Jump to content

bmw e60 codare


ghostk1d

Recommended Posts

in LMA

 

HEIMLEUCHTEN_FUNKSCHL

aktiv

 

DEF_HEIMLEUCHTEN_CKM

wert_02

 

HEIMLEUCHTEN_VERLAENG

aktiv

 

HEIMLEUCHTEN_ABBRUCH

nicht_aktiv

 

HEIMLEUCHTEN_KL58G

aktiv

 

HEIMLEUCHTEN_SEND_OPT

wert_02

 

 

in CAS

 

SONDERTASTE_PANIKALARM

panikalarm

Mersi frumos.am sa incerc maine...se aprind doar xenonurile nu? Fara luminile de ceata

Link to comment
Share on other sites

in LMA

 

HEIMLEUCHTEN_FUNKSCHL

aktiv

 

DEF_HEIMLEUCHTEN_CKM

wert_02

 

HEIMLEUCHTEN_VERLAENG

aktiv

 

HEIMLEUCHTEN_ABBRUCH

nicht_aktiv

 

HEIMLEUCHTEN_KL58G

aktiv

 

HEIMLEUCHTEN_SEND_OPT

wert_02

 

 

in CAS

 

SONDERTASTE_PANIKALARM

panikalarm

Este valabil si pentru LM2 (faruri si triple facelift) ?

Link to comment
Share on other sites

Mai merge deschiderea portbagajului prin apasarea lunga pe butonul ala?

Ca parca nu prea se impaca optiunile.

 

Nu prea se impaca bine. Cel putin la mine, deschid cu greu portbagajul din cheie. Si cateoata cand apas pentru follow me home, se deschide si portbagajul. Functioneaza ciudat ambele optiuni pe acelasi buton

Link to comment
Share on other sites

Stie careva care sunt parametri pentru codarea oglinzi dreapta??? Cand pun in marsarier.sa se incline oglinda in jos putin sa se vada bordura??

 

ASP_BORDSTEIN din modulul KGM se numeste si trebuie sa o pui in activ. Atentie trebuie ca butonul de pe usa sa fie setat pentru oglinda sofer ca sa mearga

 

Cel putin asa e la mine

Edited by bazare
Link to comment
Share on other sites

ASP_BORDSTEIN din modulul KGM se numeste si trebuie sa o pui in activ. Atentie trebuie ca butonul de pe usa sa fie setat pentru oglinda sofer ca sa mearga

 

Cel putin asa e la mine

 

Codarea asta merge doar daca masina este produsa dupa 09/2005. Masinile pana in 09/2005 nu au modulul KGM, au module separate pe fiecare usa

Link to comment
Share on other sites

Oglinzile eletrice le-ai avut din fabrica?

Eu am facut retorfit la oglinzi electrice si nu am reusit sa activez aceasta functie desi am incercat toate variantele posibile.

Daca ai oglinzi electrice din fabrica, s-ar putea ca modulele din usi sa fie varianta HIGH si exista posibilitatea sa mearga aceasta functie.

Sigur aceasta functie merge pe masinile pana in 09/2005 care au scaune electrice

 

Poti sa iti activezi plierea oglinzior din cheie in schimb

Link to comment
Share on other sites

Oglinzile eletrice le-ai avut din fabrica?

Eu am facut retorfit la oglinzi electrice si nu am reusit sa activez aceasta functie desi am incercat toate variantele posibile.

Daca ai oglinzi electrice din fabrica, s-ar putea ca modulele din usi sa fie varianta HIGH si exista posibilitatea sa mearga aceasta functie.

Sigur aceasta functie merge pe masinile pana in 09/2005 care au scaune electrice

 

Poti sa iti activezi plierea oglinzior din cheie in schimb

da sunt din fabrica asa electrice..adica sa se inchida oglinzile din telecomanda?? Nu cred fiindca nu am in interior butonul acela de inchiderea oglinzilor. Doar butonul de reglat electric oglinzile .4 geamuri electrice si butonul acela pentru blocarea geamurilor spate daca e vreun copil mai mic pe bancheta din spate

Link to comment
Share on other sites

Stie careva care sunt parametri pentru codarea oglinzi dreapta??? Cand pun in marsarier.sa se incline oglinda in jos putin sa se vada bordura??

 

eu nu ma impac deloc cu oglinda aia care se lasa sa vad bordura, la urmatoarea vizita la service o sa cer sa-mi dezactiveze optiunea asta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.