Jump to content

Recommended Posts

deschid acest topic intrucat am rasfoit putin forumul si informatia este disparata, inexacta sau chiar induce in eroare... ba chiar cei care ar fi trebuit sa o ofere nu mai raspund de mult la intrebari...

 

in fine, ideea este urmatoarea: cei care ati beneficiat de servicii tichigerie-vopsitorie din partea unor prestatori, va rog sa postati review-ul vostru in formatul urmator :excl:

 

1. tip serviciu/operatiune executata: (tinichigerie/vopsitorie/ambele) total/partial (cu indicarea elementelor vopsite)

2. prestator: (date minime de identificare - adresa locatie, nr.telefon, website, persoana de contact - ar fi de apreciat)

3. obiectul prestatiei: (auto marca/model/an)

4. costuri totale:

5. impresii: (note de la 1-10 si comentarii libere, chiar si poze)

 

sunt acceptate si feedback-uri negative cu un reply argumentat serios la postul in care este recomandat un anumit prestator

 

topicul are caracter pur orientativ pentru cei ce doresc servicii de tinichigerie/vopsitorie si nu este recomandat celor care doresc sa faca doar reclama (este exclusa postarea serviciilor de detailing :excl: ).

 

enJOY !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Anul asta vreau sa ii fac si eu un lifting mosului meu.

 

Din ce am cautat pe net, am gasit Hess Autoconcept (cu un review negativ aici pe forum, tot de la un posesor de E34, insa cu o duzina de alte review-uri pozitive), Perfect Paint si altele precum CZR, Activ Auto etc.

 

Ma intereseaza sa nu strambe din nas ca e masina veche, oricum nu au de reconstruit elemente (nu prezinta gauri), insa vreau sa lucreze cu simt de raspundere.

 

Ce imi recomandati?

Link to comment
Share on other sites

Nu prea sunt de recomandat cei de acolo. Au facut treaba la inceput, dar dupa o vreme au inceput sa dea multe rateuri.

 

Am vopsit acolo doua masini integral. Eu mi-am vopsit masina personala cam pe jumatate. In afara de mici defecte care au fost retusate, totul a fost ok.

 

Dupa i-am recomandat si altora si au dat mari rateuri. Neseriozitate cat cuprinde, te plimba si te aburesc.

Link to comment
Share on other sites

Am urmarit evolutia lor si, intr-adevar, nu i-as mai lua in calcul.

 

Mi-e clar ca nu exista un atelier perfect, dar parca mai mult prefer sa intarzie termenul cu o luna si sa iasa zeiss, decat sa mi-o faca in graba si sa reapara rugina dupa 1-2 ani.

Link to comment
Share on other sites

Pai nu e vorba de nerespectat termene.

E vorba de neseriozitate totala.

 

M-am dus sa-mi ridic masina si nu reglasera usile, fetele de usi nu erau prinse ca lumea. Pai cum mi-o livrau?

 

Sau un alt E39 negru vopsit integral avea urme de vopsea scursa pe ambele capote. La fel am fost chemati sa ridicam masina.

Am spus ca nu o luam pana nu se rezolva. Am venit dupa cateva zile si s-a rezolvat. Chiar si asa e o nota proasta.

Iar pe CRM l-au tampit cand avea E34. A stat masina aia luni de zile acolo si niciodata nu s-au rezolvat problemele.

 

Sau un prieten pe care l-au dus cu vorba cu un scut vreo cateva luni. Masina lovita dusa la reparat la ei pe asigurare.

N probleme.

 

Eu m-am cam lasat de recomandat vopsitorii din acest motiv.

Edited by Service Premium
Link to comment
Share on other sites

Recoman Preatige Service de pe Splaiul Unirii(pe langa auto-general)am fost de 3 ori la ei pt vopsire, bara fata si spate. Niciodata nu am avut probleme cu vopseaua si nici nu am observat vre-o diferenta de culoare plus ca lucreaza si cu asigurari.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

am vopsit la perfect paint integral masina in urma cu aprox 1 an.

preturi decente, nu am inca nici o problema.

ca si termen: aprox 1 saptamana

parti negative momentan sunt cele legate de montaj:M-am trezit ca nu erau bine reglate geamurile spate si nu se inchideau etans, centura agata. Am fost la ei inapoi si sa rezolvat.

Sunt un service mic de cartier, se ocupa proprietarul direct de preluarea si predarea masinii.

 

Chiar m-au ajutat cu o aripa pe care am trimis-o direct acolo de la vanzator ( fara sa o vad, prin curier), luata de pe net cu poze impecabile, care avea defapt niste rugina pe interior. Au refuzato direct !

Edited by BC11CZY
Link to comment
Share on other sites

Revin cu informatii noi . Am dus masina azi la CONCEPT CAR SERVICE pe Bld Timisoara pentru vopsit bara fata-spate si capota .Bara fata si capota pentru ciupituri , bara spate o zgarietura mai urata , joi o ridic si va spun atunci cum a iesit. Sper sa le puna bine la loc . Vedem ! Edited by danielsan
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu am vopsit la service CZR, Str. Zborului Nr.20, Otopeni urmatoarele elemente:

 

  • HardTop, am cumparat unul SH si era alta culoare - 450 sau 500 nu mai tin minte sigur
  • Bara fata era exfoliata putin
  • Bara spate, era atinsa putin pe colt de cand am cumparat masina
  • Aripa stanga, am cumparat una aftermarket, a mea era putin ruginita si cand au curatat-o mi-au recomandat sa o schimb
  • Capota, avea urme de pietricele
  • aripile de pe spate aveau urme de rugina la chederul de la geam
  • in spate buza de la portbagaj avea doua puncte de rugina
  • la praguri chiar in fata de unde incepe usa aveam mici urme de rugina (1-2 cm), au vopsit din exterior, dar mi-au zis ca sigur o sa apara din nou si atunci cand o sa reapara si o sa fie mai mare sa schimb pragurile.

 

In principiu costul la mine a fost de 450 pe element, daca ai mai multe elemente mai scade din pret, la hardtop am vrut eu sa fie in doua culori si nu a fost vopsit in acelasi timp cu restul pieselor. Am primit factura pentru lucrare.

 

In mare sunt multumit, pot sa zic ca se observa o diferenta de nuanta intra usa care este nevopsita si elementele vopsite, dar pentru mine e ok, o tolerez, a trecut un an de cand am vopsit masina si nu s-a exfoliat.

 

Iar ca si aspect negativ uitasera sa imi reseteze eroarea de la airbag care a aparut pentru ca mi-au dat usile jos cand au vopsit masina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Anul asta vreau sa ii fac si eu un lifting mosului meu.

 

Din ce am cautat pe net, am gasit Hess Autoconcept (cu un review negativ aici pe forum, tot de la un posesor de E34, insa cu o duzina de alte review-uri pozitive), Perfect Paint si altele precum CZR, Activ Auto etc.

 

Ma intereseaza sa nu strambe din nas ca e masina veche, oricum nu au de reconstruit elemente (nu prezinta gauri), insa vreau sa lucreze cu simt de raspundere.

 

Ce imi recomandati?

Am ales azi: Perfect Paint. :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Recomand CZR sau Perfect Paint, multi prieteni au vopsit acolo si au iesit intr-un mare fel!

 

Mai sunt niste baieti prin Otopeni, DYC stie mai multe, a fost vopsit de curand un E39 M5 la ei dar pretul sare de 2000 euro pentru integral dar rezultatul este pe masura...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Am si eu o ĂŽntrebare pentru voi: poți vopsi mașinĂŁ integral. Dau totul jos si o vopsesc complet. Daca da, recomandati-mi si mie ceva prin Sibiu, Craiova, Târgu Jiu. Na .... sunt din Vâlcea.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am si eu o intrebare mai de baraj . Daca as duce la revopsit unele elemente cum ar fi aripa , pragul si portbagajul , exista sansa ca sa apara inapoi rugina in aceleasi locuri indiferent de calitatea serviciului ? Am observat la multe masini ca dupa ceva timp vopseaua sare , se exfoliaza unde au fost revopsiri .
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare mai de baraj . Daca as duce la revopsit unele elemente cum ar fi aripa , pragul si portbagajul , exista sansa ca sa apara inapoi rugina in aceleasi locuri indiferent de calitatea serviciului ? Am observat la multe masini ca dupa ceva timp vopseaua sare , se exfoliaza unde au fost revopsiri .

 

Daca este regatita si vopsita bine nu are cum sa mai apara rugina.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Am si eu o intrebare mai de baraj . Daca as duce la revopsit unele elemente cum ar fi aripa , pragul si portbagajul , exista sansa ca sa apara inapoi rugina in aceleasi locuri indiferent de calitatea serviciului ? Am observat la multe masini ca dupa ceva timp vopseaua sare , se exfoliaza unde au fost revopsiri .

 

Multi evita sa foloseasca fuller, mai ales cand vopsesc elemente de plastic iar dupa cateva spalari, in cazul bun, vopseaua incepe sa se decojeasca..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.