Jump to content

Recommended Posts

Nu s-a mai postat de mult timp in topicul asta..

Vreau sa-mi vopsesc bara fata la masina, ca am gasit-o zgariata in parcare ( nu e indoita sau altceva )

 

La Marathon Service a fost cineva? Am dat de ei la o cautare pe google.

 

Am vb si la Perfect paint, care s-a mentionat in topicul asta si ei au dat un pret aproximativ de 300 ron. Cei de la Marathon 350 RON + 50 RON montajul, dar pareau putin mai profi la telefon

 

Pe la Perfect Paint a mai trecut cineva?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

noutati ?

Cine recomanda un service TINICHIGERIE-VOPSITORIE BUN in Bucuresti ?

Am o portiera infundata si zgariata .

Cineva imi zicea de Concept Auto Service ,din pozele postate pe FB observ masini destul de scumpe care apeleaza la ei,Reviews destul de bune ( ma rog....unele sunt cam trase de par...cred ca sunt tovarasi cu proprietarul sau cumparate sau doar ma insel eu...)

BTW, am sunat la ei si imi cer 900 lei pt toata treaba fara TVA (TVA=factura...se poate face sau nu...dupa placul meu :D ) + 1 an garantie

Cineva pe aici care a apelat la ei ?

Edited by MEZ
Link to comment
Share on other sites

Recoman Preatige Service de pe Splaiul Unirii(pe langa auto-general)am fost de 3 ori la ei pt vopsire, bara fata si spate. Niciodata nu am avut probleme cu vopseaua si nici nu am observat vre-o diferenta de culoare plus ca lucreaza si cu asigurari.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

noutati despre lucrarea executata la Prestige Auto Garage ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu are cu ce...ala este mastic de parbriz, decat cu sarma de otel exact aia cu care se taie parbrizele poti sa-l dai jos, asta inseamna automat capota spate revopsire...am fost si eu nevoit sa-l dau jos si stiu ce inseamna sau cu lama din aia speciala de dat masticul jos folosita tot atunci cand dai surplusul de mastic vechi jos ca sa-l pui pe cel nou, orice ar fi trebuie revopsita:(

 

Link

 

In link-ul de mai sus este experienta mea cu aceste eleroane, acesta care il am acum pe capota (al doilea) este lipit cu banda dubla adeziva (cu primer inainte) si cu mastic de parbriz insa in puncte, 4-5 puncte de mastic doar ca sa fiu sigur ca nu se dezlipeste, nu am ami facut greseala sa dau pe toata lungimea lui.

Edited by WIN60
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Confirm. Mașina iese impecabil. Doar să treci peste prețuri (la casco nu mai contează) și peste aroganța unora dintre angajați. Zici că îți fac un favor, așa se comportă - doar la Otopeni e așa. În Băneasa sunt ok.

 

Aud lucruri foarte bune și despre Service Titan.

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mâine ar trebui să-mi iau mașina de la vopsit de la Top Lac. Aveam pe bara față foarte multe urme de pietricele. Revin cu impresii - trebuia toată bara față revopsită.

@anormal - e aproape dublu ca preț la Bavaria dacă prețul era problema, dar iese foarte bine într-adevăr. Dacă dai de consilieri :)))) : http://www.bmwclub.ro/forums/topic/184235-interactiunea-client-automobile-bavaria/page__view__findpost__p__2455511

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.