Jump to content

Recommended Posts

am vopsit eu bara fata la un prieten.....e vopsitor la un service mare....am fost la el seara cu f10-le meu, a demontat bara imediat, s-a apucat imediat de pregatit...dimineata a vopsit-o la 7, la ora 13 era montata pe masina......a iesit perfect......pret : 700. stiu, multi vor spune ca e mult, dar cand ai o masina la care tii, nu tb sa te zgarcesti la bani..parerea mea...imi place perfectiunea..!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut,

 

Am avut de curand un mic accident cu un F30 2014 in care am avariat bara fata (coltul din dreapta) cu tot cu spalatorul de far, si farul este putin infundat.

Pe langa tinichigerie vopsitorie si reparat spalator de far, mai trebuie probabil inlocuit farul. Am facut o programare la BMW AutoCobalcescu din motivele: e reprezentanta BMW cu cele mai bune review-uri pe Google si BMW TeamService si BForceSquad nu fac lucrari de tinichigerie/vopsitorie

A mai fost cineva cu probleme asemanatoare la BMW AutoCobalcescu si poate da detalii despre cum a fost ? cat a durat ? au facut treaba buna ?

Puteti adauga si reocmandari de service-uri mai bune care pot face astfel de lucrari.

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mi șe pare mult pentru un prieten :) - 700RON dai la un service mai mĂŁricel, gen Top Lac.

 

Facut la un prieten aka la negru la pretul ala, na, poate nu e asa bun prieten.

Mai are cineva feedbackuri recente de la Toplac Bd Timisoara?

Urmeaza sa vopsesc aproape toata masina din cauza de zgarieturi si usi trantite adunate de prin parcarile patriei.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Salut,

 

Am avut de curand un mic accident cu un F30 2014 in care am avariat bara fata (coltul din dreapta) cu tot cu spalatorul de far, si farul este putin infundat.

Pe langa tinichigerie vopsitorie si reparat spalator de far, mai trebuie probabil inlocuit farul. Am facut o programare la BMW AutoCobalcescu din motivele: e reprezentanta BMW cu cele mai bune review-uri pe Google si BMW TeamService si BForceSquad nu fac lucrari de tinichigerie/vopsitorie

A mai fost cineva cu probleme asemanatoare la BMW AutoCobalcescu si poate da detalii despre cum a fost ? cat a durat ? au facut treaba buna ?

Puteti adauga si reocmandari de service-uri mai bune care pot face astfel de lucrari.

Mersi!

 

Salut,

 

Cum a iesit lucrarea la AutoCobalcescu? Ai vreun feedback legat de lucrare? As vrea sa merg si eu la ei pentru o avarie, dar nu stiu daca sunt ok.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Salut,

 

Are cineva o experienta recenta cu tinichigeria de la Filaret? Sau cu cea de la Proleasing? (stiu, nu e in Bucuresti, dar e suficient de aproape :) )

 

Am o dauna si as vrea sa ma duc undeva s-o fac. La Bavaria nu vreau sa merg. Si la un service 3rd party (de exemplu TopLac) n-as merge, ca am si un far de inlocuit. Si as profita de ocazie sa fac si revizia, deci trebuie sa fie service BMW.

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut! Stie cineva un service care lucreza profesionist si care colaboreaza cu City Insurance? Am o dauna destul de serioasa la un seria 3 si ar trebui pricepere pentru o reparatie corespunzatoare.

Nu mai sunt la curent cu topul vopsitoriilor in Bucuresti, nici nu stiu unde sa ma duc si nu e cazul acum sa fac experimente.

Avem colegi de la asigurari pe aici? :)

Multumesc!

Edited by wizzardx
Link to comment
Share on other sites

Salut! Stie cineva un service care lucreza profesionist si care colaboreaza cu City Insurance? Am o dauna destul de serioasa la un seria 3 si ar trebui pricepere pentru o reparatie corespunzatoare.

Nu mai sunt la curent cu topul vopsitoriilor in Bucuresti, nici nu stiu unde sa ma duc si nu e cazul acum sa fac experimente.

Avem colegi de la asigurari pe aici? :)

Multumesc!

 

Incearca aici

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salutare,

 

Saptamana trecuta, am avut un incident cu o doamna undeva pe Splaiul Unirii, m-a lovit si a fugit, neputand sa-i iau numarul de inmatriculare si am ramas "cu buza umflata" cum s-ar zice.

 

PS: trebuie sa-mi repar singur masina, in cauza un BMW 430d 2017, intrebarea mea este: Unde gasesc o tinichigerie/vopsitorie TOP? Am vazut ca CarExpertAuto cei din Pipera sunt foarte foarte recomandati insa au si preturi pe masura(mai mici decat toplac care cer 1500 lei pe element + tva), am sunat la Bavaria baneasa, mi-au cerut 1000 lei doar ca sa se uite la masina, ceea ce mi se pare cel mai mare furt demn de o reclamatie la protectia consumatorului.

 

Am in vizor in momentul de fata CarExpertAuto http://www.carexpertauto.ro/contact, https://arcom-autoservice.ro/portofoliu-tinichigerie-vopsitorie/ si cam atat din ce am vazut interesant si cu oameni care vopsesc in cuptor corespunzator.

 

Aveti alte pareri/sugestii? Aripa stanga spate este infundata si bara spate este zgariata, trebuie indreptata si finisata cu chit in microni ca sa iasa lufturile la perfectie. Vreau un lucru de calitate nu ma intereseaza neaparat suma de bani. Vreau sa stiu ca iese ca de fabrica cum se zice si fara diferente de culoare vizibile.

 

Multumesc

Edited by Dr3Ame3r
Link to comment
Share on other sites

am sunat la Bavaria baneasa, mi-au cerut 1000 lei doar ca sa se uite la masina, ceea ce mi se pare cel mai mare furt demn de o reclamatie la protectia consumatorului

 

Sigur nu ai înțeles bine ce ți a spus ăla în telefon.

 

O constatare nu e mai mult de 2, 3 sute

Link to comment
Share on other sites

Sigur nu ai înțeles bine ce ți a spus ăla în telefon.

 

O constatare nu e mai mult de 2, 3 sute

 

Citez, "Sunteti programat in data de x iunie la ora 8 dimineata, va trebui sa veniti sa lasati masina iar colegii in urma constatarii vor intocmi devizul de reparatie.

Toata aceasta operatiune va costa 850 lei plus TVA"

 

Eu: "Doamna dar nu va suparati, nu traim in germania, vi se par normale preturile acestea de 200euro pentru o aruncatura de privire pe caroseria unei masini pe care se vede de la o posta ca are doar o bara indoita?"

 

Ei: "Acestea sunt preturile din pacate, 850 lei plus TVA constatarea si intocmirea devizului"

 

Mi se pare, FURT! Am auzit foarte bine, daca era 2-300, ma duceam :)) dar asa sa dau 1000 lei doar sa se uite la masina sa nu faca nimic... sunt bani aruncati, pai cu banii aia vopsesti un element..

Edited by Dr3Ame3r
Link to comment
Share on other sites

Incearca si la astia, sunt destul de vechi in bransa.

.. am incercat sa ma uit la review-urile de pe google, pe partea de vopsitorie sunt foarte slabi.. vad ca zice lumea de vopsea scursa, exfoliata.. nu se ofera garantie pe lucrare.. etc

 

Caut pe cineva profi, pot sa dau si 3000 lei pentru 2 elemente vopsite doar sa stiu ca sunt PERFECTE si ca am garantie pe vopsea, deoarece este si o vopsea foarte pretentioasa, B39 mineral gray metallic

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare aberant sa iti ceara o sumĂŁ ,oricât de micĂŁ, cĂŁ sa ĂŽti spunĂŁ cât te costĂŁ sĂŁ o vopsești !

E ca și cum ți-ar cere la magazin 3 lei ,ca sĂŁ ĂŽți spunĂŁ cĂŁ sticla de suc costĂŁ 6 lei.

Doamne ferește!

Eu te sfĂŁtuiesc sĂŁ cauți undeva in afara Bucureștiului ,ĂŁștia sunt jepcari pe fațĂŁ!

E prima oarĂŁ când aud așa ceva !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare aberant sa iti ceara o sumă ,oricât de mică, că sa îti spună cât te costă să o vopsești !

E ca și cum ți-ar cere la magazin 3 lei ,ca să îți spună că sticla de suc costă 6 lei.

Doamne ferește!

Eu te sfătuiesc să cauți undeva in afara Bucureștiului ,ăștia sunt jepcari pe față!

E prima oară când aud așa ceva !

Am intrebat si la TopLac, le-am lasat un review de toata jena. Mi-au cerut (de parca exista doar firme in romania, dupa cum urmeaza)

 

Citez:

"Telefonic: 300 lei + tva constatarea(doar ca sa se uite la masina esti taxat), 1400 lei + tva(de parca lucreaza doar cu firme, nu mai inteleg, traim intr-o tara doar de firme incat sa se expuna clar +TVA?) vopsitul de element(luati in considerare ca cei care fac masina pe asigurare sunt tratati intr-un fel, ceilalti sunt tratati in alt fel, vopsitul difera de la cer la pamant intre asigurare si fara), 600 lei + tva o indreptare la tinichigerie(de dimensiune 3cm lungime x 0.5cm latime x 2mm adancime), preturi de reprezentanta la quality de service de cartier(am vazut masini cu diferente de culoare, cu elemente lipsa de pe caroserie, vopsea scursa)."

Daca ne uitam la review-urile lor de pe google, in ultima luna.. numai jepcari :D, nu stiu ce sa fac, ma duc si in maduva romaniei doar sa stiu ca iese FOARTE BINE masina.

 

Daca aveti sugestii de oriunde, din orice oras doar sa ofere factura si lucrare cu garantie(care sa iasa impecabil), spuneti-mi!

Edited by Dr3Ame3r
Link to comment
Share on other sites

Ăștia par ok ,fa-le o ĂŽntrebare !

https://arcom-autoservice.ro/

La ei am ĂŽntrebat câte ceva, cer 700 lei Per element de vopsit, par ok doar ca locația nu ma da pe spate și nu oferĂŁ garanție pe lucrare… am vĂŁzut și bune și rele la ei, cele mai rele sunt diferențele de culoare și vopseaua scursa, dacĂŁ aveți și din afara Bucureștiului chiar sunt dispus sa ma deplasez!

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce cauti tu nu exista sau sunt la preturi foarte mari . Am "lucrat" si cu Top Lac si cu CarExpert ( care paremi-se ca pe vremuri erau legati de Top Lac ) Am vopsit 3 masini diferite la ei in decursul a mai multi ani. In general e ok dar la fiecare am avut mici "scapari" nota bene culoarea le-a iesit la toate masinile in rest ba nu s-a aliniat bine o bara , banu au izolat perfect ceva, diverse detalii . Preturile sunt ca pentru CASCO cand am platit din buzunar am reusit sa "negociez" mai jos , ar fi de mentionat ca faceam ceva lucruri pe CASCO sau RCA si am mai cerut suplimentar sa se vopseasca ceva .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citez, "Sunteti programat in data de x iunie la ora 8 dimineata, va trebui sa veniti sa lasati masina iar colegii in urma constatarii vor intocmi devizul de reparatie.

Toata aceasta operatiune va costa 850 lei plus TVA"

 

Eu: "Doamna dar nu va suparati, nu traim in germania, vi se par normale preturile acestea de 200euro pentru o aruncatura de privire pe caroseria unei masini pe care se vede de la o posta ca are doar o bara indoita?"

 

Ei: "Acestea sunt preturile din pacate, 850 lei plus TVA constatarea si intocmirea devizului"

 

Mi se pare, FURT! Am auzit foarte bine, daca era 2-300, ma duceam :)) dar asa sa dau 1000 lei doar sa se uite la masina sa nu faca nimic... sunt bani aruncati, pai cu banii aia vopsesti un element..

 

 

Fetele alea de la recepție care rĂŁspund la telefoane sunt varza,trebuia sa vorbești cu un consilier de service.

 

Am vopsit și eu la bmw și n a

m auzit de constatĂŁri din astea bombĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Fetele alea de la recepție care rĂŁspund la telefoane sunt varza,trebuia sa vorbești cu un consilier de service.

 

Am vopsit și eu la bmw și n a

m auzit de constatĂŁri din astea bombĂŁ.

Nu castig nimic daca mint :) v-am transmis ce mi-au spus si mie. Pe 7 iulie am programare la Bavaria Baneasa sa imi schimbe EGR pe rechemare, o sa le cer sa faca constatarea atunci desi ma indoiesc c-o sa scap mai ieftin decat a zis tanti la telefon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.