Jump to content

Rechemare service model seria 3 E46


thematriksz

Recommended Posts

Masina mea este adusa din Germania, deci nu a fost cumparata din Romania. Probabil depinde si de reprezentanta.

 

Si a mea este adusa din de si azi am resunat si mi s-a spus ca inca nu au primit raspunsul , dar in momentul cand o sa primeasca raspunsul or sa ma sune.

Eu am mai fost prin reprezentata cu masina cand am facut mai multe reparatii.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Se pare ca unii nu stiu sa scrie nici un kkt de stire , si au mai pierdut pe parcurs anumite date link : http://stirileprotv.ro/stiri/auto/animatie-grafica-airbag-urile-mai-multor-marci-auto-prezente-in-romania-pot-duce-la-ranirea-soferilor-in-caz-de-accident.html. Pe viitor poate nu te mai comporti ca un psihopat, chiar nu stiu ce castigi cu o astfel de abordare.
Link to comment
Share on other sites

Se pare ca unii nu stiu sa scrie nici un kkt de stire , si au mai pierdut pe parcurs anumite date link : http://stirileprotv....-accident.html. Pe viitor poate nu te mai comporti ca un psihopat, chiar nu stiu ce castigi cu o astfel de abordare.

 

Pana te agitai pe aici ,trimiteai un VIN la reprezentanta si aflai concret,fara a cere parerea pe un forum cu psihopati :)) Nu castig nimic,doar pierd timpul ;):popcorn:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am trimis astazi un e-mail la BMW Cluj si am primit raspuns :

 

"Autoturismul Dvs. figureaza in lista de T.A. (vezi mai jos), asa ca va invitam in service pentru a va deschide o fisa de client, o comanda si a va comanda modulul care trebuieste inlocuit."

 

Revin cu feedback dupa ce merg la service.

Edited by doidor
Link to comment
Share on other sites

Prin vara cand am fost la Bmw Cluj nici nu stiau despre ce este vorba. Asta dupa ceva timp in care nimeni nu te baga in seama..ce sa faci, seria 3. In fine, i-am intrebat si ziceau ca nu este nicio actiune, ca eu de unde am aflat, ca a fost o actiune de acest fel pentru US..toate astea cu un aer de superioritate. Am mai scris si pe pagina anterioara impreuna cu kenbobo despre aceasta vizita. Edited by v@sy
Link to comment
Share on other sites

la filaret daca nu ai minim E60 nici nu prea se uita la tine .Am fost de mai multe ori sa cumpar niste piese si zici ca ma dusesem sa le iau pe gratis,asa ca nici nu cred ca are rost sa mai sun la ei. :logik:

Eu la filaret am schimbat si a fost totul ok.

Am mers ptr o diagnoza prin luna Mai si mi-au spus de Campanie.

 

Intradevar,sunt ei putin mai ciudatei,normal trebuie sa fie mai caldurosi :D

Vorbesc din carti,stiu:))

Link to comment
Share on other sites

Am trimis si eu ieri un E-mail catre Banat Car si am primit raspunsul "Exista o rechemare in service pentru inlocuirea airbag-ului la masina dumneavostra dar din pacate momentan nu sunt livrabile piesele noi din Germania. Cand se va remedia problema va vom contacta.

Multumesc,"

Deci...asteptam.

 

Acum cateva minute am mai primit un E-mail "Da. Aceasta serie de sasiu face parte din Campania Tehnica la care faceti referire. Daca este posibil va rog sa-mi transmiteti o copie a certificatului de inmatriculare si a buletinului Dvs si un numar de telefon. Vom comanda reperele necesare si va vom anunta cand vom avea piesele disponibile."

Edited by danielanelise
Link to comment
Share on other sites

Eu am sunat la Bavaria si se pare ca si eu trebuie sa ma duc sa imi schimbe airbag-ul. Din cate vad situatia e destul de nasoala, au murit deja 100 de oameni prin America din cauza acestui airbag.

 

Am sunat si la MHS, mi-au zis ca daca masina prezinta orice modificare la nr de Km sau oricare alt calculator, nu o sa faca schimbarea airbagului. Asa a fost si al voi ? Pe mine cel putin ma pune pe ganduri ca habar nu am cati km are masina reali.

Edited by Mihai Andrei
Link to comment
Share on other sites

Eu am trimis un email si am primit acest raspuns:

 

Buna ziua,

 

Actiunea tehnica despre care se vorbeste in mass-media se refera la inlocuirea modulului airbag pasager si are indicativul TA 00.72.41.01.00.

Autoturismul Dvs nu face parte din aceasta campanie:

 

http://i.imgur.com/IkoVbPG.png

http://i.imgur.com/N4MZhpK.png

 

:mellow:

Edited by Joker93
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.