Jump to content

fulie motor e 46


Recommended Posts

:)) glumesti ?? tu ai putea merge linistit inca 2000 km cand ai vazut ca mai e si crepata ?? asa ceva...

 

am schimbat o astazi cu o fulie noua de la corteco...sau asa ceva. nu ma lasa constiinta sa mai merg cu ea asa...o intrebare : este necesara schimbarea surubului?(oricum l am schimbat dar de curiozitate)

Link to comment
Share on other sites

Corteco??? Eu am cumpĂŁrat corteco acum 7-8 luni și de câteva zile am schimbat.o pentru ca scârțâie ĂŽngrozitor. Am pus contitech și am luat factura și garanție asaca aviz toturor ce investesc ĂŽn piese scumpe. Eu, unul, pun tot cei mai scump aftermarket sau pun original dacĂŁ sunt apropiate ca pret. Zicea mecanicul,ca piesele ĂŽn românia sunt multe contrafĂŁcute, dar mai ales cele scumpe sau oe.
Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca de la fulie scartaie si nu de la curele/ praful depus pe ele ?

Asa am patit eu,pana sa imi dau seama ca defapt fulia arbore cotit e terminata adica scartia ca toti dracii,am schimbat curea transmisie,curea compresor,intinzator,rola ghidaj apoi in cele din urma fulia

Link to comment
Share on other sites

Asa am patit eu,pana sa imi dau seama ca defapt fulia arbore cotit e terminata adica scartia ca toti dracii,am schimbat curea transmisie,curea compresor,intinzator,rola ghidaj apoi in cele din urma fulia

Idem și la mine am schimbat curele întinzător am recondiționat electromotor.ul nu puteam sa cred ca îi fulie pentru ca o schimbasem în urma cu 7-8 luni, dat tocmai ea era asaca ori am prins un fake ori nu-s corteco atât de bune. Una din doua :))

Edited by Stefan M
Link to comment
Share on other sites

Idem și la mine am schimbat curele întinzător am recondiționat electromotor.ul nu puteam sa cred ca îi fulie pentru ca o schimbasem în urma cu 7-8 luni, dat tocmai ea era asaca ori am prins un fake ori nu-s corteco atât de bune. Una din doua :))

Eu am Corteco de aproape 2 ani. Se aude un usor scartait dar e de la curele. Unde stau eu e plin de praf.

 

La service au verificat si fulia si curelele, le-au curatat, vreo 2 zile nu s-a mai auzit nimic. Si apoi din nou. Nu se aude tot timpul, din masina nu se aude.

 

Cand am avut probleme cu fulia, inainte sa o schimb cu asta Corteco, scartaia deranjant, se auzea si din interior.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.