tires.ro 370 lei, la anvelopejantepromotii.ro este 409 lei, la cauciucuridirect.ro incepand de la 406 lei,

- Pirelli Winter 190 Snowcontrol3 la best-tires.ro 387 lei, la anvelopejantepromotii.ro 414 lei iar la cauciucuridirect.ro 394 lei

- Continental TS850 sunt mai scumpe la best-tires.ro - 428 lei, fata de 415 lei la anvelopejantepromotii.ro, iar la cauciucuridirect.ro sunt 435 lei.

In Bucuresti montatul unei anvelope este 8-10 lei, deci pentru un set de 4 se mai adauga vreo 40 lei la cele cumparate online, plus ca in caz de ceva stiu unde sa ma duc la garantie daca incep sa bata aiurea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.