Jump to content

Tampoane Motor


Addictedc

Recommended Posts

Salutare, am o nelamurire

 

Dupa marea gresala de a cumpara/monta tampoane de motor no name , enervat fiind de vibratiile continue am decis sa schimb din nou tampoanele.

 

 

 

M-am orientat catre lemforder.

Am sunat pentru cateva oferte de preturi si mi s-a spus ca in cutiile de lemforder gasesc tampoane corteco,asa ca mai bine sa cumpar direct corteco.

Am comandat de pe auto karma ,acolo fiind cel mai bun pret, si am luat corteco.

 

Acum intrebarea? alegerea este ok? sa fi mers pe lemforder cu riscul sa platesc o chestie de marketing? sau sa fi ales febi sau altceva?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salutare, am o nelamurire

 

Dupa marea gresala de a cumpara/monta tampoane de motor no name , enervat fiind de vibratiile continue am decis sa schimb din nou tampoanele.

 

 

 

M-am orientat catre lemforder.

Am sunat pentru cateva oferte de preturi si mi s-a spus ca in cutiile de lemforder gasesc tampoane corteco,asa ca mai bine sa cumpar direct corteco.

Am comandat de pe auto karma ,acolo fiind cel mai bun pret, si am luat corteco.

 

Acum intrebarea? alegerea este ok? sa fi mers pe lemforder cu riscul sa platesc o chestie de marketing? sau sa fi ales febi sau altceva?

 

Multumesc.

Pai...hmm, nu era mai ok sa intrebi inainte sa comanzi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

in cutia de Lemforder la tampoanele de motor este CORTECO

 

si originale tot CORTECO sunt , deci ai facut alegerea buna

 

L.E. cere la magazinul unde ti-ai comandat tampoanele sa-ti prezinte si lemforder si corteco si o sa vezi

Edited by claudiuBWR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am achizitionat de pe autokarma serviciul de schimbare tampon motor, schimbul s-a realizat la un service de langa gara de nord, la mine a lucrat un baiat de acolo foarte de treaba, a ascultat ce am avut de zis,nu m-a luat peste picior,cum se intampla in multe service-uri de "renume" din bucuresti...pretul pt schimb a fost in jur de 90-95 lei tot..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
O problema intampinata la un X3 2.0D 150 HP. in legatura cu vibratiile si tampoanele de la motor. masina vibreaza groaznic in jurul plajei 2000-2200 rot/min dupa care sunetul tinde sa se "aplatizeze". tind sa mentionez ca am schimbat tampoanele cu unulele SWAG dar de fapt pe ele scrie Febi (comandate de pe autokarma). ce ma sfatuiti sa fac pentru a scapa de acest comportament ciudat? in unele cazuri se mai simte o vibratie si in bord sursa intuiesc ca vine tot de acolo. (ca si informatie volanta a fost schimbata si am facut doar 500km cu ea). multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

O problema intampinata la un X3 2.0D 150 HP. in legatura cu vibratiile si tampoanele de la motor. masina vibreaza groaznic in jurul plajei 2000-2200 rot/min dupa care sunetul tinde sa se "aplatizeze". tind sa mentionez ca am schimbat tampoanele cu unulele SWAG dar de fapt pe ele scrie Febi (comandate de pe autokarma). ce ma sfatuiti sa fac pentru a scapa de acest comportament ciudat? in unele cazuri se mai simte o vibratie si in bord sursa intuiesc ca vine tot de acolo. (ca si informatie volanta a fost schimbata si am facut doar 500km cu ea). multumesc anticipat

Febi = swag, e acelasi produs.

La chestii dinastea nu m-as uita sub Lemforder, daca nu OE.

Edited by Alexandru'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.