Jump to content

A sosit masina!


booghy76

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu e deloc scumpa, isi face banii. Parerea mea. Acum depinde si ce isi doreste fiecare, pot spune ca seria1 are ceva special in comportament, are un stil aparte, e altceva decat celelalte BMW-uri, mie unul imi place si mai mult ca E90. Daca mai eram tanar si nu aveam nevoie de spatiu masina asta o luam si eu.
Link to comment
Share on other sites

pare cam scumpa ma rog :) si mie imi place ft mult

209039[/snapback]

E asa scumpa din cauza optionalelor. Am tot pus si-am tot pus.... :)

Daca nu, iese mai lesne. Oricum in pretul asta e inclus si un discount mare zic eu. Ca altfel.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu e deloc scumpa, isi face banii. Parerea mea. Acum depinde si ce isi doreste fiecare, pot spune ca seria1 are ceva special in comportament, are un stil aparte, e altceva decat celelalte BMW-uri, mie unul imi place si mai mult ca E90. Daca mai eram tanar si nu aveam nevoie de spatiu masina asta o luam si eu.

209034[/snapback]

Da' ce varsta ai? Peste 80? :)

Ca am citit eu undeva ca spiritul trebuie sa fie tanar.

Ca sa revin la lucruri serioase, sigur ca nu e masina de familie. Planuiesc si eu sa-mi mai iau una mai mare cand s-o mari familia cu echipa de handbal pe care ne-am propus s-o facem.

Dar chiar in caz de nevoie de loc mult e super mishto ca jucarica personala (a 2-a masina).

:blink:

Link to comment
Share on other sites

daca esti nascut in "76 sunt cu 4 ani mai mare ca tine, spiritul e tanar inca si nu sunt semne de oboseala la niciun capitol :blink:

 

Deci mie imi place f mult masina, am condus una si de asta vorbesc, performantele dinamice sunt foarte bune iar comportamentul masinii este deosebit, interiorul este tineresc si incepand de la postul de conducere parca toata masina se muleaza in jurul tau.

 

Ma gandeam la un 130i, este super bomba masinuta aia, numai buna pentru joaca, insa si 120d-ul este o alternativa dinamica si economica in acelasi timp, ai 177 de cai?

Link to comment
Share on other sites

daca esti nascut in "76 sunt cu 4 ani mai mare ca tine, spiritul e tanar inca si nu sunt semne de oboseala la niciun capitol :)

 

Deci mie imi place f mult masina, am condus una si de asta vorbesc, performantele dinamice sunt foarte bune iar comportamentul masinii este deosebit, interiorul este tineresc si incepand de la postul de conducere parca toata masina se muleaza in jurul tau.

 

Ma gandeam la un 130i, este super bomba masinuta aia, numai buna pentru joaca, insa si 120d-ul este o alternativa dinamica si economica in acelasi timp, ai 177 de cai?

209057[/snapback]

N-am "decat" 163. Urmeaza schnitzer => 200 CP. Inca nu-s convins, ca nu mi s-a parut ca m-ar putea depasi vreo masina la drum intins (am mers doar pana in 3000RPM ca e rodaj...).

Sigur ca nici n-am dat peste vreun maniac... :)

Sa stii ca am fost si eu in drive test cu 120d, 320d si 520d. Ca si comportament pe drum, tinuta de drum, sportivitate, etc., nici nu put ultimele 2 pe langa 120d.

Fara sa mananc R@@@AT :blink: ca nu-s genu'

N-o sa zic ca masina mea-i mai mishto decat un 330xd de ex... :)

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos, fara incidente si sa auzim de un drum in afara Bucurestiului, mai vazusem azi un 120d nou nout cu numere rosii dar nu erai tu pentru ca vad ca in poze masina ta nu are inscriptia motorizatii :blink: .Succes :)
Link to comment
Share on other sites

mai .... oare poza pe care am postat'o cu volanul M eu era din masina ta :) ??? :blink:

 

belea masina... m'a plimbat si pe mine chiar cand a luat'o ...

 

d'abia astept si eu .... mai am cam o luna si 10 zile.... grrrr....brrrr

 

sa o stapanesti sanatos.... si sa ma mai plimbi pana vine si a mea :)

Link to comment
Share on other sites

ciudat la BMW.RO nu mai apare varianta de 163 cp, acum are 177 cp !

209117[/snapback]

nu e nimic ciudat :blink: s-au facut niste revizuiri la motoare, motorul de 163 de cai are acum 177 :) s-au mai introdus si alte sisteme suplimentare care teoretic cica sunt bune, practic, ramane de vazut. Daca vrei detalii mai multe facem un topic separat, sa nu poluam topicul omului :)

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos, fara incidente si sa auzim de un drum in afara Bucurestiului, mai vazusem azi un 120d nou nout cu numere rosii dar nu erai tu pentru ca vad ca in poze masina ta nu are inscriptia motorizatii :blink: .Succes :)

209091[/snapback]

S-a facut deja. Ma refer la drumul in afara Bucurestiului. Respectiv il constituie drumu' pana acasa... la Cluj.

Link to comment
Share on other sites

Super Masinutza Felicitari.....Interiorul E Demential de Frumos...Si exteriorul :blink: .....Cand am auzit 26850 CIP park mi-ai infipt un Cutit in Inima....Mie unul mi se pare o suma ff mare ...Daca as avea eu 26 mii de "BATRANE" crek ma arunc de pe bloc de fericire.....Oricum Masina e B E S T I A L A...Mi-am schimbat total parerea despre Seria 1...O intrebare sper sa nu fi specificat pe undeva...Masina ai luato in Leasing..???....Inca odata Sa o stapanesti Sanatos si sa te poarte unde vrei u :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Super Masinutza Felicitari.....Interiorul E Demential de Frumos...Si exteriorul :blink: .....Cand am auzit 26850 CIP park mi-ai infipt un Cutit in Inima....Mie unul mi se pare o suma ff mare ...Daca as avea eu 26 mii de "BATRANE" crek ma arunc de pe bloc de fericire.....Oricum Masina e B E S T I A L A...Mi-am schimbat total parerea despre Seria 1...O intrebare sper sa nu fi specificat pe undeva...Masina ai luato in Leasing..???....Inca odata Sa o stapanesti Sanatos si sa te poarte unde vrei u :)  :)  :)

209161[/snapback]

Daca aveam 26500 cash crede-ma ca-mi luam M5. Asa ca ti-am raspuns (cred) la intrebarea cu leasingu'... :)

Link to comment
Share on other sites

Daca aveam 26500 cash crede-ma ca-mi luam M5. Asa ca ti-am raspuns (cred) la intrebarea cu leasingu'... :)

209166[/snapback]

 

Si eu tot la M5 E39 ma gandeam daca aveam 26000 de "Batrane" cash :) :) ...Cat platesti pe luna daca nu sunt prea indiscret :blink:

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Si eu tot la M5 E39  ma gandeam daca aveam 26000 de "Batrane" cash :)  :) ...Cat platesti pe luna daca nu sunt prea indiscret :)

209169[/snapback]

Nu stiu... In jur de 600 Euroi cu tot cu Casco. Tre' sa-mi vina prima factura si atunci pot sa-ti spun la sfert de cent.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Bogdane, sa o folosesti sanatos, fara incidente (si alte capre pe parbriz - ca patitu' nu stie nimeni) este o masina foarte faina. :)

Cam atat cu urarile si laudele ca am vazut mai sus ca te-ai cam luat de 5-er ......si pot sa-ti spun amical ca esti cam 'impertinent' dar imi repar eu masina, pun chitul schnitzer si te vad cum o sa-ti bagi unghia in gat ca pitigoiul :blink:

Edited by Alpina
Link to comment
Share on other sites

Super Masinutza Felicitari.....Interiorul E Demential de Frumos...Si exteriorul :blink: .....Cand am auzit 26850 CIP park mi-ai infipt un Cutit in Inima....Mie unul mi se pare o suma ff mare ...Daca as avea eu 26 mii de "BATRANE" crek ma arunc de pe bloc de fericire.....Oricum Masina e B E S T I A L A...Mi-am schimbat total parerea despre Seria 1...O intrebare sper sa nu fi specificat pe undeva...Masina ai luato in Leasing..???....Inca odata Sa o stapanesti Sanatos si sa te poarte unde vrei u :)  :)  :)

209161[/snapback]

 

 

voi ziceti de 26..... daru eu ce sa mai zic de 31100Eur CIP :) pe seria 1 .....

 

foarte putini m'au sustinut....restul mi'au zis ca sunt un mare NEBUN !!!

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Bogdane, sa o folosesti sanatos, fara incidente (si alte capre pe parbriz - ca patitu' nu stie nimeni) este o masina foarte faina. :)

Cam atat cu urarile si laudele ca am vazut mai sus ca te-ai cam luat de 5-er ......si pot sa-ti spun amical ca esti cam 'impertinent' dar imi repar eu masina, pun chitul schnitzer si te vad cum o sa-ti bagi unghia in gat ca pitigoiul  :blink:

209241[/snapback]

Cu schnitzer cred ca faceai direct ciulama din capra aia, nu doar friptura ca acuma... :)

Ciulama ca o marunteai cu "plamanii" si o si prajeai direct pe radiator... :)

Ciuperci gaseai tu... Pana si in Teplice cred ca sunt ... :)

Edited by booghy76
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.