Jump to content

Rechemare service model seria 3 E46


thematriksz

Recommended Posts

Tipic romanesc :no:

 

Nu are legatura cu romanii.

 

Daca nu au primit liber la asa ceva, nu va face nimeni rechemarea pt ca ar fi pe banii reprezentantei, nu ai BMW.

 

In plus, un recall poate fi doar pentru anumite tari, nu pentru toate.

 

Depinde de riscuri, de numarul de masini, infrastructura, logistica, cadrul legal etc.

Link to comment
Share on other sites

Eu prin luna Mai am fost la bmw filaret ptr o diagnoza si mi s-a spus ca masina mea(e46) intra intr-o Campanie de inlocuirea modul airbag pasager. GRATIS. Bmw s-a autosesizat si s-a facut aceasta campanie. Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ce vede un consilier de service in sistem:

Chiar daca creezi un client/masina noua, sau introduci in sistem numarul de inmatriculare al unui auto deja creat, sistemul te informeaza automat(daca este cazul) de campaniile de rechemare existente.

Si asta vine direct de la BMW din Germania, nu tine de romani, unguri sau alte natii daca fac sau nu fac campanii cata vreme sunt reprezentanti BMW.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Eu am trimis acum cateva saptamani un email catre Banat Car in care am intrebat pretul pentru ceva. Cand mi-au raspuns la intrebare mi-au mai spus ca pentru masina mea exista o rechemare in service pentru inlocuire airbag pasager. Am sunat la ei (acum ~ 2 sapt), insa nu aveau airbag-uri pe stoc, aveau comanda trimisa pentru 15 airbag-uri si inca nu au sosit. Mi-au inregistrat si mie comanda si ma vor suna cand trebuie sa ma duc sa il schimb.
Link to comment
Share on other sites

Eu am sunat azi la reprezentanta din Iasi, Trado Motors.

Mi-au cerut VIN-ul si au spus ca "am o rechemare in service pt airbag pasager" :thumbsup:

Voi merge saptamana viitoare ... ca zilele astea sunt f ocupat

 

eu am sunat la mhs si le-am dat aceleasi date cu toate ca am fost pe la ei in service si mi-au transmis ca verifica si suna .

Am sa resun maine ca nu a sunat nimeni azi .

Link to comment
Share on other sites

Am trimis si eu un mail la Autotransilvania pentru un 318ci din 2002, aici aveti raspunsul lor:

"Fiind adusa in tara ca autoturism SH (second hand), masina nu va fi rechemata in service in Romania.

Instiintarea o va primi ultimul detinator din tara de provenienta (Germania).

Asta nu inseamna ca masina nu va beneficia de inlocuire gratuita a modulului AIR-BAG pasager si in Romania.

Prioritar pentru service-urile din Romania, reprezinta rechemarea autoturismelor vandute aici.

Oricum actiunea tehnica va demara doar dupa inceputul anului viitor cand se va asigura stocul necesar de piese de schimb.

Pentru mai multe detalii, ramaneti in legatura cu noi pana in luna ian.-febr. 2015"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.