Jump to content

Cine are E90/E91 si de care?


tzucul

Recommended Posts

Rog toti posesorii de E90/E91 sa se treaca aici cu tipul de motor,cutie si ce mai vor ei ca sa stim cati suntem cu acest tip eventual sa incepem discutam despre acestea.

 

 

e90 2006 318d

 

Rog toti posesorii de E90/E91 sa se treaca aici cu tipul de motor,cutie si ce mai vor ei ca sa stim cati suntem cu acest tip eventual sa incepem discutam despre acestea.

 

 

off-topic sa nu mai incep altul...

Echipamente de bazĂŁ

Echipamente

Design exterior

Echipamente exterioare ĂŽn culoarea caroseriei

Design interior

Ornamente interioare titanium mat

Jante

Prezoane antifurt

Service

BMW Basic Service Inclusive – 5 ani/100.000 km

 

 

ce inseamna acesti cinci ani,,,mi-e greu sa cred ca asta e garantia,poate ma lamureste careva,de pe www.bmw.ro am luat informatia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

318d / 122cp / 06.2006 cumparata in ianuarie 2008 de la AB Romania 12.800km 26.000E. idrive, navigatie, trapa...acum 15.000km ffff multumit...cred ca o iubesc mai mult decat pe nevasta-mea :blink:

vreau sa ma duc sa-i fac revizia ulei+filtre in luna mai desi comp imi arata 21.000km sau 2 ani....

Link to comment
Share on other sites

nu e 30 de mil un cauciuc...

Adevarat. Greseala mea. Au fost 31 mil ambele de pe spate. Inca o data, NU erau cauciucuri de e9x ci de e60, pe spate (pe e9x nu se poate 275 deloc)

 

275/35/18 runflat vad pe cauciucuri direct ca e intre 1200 si 1650 de lei din ce au ei la vanzare. Oricum ieftin nu e. :)

Daca la astia costa atat n-am indoieli ca AB o fi cerut 3000 de lei pe un cauciuc. :blink:

Nu, nu, hai sa nu exageram. Nu exista AB unde am avut eu nevoie de cauciuc. Nu stiu cit e la ei. Mi s-a adus pe comanda, la un pret bun, zic eu. Si relativ repede, in doua zile. De la BMW am luat un cauciuc o singura data, in Hanovra, unde am facut pana si am mers pe banda de urgenta pe autostrada cam 80 km, pe pana. Era dreapta fata, 245/40/18, Dunlop. Mi-au cerut cam 600 eur pe el.

Edited by test225
Link to comment
Share on other sites

Rog toti posesorii de E90/E91 sa se treaca aici cu tipul de motor,cutie si ce mai vor ei ca sa stim cati suntem cu acest tip eventual sa incepem discutam despre acestea.

 

E90 / 320i / transmisie automata

 

salut!

cun ti se pare combinatia 320i+automata?

Eu am 320i+manuala

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
E90, 320D, din 03.2006, luat la 124.000 km din Germania. Pana acum fara probleme (am 10,000 km de Romania) doar ca vad ca a ajuns uleiul la nivel minim si tb completat. Am vazut ca a scris careva aici de cauciucuri RFT si kit de pana. La o cunostinta dupa ce a mers ceva cu pana facuta cu acest kit nu a mai putut repara cauciucul.
Link to comment
Share on other sites

Apropo a dat careva de cineva care sa stie sa umle la calc de E90 in afara dereprezentanta locala? Vreau sa modific cate ceva si sa vad daca e posibil ca in marsarier sa se incline oglinzile. Merci.

 

Stie careva unde scrie de obicei ce ulei s-a folosit pana acum la masina? Daca a fost luat de la dealer BMW ar tb sa fie cumva Longlife 04?

Edited by zorin70
Link to comment
Share on other sites

:)

Apropo a dat careva de cineva care sa stie sa umle la calc de E90 in afara dereprezentanta locala? Vreau sa modific cate ceva si sa vad daca e posibil ca in marsarier sa se incline oglinzile. Merci.

 

Stie careva unde scrie de obicei ce ulei s-a folosit pana acum la masina? Daca a fost luat de la dealer BMW ar tb sa fie cumva Longlife 04?

..........BMW 320DA/2005 ,navi,piele,senzori...57.000 Km,supermasina, pana acum o saptamana cand a cedat turbina (1.500E,la AB/baneasa...),service numai la AB,schimbat placute la 50.000Km,si cauciucurile pe spate la 56.000...suficient de multumit cu rezerva=turbina(a cedat prea devreme...)... :)

Link to comment
Share on other sites

Apropo a dat careva de cineva care sa stie sa umle la calc de E90 in afara dereprezentanta locala? Vreau sa modific cate ceva si sa vad daca e posibil ca in marsarier sa se incline oglinzile. Merci.

 

Stie careva unde scrie de obicei ce ulei s-a folosit pana acum la masina? Daca a fost luat de la dealer BMW ar tb sa fie cumva Longlife 04?

 

Oglinda se inclina in jos dar doar cea din dreapta,si asta nu stiu daca la toate modelele ,probabil daca ai oglinzi antiorbire si daca le poti plia electric merge si faza cu marsalierul

Link to comment
Share on other sites

BMW 320d 163 Cp din 2005 cutie manual

 

Am si eu o intrebare: stie cineva daca se poate face un upgrade de soft sa imi citeasca mp3 si dvd?Mentionez ca am doua intrari una pentru cd si una pentru dvd .

post-9372-1223369118_thumb.jpg

post-9372-1223369131_thumb.jpg

Edited by aress
Link to comment
Share on other sites

BMW 320d 163 Cp din 2005 cutie manual

 

Am si eu o intrebare: stie cineva daca se poate face un upgrade de soft sa imi citeasca mp3 si dvd?Mentionez ca am doua intrari una pentru cd si una pentru dvd .

 

 

Se poate ,si merge ,dar platesti daca nu esti in garantie cam 100 euro

Link to comment
Share on other sites

Apropo a dat careva de cineva care sa stie sa umle la calc de E90 in afara dereprezentanta locala? Vreau sa modific cate ceva si sa vad daca e posibil ca in marsarier sa se incline oglinzile. Merci.

 

Stie careva unde scrie de obicei ce ulei s-a folosit pana acum la masina? Daca a fost luat de la dealer BMW ar tb sa fie cumva Longlife 04?

daca ai aceasta optiune trebuie sa fie butonelul de stanga\dreapta de la oglinzi in pozitia stanga (pentru reglare oglinda stanga) ca sa se lase cea dreapta la marsarier.

daca nu o ai (nici eu nu am optiunea asta) posibil sa mearga cu un soft de la reprezentanta ceva.

dar eu cand am nevoie de lasat oglinzile le las eu din butoane.

stie cineva de unde se incalzesc oglinzile laterale (de la ce buton - intrebare de gradinita, dar asta e, macar aflu cumva:D ). cand ploua imi raman stropi pe oglinzi si am activat si dezaburirea spate si cea fata si tot degeaba. sa nu am oare oglinzi incalzite?:)

 

 

 

L.E. BMW 320D 163 cai 2005 culoare arktis metalic. cu optiuni destule zic eu: scaune sport cu piele partiala, senzori de parcare fata+spate, navigatie bussiness cu cd changer, senzori de lumina+senzori ploaie, bixenon, dublu climatronic, sac ski-uri, jante pe 17 Double Spoke 161 cu 225/45/R17 fata si 255/40/R17 runflat-uri, leduri la manere portiere, butoane pe volan, bluetooth, suporturi pahare la pasagerul dreapta, oglinzi heliomate (si electrice cred:D), geamuri electrice fata+spate, sistem isofix pentru piciutani, cutie manuala 6+1,tempomat, s-ar putea sa mai fie dar nu imi vin acum in minte

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.