Jump to content

Cine are E90/E91 si de care?


tzucul

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
Hai ca au mai aparut posesori de E90/91/92/93 pe aici.Adica sedan,touring,coupe si cabrio.

 

 

E93, 335i, 350km, de la AB

foarte tare masina, am facut si eu drive test cu 335i coupe, cu pachet M, in Germania ... motorul e naprasnic :blink:

s-o stapanesti sanatos si ....mare atentie pe soselele patriei...

Link to comment
Share on other sites

BMW E 90 320d 163 CP steptronic, full options 20.400km actualmente 22.700km - pret cu TVA Germania 28.050 E cu tot cu nr / 30 zile achizitionata rep. BMW Frankfurt - pret noua 46,288 E - deocamdata supermultumit!!!

 

Masina de reprezentanta, nu a avut nici un proprietar, nu are inca nici o revizie....calculatorul imi spune ca mai am de mers cu uleiul 8.000 km, sa-i fac prima revizie acum?

 

P.S. ...fabricatie 2007, prima inmatriculare 18.03.2007

Link to comment
Share on other sites

a, era sa uit!...pretul initial al masinii a fost de 29.980 E cu TVA, am fost cu o nemtoaica(o amica- romanca casatorita acolo) care a negociat la sange cu ei...doar ca am negociat,am negociat si rahatii nu mi-au mai dat si jentile de vara(cred ca erau pe 17-18)...am scos-o la 27.900 fara jante de vara+150 numerele=28.050 E un pret bun...ce am dedus din pret TVA(vreo 4.500) tre sa-i platesc taxa de inmatr. si sa-i iau jante, tot e bine!!!

Mai baietii mei....ce mi-au vazut ochisorii pe acolo, cred ca erau vreo 3-4 hectare numai de BMW-uri si pe plan orizontal si pe plan vertical(vreo 4 etaje), cat vedeai cu ochii-numa' BMW-uri toate modelele si toate natiile doar ca erau pazite in rest bani sa fi avut...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest evilgh0st
Salut ! E90 12-2007 Negu metalizat, Manual 6+1, piele, xenon, etc., 29100 CIP AB Constanta, acum am 48000Km, am facut primul schimb la 33000Km !!!(nu am mers prea usor cu ea, dar la BMW mers usor inseamna altceva decat la o alta masina), NICI O PROBLEMA. AB Constanta sunt cei mai tari ! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Salut ! E90 12-2007 Negu metalizat, Manual 6+1, piele, xenon, etc., 29100 CIP AB Constanta, acum am 48000Km, am facut primul schimb la 33000Km !!!(nu am mers prea usor cu ea, dar la BMW mers usor inseamna altceva decat la o alta masina), NICI O PROBLEMA. AB Constanta sunt cei mai tari ! :blink:

Nu e rau 48k km intr-o luna si ceva. Ai si avion cargo? :)

Link to comment
Share on other sites

Salut ! E90 12-2007 Negu metalizat, Manual 6+1, piele, xenon, etc., 29100 CIP AB Constanta, acum am 48000Km, am facut primul schimb la 33000Km !!!(nu am mers prea usor cu ea, dar la BMW mers usor inseamna altceva decat la o alta masina), NICI O PROBLEMA. AB Constanta sunt cei mai tari ! :blink:

 

 

Felicitari!

Se poate sa faci schimbul si la 23000 km ... cand schimbi mai mereu la 6000...

Link to comment
Share on other sites

Poti sa mergi linistit cu viteza maxima de 80km/h pana la vulcanizare.Nu am facut pana dar am intrebat in Germania cand am luat-o.

Nu poti sa mergi deloc linitit, din pacate :blink: Sau doar daca acolo unde vrei sa ajungi nu e mai departe decit cam 100 de km, daca esti pregatit sa arunci la gunoi un cauciuc de 30 mil (ale mele atita costa pe spate, 275/35/18, ce-i drept nu-i e90 ca e e60) si daca, si asta e poate cel mai important, nu mai ai de mers nicaieri mai departe de la destinatie, macar citeva zile daca nu cu saptaminile. Pentru ca alt cauciuc nu o sa prea gasesti de cumparat de pe stoc la noi in tara altundeva decit la reprezentanta BMW. Ah, sau daca o sa gasesti si te risti sa pui unul care nu-i runflat si nu ai rezerva, Murphy zice ca o sa faci pana (intreabati pe vl20sas cum e sa faci pana si la janta! adica sa iti treaca metalul ala de la care faci pana si prin janta, nu doar prin cauciuc!) cind esti cel mai departe de civilizatie, nu ai semnal si nu o sa pleci de acolo decit pe platforma. Si inca ceva. mersul linistit cu un runflat pe pana, poate se refera la mers pe autostrada, cu 80, eventual pe banda de urgenta. Ca masina frineaza altfel, ia curbele altfel, face urit pe gropi (avem noi altceva in tara asta?), derapeaza foarte usor cu rezultate catastrofale. Deci, poti sa ajungi, dar cu grija maxima. Aaaa, daca te dai cu masina doar prin oras atunci ignora postul asta.

Edited by test225
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.