Jump to content

Recommended Posts

Ca sa ai bara fata fara ciobituri de la pietricele trebuie s-o revopsesti anual. Eu am renuntat sa ma mai stresez pentru partea din fata a masinii. Astea sunt drumurile...

 

Cred. Eu așa am luat-o acum 1 an și ceva din DE, și de atunci mi-am propus sĂŁ fac mĂŁcar o datĂŁ treaba :)

Link to comment
Share on other sites

Iată rezultatul la Top Lac Pipera (Car Expert se numește locația). În a doua poză bara e jos, capota sus. Am pus așa pentru a vedea dacă diferă.

Eu zic că e ok pentru 700 RON. Sunt mulțumit per total.

 

http://i65.tinypic.com/2872a7m.jpg

http://i64.tinypic.com/1zz480n.jpg

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

Lucreaza foarte bine toplac, dar preturi enervant de mari: capota E90 1100 lei, fara reparatii sau chit, doar vopsit.

Plus ca daca gresesc la ceva sunt deschisi sa te ajute, nu dau din umeri ca nesimtiti de la danluc auto.

Link to comment
Share on other sites

De afară, din soare nu-ți prea dai seama. După câteva spălări cred că se va estompa complet. E și puțin praf pe capotă, că m-am apucat să dau drumul spălătorilor de far să mă asigur că merg apoi am mers pe lângă o zonă în construcții. :)

Mie unul mi se pare ok. Mă bucur că am unde să mă duc la nevoie de acum. N-au fost perfecți, dar sunt cu rezultatul.

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Va salut!

 

Vreau sa iau un eleron ca cel din poza. Stiti cumva cam cat ar costa vopsirea acestuia la Bavaria? Am intrebat la CZR caci era aproape de job si mi-au cerut 357 lei :blink: , in conditiile in care piesa costa 250 lei.

post-85568-0-65711200-1531738222_thumb.jpg

Edited by AlexF30
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ma puteti ajuta cu un service bun ce executa vopsitorie auto? As vrea sa vopsesc aripa spate, cele doua praguri si bara fata la un E90 LCI. Multumesc !

Eu am fost multumit de toplac auto, au doua vopsitorii, una pe timisoarei la capatul autobuzelor si una noua langa penny pe timisoarei.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Am vopsit bara spate si portbagajul la Bavaria Baneasa. Au iesit impecabil, nu se observa nicio diferenta de culoare (A96 - Mineralweiss Metallic, culoare perlata, din cate mi-au spus baietii de acolo si am citit pe Bimmerpost, extrem de greu de lucrat cu ea).

Ca preturi nu stiu sa va spun, s-a reparat pe asigurarea vinovatului.

 

Si de Top Lac am auzit de bine. Un prieten a vopsit tot pe asigurare niste elemente la un Mustang (Ruby Red), la fel, nicio diferenta de culoare.

Edited by AlexF30
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

De Auto Leader Expim stiti ceva? Service-ul este pe soseaua garii catelu. http://www.autoleader.ro/vopsitorie-auto-sector-3

 

Vreau sa vopsesc amble bari si am facut constatara pentru dauna la ei la service (Cei de la Groupama au birou acolo).

 

Am si vorbit cu cei de la service si mi-au zis ca o sa iasa perfect masina:). Dar as vrea sa stiu si daca a mai fost cineva de pe aici la ei, si ce feedback poate sa imi dea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

De Top Lac am fost si eu multumit. Nu au lucrat perfect (eu am fost nemultumit de alinierea capotei), dar au fost deschisi atunci cand am raportat o problema (cu tot interesul lor si insistentele mele tot nu am fost 100% multumit de rezultat).

De curand s-a lipit o skoda de bara mea spate si am niste urme de la suportul de nr care nu ies la polish. Am deschis dosar pe asigurarea vinovatului, insa Top Lac a refuzat sa ma primeasca, spunandu-mi ca efectiv nu au cand sa faca lucrarea din cauza unor contracte pe care le au cu Petrom, si care le trimit un nr mai mare de masini decat ar trebui.

Acum tb sa ma gandesc pe unde as putea sa ma duc. Bine, eu aveam alte urme pe bara spate mult mai naspa decat astea, asa ca nu e panica.

A vopsit cineva la Filaret? Trebuie sa ajung si pentru revizie curand.

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Am sa merg si eu luna viitoare la top lac...sper sa fie ce trebuie. Am de vopsit bara fata si aripa spate care este putin infundata...

De curand am dus si eu masina la ei pentru ceva daune in urma unui mic incident, bara spate, aripa dr spate, capota si bara fata,

Prima oara cand am fost sa ridic masina nu am fost foarte incantat de calitatea lucrarii, drept urmare nu am ridicat masina si le-am explicat ca daca nu iese perfect, nu ridic masina de la ei.

Au fost foarte profi si cel de la receptie m-a ajutat cu remedierea oricarei imperfectiuni, a doua oara am ridicat masina de la ei impecabila sau "tipleanu" cum se mai zice in popor.

Lucreaza foarte mult cu firme mari de leasing operational si de aici uneori mai dau si chix-uri.

Asa ca mare atentie la ridicarea masinii.

Este a 3-a oara cand merg la ei si de fiecare data am plecat multumit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

De curand am dus si eu masina la ei pentru ceva daune in urma unui mic incident, bara spate, aripa dr spate, capota si bara fata,

Prima oara cand am fost sa ridic masina nu am fost foarte incantat de calitatea lucrarii, drept urmare nu am ridicat masina si le-am explicat ca daca nu iese perfect, nu ridic masina de la ei.

Au fost foarte profi si cel de la receptie m-a ajutat cu remedierea oricarei imperfectiuni, a doua oara am ridicat masina de la ei impecabila sau "tipleanu" cum se mai zice in popor.

Lucreaza foarte mult cu firme mari de leasing operational si de aici uneori mai dau si chix-uri.

Asa ca mare atentie la ridicarea masinii.

Este a 3-a oara cand merg la ei si de fiecare data am plecat multumit.

Ms mult de sfat, vineri este ziua cea mare :)) Sper sa fie ok ca nu am chef de scandal pe acolo... ! :)

Eu am mers la locatia lor din militari...Tocmai ce am primit niste poze pe wp acum de la ei cum masina inainte de a intra la vopsit si din poze...este super lucrare...acum ramane de vazut vineri...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.