Jump to content

Angel eyes e90lci


Recommended Posts

Am vazut pe modelele noi de Bmw lumina alb/albastruie/mov si imi place. De ce led as avea nevoie? am vazut diferite modele de led marker de la 5w pana la 40w. Cele originale galbene ce putere au?

Daca sunt prea puternice pot topii ceva in far?

Link to comment
Share on other sites

Fa altceva cu banii aia ca ai sa regreti.

Watt-ii aia is doar pe hartie si se mai reflecta ceva in consumul lor.

Intensitatea luminoasa e tot mica.

Farurile cu AE pe led din fabrica, sunt proiectate special pentru led. Sunt alte ghiduri de lumina. N-o sa obtii niciodata cu leduri chinezesti.

Link to comment
Share on other sites

mersi de rasp :D. cred ca mai bine o las cu cele galbene pana nu vad una cu ochii mei cum arata cu leduri albe si ce model sunt ca sa fiu sigur ce cumpar, ca pe internet sunt 100 de feluri si toti in descriere le recomanda :))
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
M-am interesa și pe mine leduri albe pentru angel eyes, nu neapĂŁrat puternice cât sa fie lumina alba.Daca are cineva pus și nu a avut probleme cu ele sa ne spunĂŁ și noua de unde le-a cumpĂŁrat, ce a presupus instalarea lor, etc. Multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Vezi modelul asta. Poti incerca. Daca nu iti plac le returnezi.

http://www.csl-tuning.at/d2013/Standlicht-Tagfahrlicht/BMW-CREE-LED-MARKER/CSL00168

 

Vezi aici la mine in topic ce am montat pe E60. Le am de atunci si merg fara probleme si acum. E drept, sunt mai slabe ca intensitate fata de modelul de mai sus pentru ca folosesc alt tip de leduri.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/117628-bmw-520d-e60-2009/page__st__200

 

p.s. Ai far bixenon pe LCI ? Daca da atunci H8 iti trebuie ca si la mine.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt de 10W ce ai tu ci 35W. Si sunt halogen H8, n-au nicio treaba cu ledurile si cu puterea.

 

Scuze, nu am specificat. Ziceam de ledurile care le ai tu, am vazut ca scrie 10w. Vazusem pe net ceva de 40w si intrebam daca sunt mai puternice.

Link to comment
Share on other sites

Nu am bixenon pe mașinĂŁ. Am faruri normale cu angel eyes și halogene.

 

Din ce am vĂŁzut cele recomandate de tine sunt foarte puternice.80w fiecare dacĂŁ am ĂŽnțeles eu bine ( nu știu germana din pacate). ĂntrebĂŁrile mele ar fi:nu sunt prea puternice ĂŽn sensul sa ĂŽncĂŁlzeascĂŁ prea mult farul?? ; ai ĂŽncredere ĂŽn siteul respectiv referitor la produse? Ceva mai puțin puternic și sa fie ok nu chinezĂŁrii ieftine la noi pot gĂŁsi? Mulțumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

De la becul cu halogen se incalzeste mai tare , ledul ala nu emana cine stie ce caldura. Plus ca au radiator cu racire.

Nu e prea puternic deloc, oricum puterea aia de 80w e frectie. Intensitatea conteaza si sa lumineze uniform inelele.

Eu vreau sa le testez pe astea, sunt curios daca lumineaza mai bine tipul asta de led de tip COB http://www.ebay.co.uk/itm/FIZZMO-BMW-H8-48w-COB-LED-ANGEL-EYE-HALO-RING-LIGHT-BULB-XENON-WHITE-ERROR-FREE-/290970032667?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item43bf2a5a1b

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

am vazut unele cu ceva cooler pe ele, dar ma intrebam ca in momentul in care cooler-ul se va strica nu se supraincalzeste si e riscul sa topeasca ceva prin far? 1 set de faruri originale cu xenon nu cred ca sunt prea ieftine :))
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.