Jump to content

bmw e90 facelit ,2010,163 cp


danwmb

Recommended Posts

vreau sa mi pun lumini la picioare si la usi interior,stie cineva de unde sa trag firele??pe viitor si pachet lumini exterior manere usi

ai xenon oem si nu are pachetul lumini,cam dubios (eu la toate e90 cu xenon din fabrica am vazut ca au pachetul de lumini)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

aaa sall enders,dubios si tu ca nu ai pachet lumini cf mihai (enders)??

sibianul-poate imi spui tu cu ce dotari a mai iesit masina si nu are

poti sa o verifici singur e gratis .....ai inteles gresit cred ca remarca mea(personal si pe e87 si pe e90 am avut xenon si automat pe ambele am avut si pachetul lumini interior/exterior de aici si pareream mea cu ,,dubios,,)

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

aha,ce sa fac?am aruncat o intrebare pe aici si sibianul in loc sa ma ajute vb aici ca dubios masina tre sa aibe pachet etc in fine crede am ca primesc si eu niste raspunsuri pe aici,inainte am avut e46 avea pachet lumini dar nu avea xenon culmea pana si e 30 care l am avut 98 din 91 avea pachet dar nu a avut xenon in fine :console: Edited by danwmb
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

din aprilie de cand am cumparat masina dupa vreo 500km mia aparut astea ,am fost la filaret ca masina e ok doar ca e posibil sa fie senzorul sau pompa de la pedala ambreiaj si mi au zis sa schimb senzorul ,mia sters eroarea si a zis cunostinta care o aveam acolo ca poate a fost o eroare si sa merg asa in fine am fost la ct si la intoarcere dupa ce mai facusem pana atunci in jur de 1000 km sa reaprins a doua oara ,am fost la bmw filaret am schimbat senzorul 180 ron +manopera 150 ron ,toate bune si frumoase am fost la castelul bran si la intoarcere pe a3 a treia oara sa reaprins CLUTCH DAMAGED de data asta nu m am mai dus la filaret ,m am dus la un prieten fffoarte bun care are service in berceni +mag ingaraj de piese si am scos eroarea sa uitat mecanicul si a zis acelasi lucru ca altceva nu e daca masina merge ok si senzorul este schimbat,am fost azi la service dar spre ghinionul meu comandase alta pompita care nu are locasul pt senzor finde metal in loc de plastic cum e pe masina,ei au zis ca da retur si saptamana viitoare sa ma duc sa o schimb sper sa nu mai am probleme,daca stie cineva ceva rog sa scrie aici :thumbsup: :thumbsup: si mai era o chestie la depasiri spatele dansa ,mecanicul a zis cas amortizoarele ,am inlocuit azi amortizoare zachs plus flanse amortizor spate lemforder ramane de vazut daca e ok,ramane sa schimb si un semering la grup pe partea dreapta ,am o mica pierdere de ulei

post-47909-0-04328700-1411245210_thumb.jpg

post-47909-0-07809800-1411245267_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Frumoasa masina si eu caut sa cumpar una la fel(dar cand vad martorul ala inbord cu masina pe elevator imi vine sa numai cumpar,am niste sechele mai vechi cu martorul ala).ai cumva cauciucri de iarna pe masina (e posibil sa nu aiba aderenta buna daca sunt de iarna si afara sunt 15-20 grade,asa am patit si eu si era gata gata sa schimb amortizoarele degeaba ,asta pana m-a luminat un prieten). Edited by steradulescu
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina si eu caut sa cumpar una la fel(dar cand vad martorul ala inbord cu masina pe elevator imi vine sa numai cumpar,am niste sechele mai vechi cu martorul ala).ai cumva cauciucri de iarna pe masina (e posibil sa nu aiba aderenta buna daca sunt de iarna si afara sunt 15-20 grade,asa am patit si eu si era gata gata sa schimb amortizoarele degeaba ,asta pana m-a luminat un prieten).

nu e o problema mai veche cred ca e de la pompa cu senzor de pe pedala ambreiaj,urmeaza sa o schimb,am inca anvelope rft de vara

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nu am mai postat demult aici desi am schimbat urmatoarele:

-amortizoare spate sachs+flanse lemforder

-pompita+senzor pedala ambreiaj

-presuri cauciuc fata,spate oem bmw

-semeringuri diferential grup stanga dreapta+ulei

-tavita portbagaj

-nuca schimbator

-becuri h8 angel eyes originale bmw

-timonerie+garnituri+ plasticul care vine pe timonerie

-oring furtun intercoler

-inlocuit cea de 2 cheie la filaret, cea veche nu mai mergea

-emblema capota

-montat drl uri in bara

-inlocuit lichid de frana

-inlocuit becuri philips tot ce tine de interior ,plafoniere,torpedo,parasolar,portbagaj si fete usi si picioare

Toate reparatiele le am facut la service ul 24 hours

 

Upgrade:

-sistem Individual High End Audio System +usb+cablu cotiera cumparat de la colegul ( inside ) si montat la neo-anderson

-pachet lumini manere exterior+interior fete usi fata ,spate partea de jos si lateral cele rosi+picioare fata+plafoniera spate cu trei butoane montat la neo-anderson

 

Urmeaza retrofit:

- oglinda interioara+laterale electrocrom

-navigatie cic profesional

-revizie schimb ulei

 

Pe viitor distributia la urmatorul schimb cred,ramane de vazut <_<

revin cu poze

Edited by danwmb
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sa pus praful pe aici de cand nu am mai scris,am schimbat urmatoarele:

-cic profesional + activare video in mers si update harti 2016

-inlocuit la 180000 km kit ambreiaj+volanta luk

-inlocuit racord flexibil

-inlocuit frm + garantie 2 ani in urma unei diagonze la filaret mi l au ars si schimbat gratis

-inlocuit lichid frana

-revizie schimb ulei

-inlocuit cele 2 ornamente NEGRE {site}care vin pe fata de usa la boxe fata cu cele argintii INDIVIDUAL

 

In rest pe viitor parbrizul pt ca,sa crapat :rolleyes:

Edited by danwmb
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.