Jump to content

Bmw e92 335i


cristy7610

Recommended Posts

nu au si aripioarele active ?

 

Nu stiu daca M3 are asa ceva...dacă te referi la acel reglaj care reglează(umfla) lateralele scaunelor fata, da, au acel reglaj..dar nu se reglează automat in functie de viraje...doar M5 are asa ceva, din cate stiu.

Edited by cristy7610
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca M3 are asa ceva...dacĂŁ te referi la acel reglaj care regleazĂŁ(umfla) lateralele scaunelor fata, da, au acel reglaj..dar nu se regleazĂŁ automat in functie de viraje...doar M5 are asa ceva, din cate stiu.

am eu tov cu E92 cu scaune active dar probabil e optiune , scaunele lui sunt sport nicidecum de M

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Superba masina. Felicitari pentru modificari Cristi. Probabil cel mai frumos 335i e92 din Ro.

 

Multumesc mult, dar mai e destul pânã sa ajunga "cel mai"

Momentan sunt pe calea cea bunĂŁ, azi am reusit sa montez interiorul de M3, ĂŽnlocuit brațele extensibile care aduc centura si adaptarea unui modul bluetooth ptr streaming la muzica.

 

Aveam ceva retineri in privinta fetelor de usi cu noile scaune, dar dupĂŁ ce le-am vazut impreuna, cred ca dau bine in aceasta combinatie..singurul lucru care trebuie modificat, e cotiera din mijloc, deja am vb ptr retapisare cu piele nappa, la fel ca si scaunele.

 

Vreau sa-i multumesc in primul rand lui Dan_316i care m-a ajutat la montajul lor, practic am luat cablajul de pe scaunele stock si l-am pus la cele M3 ptr a functiona toate comenzile.

Cu ocazia asta am aflat ca pe scaunele stock aveam opțiunea ACTIVE HEAD REST de care habar nu aveam...chiar ma ĂŽntrebam de ce aceste tetiere nu se pot ajusta ca la toate masinile...aveam douĂŁ fire care veneau de sus si se conectau la o mufa care era separatĂŁ, iar cele de M3 nu aveau asa ceva...acum trebuie sa le codez ptr a anula funcția asta, la fel si activarea ĂŽncĂŁlzirii in scaune.

post-51658-0-03600200-1546972074_thumb.jpg

 

post-51658-0-66796500-1546972809_thumb.jpgpost-51658-0-63563000-1546972785_thumb.jpgpost-51658-0-78013800-1546972734_thumb.jpgpost-51658-0-13793900-1546972720_thumb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Hai ca arata bine combinatia, iar inlocuirea fetelor de usi nu este un "must", dar cotiera neaparat trebuie schimbata, cu ocazia asta poate treci la una fractionara si care are capac culisabil.

Nu ma gandeam ca fac "victime" cu interiorul de M3 si trebuie sa recunosti ca diferenta e mare de la Sport la M3 :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tetierele se ajusteaza in functie de greutatea celui care sta pe scaun dupa cuplarea centurii de siguranta iar la impact din spate se inclina putin in fata pentru a-ti proteja gatul/capul. Cam asta faceau la Phaeton cel putin dar banuiesc ca si aici e la fel. Edited by mik15
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Multumesc WIN60thumbsup.png

 

Credeti-ma, combinația asta de maro cu negru se vede mult mai bine in realitate, iar cotiera va fi schimbatĂŁ cu una freacționarĂŁ, cum a zis Dan.

Fetele negre de pe spate trebuie si ele modificate, eu având sonorizarea Pro Logic 7 am cate doua difuzoare pe fiecare, iar astea au doar cate unul.Nu e greu de modificat, practic au un suport de plastic care e deja marcat unde trebuie decupat ptr a intra tweeter-ul acolo.

 

Alex_wly funcția asta cred se activeazĂŁ doar ĂŽn caz de accident, tetiera isi va schimba poziția( sus si inainte)

 

Mik15 bunĂŁ ideea asta cu pipping maro thumbsup.png

 

Dan_316i ai dreptate 100% in privinta felului cum se simt astea de M3, parca te iau in brațe, mult mai confortabile si sport in acelasi timp.

 

UrmeazĂŁ un volan M-performance cu display.Am gĂŁsit unul nou, la un pret bunicel, undeva la 800 euro

 

 

Link to comment
Share on other sites

in poze arata bine dar in realitate nu e asa. am pus si eu (doar) scaunele de M3 in interiorul (negru) de e92. se vede clar diferenta de piele,calitate,textura.

 

Eu cred ca in poze nu se vede atat de bine.Oricum, am si fetele de usi negre de M3, iar cu mici modificari le pot pune.

 

Magnusy , motorul e al unui prieten, doar ce l-a cumpĂŁrat si acum e la hibernat..Suzuky GSX S100

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.