Jump to content

Nepotrivire jante 320d e46


Recommended Posts

Recent am cumparat un set de jante de tabla pt iarna (pt 320d e46). Astazi am fost la vulcanizare si se pare ca pe fata nu se potrivesc, lovesc in etrierele de la frane, care sunt mai mari decat pe cele de pe spate.

 

Jantele pe care le-am cumparat mi-au zis cei de la vulcanizare ca erau pt 316.

 

Pot folosi distantiere pentru a rezolva problema cu rotile din fata?

Link to comment
Share on other sites

Recent am cumparat un set de jante de tabla pt iarna (pt 320d e46). Astazi am fost la vulcanizare si se pare ca pe fata nu se potrivesc, lovesc in etrierele de la frane, care sunt mai mari decat pe cele de pe spate.

 

Jantele pe care le-am cumparat mi-au zis cei de la vulcanizare ca erau pt 316.

 

Pot folosi distantiere pentru a rezolva problema cu rotile din fata?

Ce dimensiune sunt jantele ? 15" ?

Link to comment
Share on other sites

16

Ceva nu e in regula cu etrierii atunci. Eu am 320dA din 2003 si 2 seturi de jante pe 16 fara distantiere sau alte chestii.

 

E posibil sa ai etrieri mai mari, de 330i/d. Din cate stiu eu, si discurile sunt mai mari.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Ceva nu e in regula cu etrierii atunci. Eu am 320dA din 2003 si 2 seturi de jante pe 16 fara distantiere sau alte chestii.

 

E posibil sa ai etrieri mai mari, de 330i/d. Din cate stiu eu, si discurile sunt mai mari.

 

Mi-au pus la vulcanizare alte jante de proba si se potriveau (tot pe 16)... dupa cum am spus, astea de le-am luat eu cica erau de pe "pisicuta".

Link to comment
Share on other sites

Mi-au pus la vulcanizare alte jante de proba si se potriveau (tot pe 16)... dupa cum am spus, astea de le-am luat eu cica erau de pe "pisicuta".

Inseamna ca nu au ET/IS potrivit pentru masina ta.

 

Eu am ET/IS 47 pe ambele seturi de jante si nu am probleme.

 

LE: Parca e recomandat ca ET sa fie intre 30 si 47 pentru E46. Avem colegi care au si ET 20 la jante, se potrivesc, insa fiecare cum crede ca e masina lui.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

De unde le-ai cumparat ti-au dat teapa.Asa am patit si eu cu niste jante de tabla.Excrocu se jura ca le-a dat jos de pe e46.Cand am bagat part number am constatat ca erau de seria 1.

Ale tale cred ca tot de seria 1 sunt de aceea nu se potrivesc . Lovesc in etrieri.

Link to comment
Share on other sites

De unde le-ai cumparat ti-au dat teapa.Asa am patit si eu cu niste jante de tabla.Excrocu se jura ca le-a dat jos de pe e46.Cand am bagat part number am constatat ca erau de seria 1.

Ale tale cred ca tot de seria 1 sunt de aceea nu se potrivesc . Lovesc in etrieri.

 

 

Ai avut dreptate, am citit acum ce scrie pe ele si sunt 61/2J*16EH2 . Pe net zice ca sunt pt seria 1...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.