Jump to content

Vand trimuri high gloss E46


.Bogdan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

TNY e mai special, el cauta unele care sa se asorteze cu baghetele indoite de la usi sau cu improvizatiile de la stopuri.

 

Pozele de mai sus sunt reale, cu fiecare trim in parte. Evident ca o sa observi zgarieturi microscopice de la praf daca pui lampa pe ele, vorbim de masini care au deja 10 ani vechime cele mai noi dintre ele si care au stat in tot felul de conditii atmosferice.. Cele doua mici de la usile spate au puncte in care a intrat apa si s-a umflat un pic vopseaua in zona care intra in usa, lucru care se intampla la orice E46, e un mic design flaw datorat contactului dintre metal pe metal (bagheta orizontala si cea verticala). Probabil s-au zgarcit inginerii si n-au mai montat o garnitura de cauciuc, Mercedes am vazut ca are.

 

Cei care dezmembreaza E46 sau cine a desfacut vreodata un trim de genul asta stiu ca TOATE prind rugina in zona care sta in interiorul usii.

 

Lui TNY ii recomand sa cumpere un set de 6 bucati de la Bavaria, nu e decat 645 lei unul singur.

 

Mai jos poze cu cele doua trimuri (inclusiv unul mic) pe care le-a desfacut TNY (le tin in folie sa nu se zgarie) si care n-au corespuns "exigentelor" lui (poze la rezolutie 1520 x 2688px, cred ca e suficient si pentru cei mai pretentiosi):

 

http://s2.postimg.org/4xcusqez9/IMAG1519.jpg http://s2.postimg.org/cem27y4id/IMAG1520.jpg

Link to comment
Share on other sites

In fine vad ca acum vorbim de preferintele mele si gusturile mele .... lui 'TNY' nu ii plac oamenii care zic ca sunt 'tipla' iar la fata locului gasim obiectele infasurate in folie , sa nu se zgarie.

Ale tale trimuri sunt zgariate si au urme de stersaturi care nu se pot polisa. Bagetele mici , cea pe care eu am desfacuto , avea vopseaua umflata in 2 locuri.

Si prefer sa dau banii pe unele noi sau sa le revopsesc pe ale mele decat sa iau unele 'tipla' de la tine.

De baghetele mele de la geamuri ce pot sa zic ... de aia caut sa imi iau altele....dar stopurile mele nu au improvizatii sunt doar aftermarket.

Edited by B320TNY
Link to comment
Share on other sites

Ultimul meu comentariu pe tema asta.

 

Intelegi ca vorbim de 6 bucati de metal cu muchii ascutite, da ? Cum ai vrea sa le transport sa nu se atinga/zgarie una de alta - evident ca le-am invelit in folie sa nu faca contact una cu alta, te-am lasat sa desfaci ce piese ai vrut, ti s-a parut ca au zgarieturi, ne-am salutat si la revedere. Pai mai arata-mi tu pe vreunul care ti-a mai vandut/prezentat piese curatate sau protejate cu grija... probabil ti s-a parut dubios ca erau invelite in folie, dar aici e vina mea, stii vorba aia cu facerea de bine... Sunt clar mult mai OK alea din parcurile de dezmembrari pe care le scot baietii cu surubelnita.

 

Ca regula generala, vorbim de un material negru lucios ce are cel putin 10 ani vechime de stat afara in toate conditiile atmosferice posibile. Evident ca exista microzgarieturi vizibile sub lupa sau daca pui nu-stiu-cum lumina pe ele, n-am sustinut ca sunt noi, plus ca pe negru se vede orice rahat. De control, opriti-va langa un E46 cu trimuri high-gloss si verificati starea lor - daca nu are swirl-uri sau panze de paianjen eu le mananc. Pe zi lumina nu se observa nimic, daca pui lupa, normal ca vei gasi.

 

Cine vrea, gaseste mai bune in parcurile de dezmembrari unde masinile stau afara in soare, ploaie, zapada, praf sau grindina si unde vanzatorul le tine invelite in folie sa nu se zgarie. Sau nu.

 

Pana atunci, astea sunt, nu am ascuns nimic, am mentionat de la inceput ce defecte au, poze sunt arhisuficiente, daca nu, mai facem - sa fie bine sa nu fie rau.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.