Jump to content

Bmw e92 335i


cristy7610

Recommended Posts

masina e superba dar scoate chinezaria aia din bord si pune i navi originale ca strica tot !

 

nici eu nu am navigatie la a mea si decat sa desfac toata masina ca sa pun o navigatie si eu as prefera o sa pun „o chinezarie” d'aia

 

si stai linistit ca daca e dynavin bate navigatia de la bmw cam la toate capitolele

  • Like 5
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

masina e superba dar scoate chinezaria aia din bord si pune i navi originale ca strica tot !

 

Asta e primul lucru care il voi face la masina asta...Deocamdata mai tin Dynavin-ul,pana strang toate piesele necesare..

Spre surprinderea mea acest Dynavin chiar isi face treaba...suna bine,iar navigatia Igo este mult peste cea de la Bmw..Nu mai spun ca citeste si fisiere mp4, care se pot pune pe un sd card,sau usb..Conectarea la bluetooth este foarte rapida..

Edited by cristy7610
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

daca ai nevoie de ceva, orice....da mi un mesaj.

 

mi am facut si eu retrofit de navi la a mea.

 

 

 

azi am montat instalatia de keyless go keyless entry :rolleyes:

 

cat te-a costat toata treaba cu navigatia?Ai pus cumva CIC sau CCC

 

E adevarat ca bordul de e90 nu se potriveste la e92?La prima vedere ar fi la fel.

Link to comment
Share on other sites

cic bineinteles. a mea e 2007..... eu am dat 800 eur pe bord + cic + stopuri lci si am dat bordul meu si stopurile la schimb. pe langa astea au mai intrat cateva sute de euro bune ( numai ornamentul pt controller idrive e 200eur daca ai din aluminiu)........

 

Unde ai gasit piesele la pretul asta ?Le-ai luat destul de ieftin.La care ornament te referi..trim-ul central?

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam ca o sa intrebi asta :rolleyes: la un prieten cu dezmebrari, deci pretul nu e relevant, valoarea reala a pieselor fiind mult mai mare

 

 

da, trim ul central

 

 

 

LE: cam la 900 eur iei cic complet. mai trebuie coaja de bord 2-300 eur (cum ai norocul), trimul central (200eur daca e ala cu aluminiu sau vreunul mai special), trim cic 120 lei si mai pot aparea nimicuri, de exemplu capacul de la difuzorul central din bord, a trebuit sa l cumpar si pe ala, alt milion.......

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

ca sa faci retrofit de navi cic ai nevoie de urmatoarele:

 

 

 

 

- unitate cic cu emulator incorporat ( sau fara emulator, aici variaza pretul)

- ecran cic

- controller idrive

- cablu video

- cablu usb

- mufa usb

- mufa alimentare ecran ( cu pini)

- mufa alimentare controller idrive ( cu pini )

 

 

pe langa astea se mai adauga:

 

- antena GPS (originala daca ai coada de rechin pe plafon, daca nu ai atunci pui din aia china) - ATENTIE! antena GPS daca pui din aia china , ai sanse mari sa nu mearga in bord, eu am pus o sub luneta

- coaja de bord cu gaura pentru ecran navi

- ornament central pentru controller idrive cic ( in culoare ornamentele masinii tale)

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos:)la ce te referi ca nu are lag deloc?fiind manuala.cum apreciezi scaderea acului de la rezervor venind de pe un 2.0d?:)))

 

Multumesc la fel.

 

Chiar am facut test de consum de la pompa la pompa..Am facut un full la rezervor,mers 100km prin oras + mers extraurban(max.130km/h) si mi-a consumat 12,1l/100km.Chiar ma asteptam sa consume mult mai mult..undeva la 17,dar asta e consumul facut de mine ,la un mers normal(schimbat pana in 3000 de ture) +cateva demaraje mai rapide(5000-6000 rot/min).Repet,consumul la o astfel de masina este ultimul lucru care m-ar interesa,stiind de la bun inceput la ce ma bag..

 

Viteza medie a fost de 38,8km.Am atasat si cateva poze..

 

Poate ca la traficul din Bucuresti mi-ar lua mai mult,dar aici in Cta ,asta a fost consumul.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.