Jump to content

Cine are E90/E91 si de care?


tzucul

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salut 320d,E91 ,2010.184 cai....si multe altele....am cumparat masina cu RFT de 17 si vara si iarna....le-am aruncat pe amandoua...cele de vara pe masina unui prieten...cele de iarna pentru cine vrea.....2 sunt chiar bune.

Am achizitionat anvelope ranforsate ,adica cu 94 ...sa nu fac trecerea brusca de la RFT la normale si concluzia mea.....masina statea brici pe drum cu RFT..mai ales in Germania ca la noi din cauza gropilor...cred ca faceam varza suspensia...cu cele normale masina amortizeaza mai bine pe gropi dar cred ca trebuie sa mai lucrez eu la presiunea in roti...nu vrea deloc roti cu presiune mai mica...

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu stiu cum stai tu cu 2.2 mie mi se par foarte moi si masina are o senzatie de instabilitate care o simt mai ales in viraj cu a 2 in blana....am tot incercat presiuni si azot ...deocamdata merg cu 2.3 pe fata si 2.6 pe spate.

Poate o fi diferenta de la jante...la mine pe 17,oricum la nici o masina nu mi-am batut capul ca la asta..am avut acum 7,8 ani un Mondeo cu roti de vara si iarna...am pus azot in ele si 3 ani eu nu am facut nici o verificare de presiune la ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
E90 320d 2009 manual,cu optiuni(faruri automate si cu self leveling,cornering,senzori de ploaie,Auto Dimming Rear View Mirror,cruise control,xenon,piele,112000 miles dar merge impecabil,business navigator,Electric Windows - Front and Rear, with Open/Close Fingertip Control,Heated Front Seats,motorul are 177hp,lumina la manerele usilor,magazie de 6 cd uri in porbagaj,Bluetooth Telephone, 17In Alloy Wheels )chiar imi place masina si cm trage si cum arata plus ca nu am avut probleme niciodata,merge perfect.Acum o luna in urma ma batea gandul la un seria 5 dar nu eram hotarat daca sa fie 530d sau 520d din 2012....oricum sunt bucuros de masina.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E90 320d 2009 manual,cu optiuni(faruri automate si cu self leveling,cornering,senzori de ploaie,Auto Dimming Rear View Mirror,cruise control,xenon,piele,112000 miles dar merge impecabil,business navigator,Electric Windows - Front and Rear, with Open/Close Fingertip Control,Heated Front Seats,motorul are 177hp,lumina la manerele usilor,magazie de 6 cd uri in porbagaj,Bluetooth Telephone, 17In Alloy Wheels )chiar imi place masina si cm trage si cum arata plus ca nu am avut probleme niciodata,merge perfect.Acum o luna in urma ma batea gandul la un seria 5 dar nu eram hotarat daca sa fie 530d sau 520d din 2012....oricum sunt bucuros de masina.

 

Esti "englej" ori doar ai cam uitat limba romana, arzand-o doar pe english pe acolo :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E90 320d 2005 163cp automat, scaune incalzite cu reglaj lobar electric plus urmatoarele update-uri (retrofit):

- faruri xenon (oem)

- angel eyes led

- proiectoare ceata (oem)

- volan M + padele (oem)

- senzori parcare spate (oem)

- mp3 player BMW Professional cu BT

Pe viitor doresc sa achizitionez un kit de M si/sau retrofit portbagaj + stopuri spate

Link to comment
Share on other sites

nu am uitat limba,scuze pt ca am pus detaliile in limba engleza dar nu stiu cum se zice corect la toate detaliile astea si nu vroiam sa radeti de mine ca nu stiu sa ma exprim corect pt toate specificatiile de la masina,mai ales ca nu sunt mecanic sa le stiu pe nume,inca o data scuze.Sper ca nu deranjez
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nu am uitat limba,scuze pt ca am pus detaliile in limba engleza dar nu stiu cum se zice corect la toate detaliile astea si nu vroiam sa radeti de mine ca nu stiu sa ma exprim corect pt toate specificatiile de la masina,mai ales ca nu sunt mecanic sa le stiu pe nume,inca o data scuze.Sper ca nu deranjez

 

Pai poti sa intrii AICI si pe baza VIN-ului, vei primii o lista cu toate optionalele din fabrica cu care a venit masina! Dupa, poti sa dai un copy-paste si sa le inserezi aici! Oricum, pe acest thread nu intram in detalii din astea, e vorba doar ce tip de E90, E91.. ai! Daca vrei sa-ti prezinti masina in detaliu o poti face pe threadul de Masina mea! Ii faci prezentare acolo cu poze, etc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.