Jump to content

Bmw e92 335i


cristy7610

Recommended Posts

Arata excelent si are si un motor pe masura, the shit! (vorba unui coleg de pe forum :) )

Nu-ti cheltui banii aiurea pe navigatie OE, pana acum nici o navigatie OE nu m-a convins, toate au fost sub ce poti avea separat si pe e9x bump-ul ala arata foarte discutabil pe bord.

 

Daca era acolo, foarte bine, daca nu este foloseste banii aia pentru o excursie (doua, trei) unde sa te poti bucura de toti caii pe care ii ai. :thumbsup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ma insel, masina are nevoie de minim 98, iar o data cu resoftarea nevoia de benzina buna e si mai mare. Cu siguranta nu ai aia 360cai cu benzina de 95. Deci pana la navi oem si alte dastea, baga-i benzina buna.

 

Multumesc ptr sfat..chiar nu stiam ce benzina sa ii bag..maine ii pun de 98,dar stiam ca cea de 95 e recomandata ptr motorul asta...Sunt nou pe benzinar,asa ca orice sfat e bine venit..Daca I-am pus de 95 a fost din nestiinta de cauza,nicidecum ptr economie la buget :)

Edited by cristy7610
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina dar cu chinezaria aia nici eu nu sunt de acord.

Nu inteleg totusi de ce are manerele la usi negre si de ce nu are semnalizari pe bara fata daca ceasurile sunt in mile si masina e adusa din State.......

cel maiprobabil nu a avut packet M s-a pus ulterior ce se vede

Link to comment
Share on other sites

Posibil sa fie pus ulterior..Cat despre chinezarie,nu inteleg ce atat tam tam..Am luat masina de cateva zille si chinezaria va fi schimbata,dar acum nu stau in loc de ea..Legat de semnalizarile din bara fata...daca fostul proprietar ar fi spart bara fata de unde lua el bara cu semnalizari?Normal ca a pus ce se gaseste pe piata noastra. Edited by cristy7610
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La 360 cai nu cred ca simte dif la 99 .Arde tot ce-i dai . Am vazut masina , chinezaria e ok . O jucarie . Njoy sa o stapanesti sanatos . Si eu ma uit la motoare 3000 ;)

 

Chiar astazi am alimentat de la Petrom,benzina 99+...Sincer sa fiu,nu am vazut nici o diferenta,masina trage la fel de bine si cu 95 si cu 99+

Eram sigur de chinezarie ca va starnii comment-uri negative,dar deja am o lista cu toate piesele si cablajele ptr inlocuirea bordului +navigatia OEM,si asta datorita userului SKW :)

Link to comment
Share on other sites

Azi am dat o tura cu Cristi si ce va pot spune este ca masina este CRIMINALA.

 

M-a facut sa imi schimb parerea despre diesel. :D

 

Salut Dani :)

Ma bucur ca te-a impresionat masina..Oricum,un diesel este mult mai practic fata de un benzinar,fara dar si poate..Fiecare motorizare are partile ei pozitive si negative..

Link to comment
Share on other sites

Multumesc ptr sfat..chiar nu stiam ce benzina sa ii bag..maine ii pun de 98,dar stiam ca cea de 95 e recomandata ptr motorul asta...Sunt nou pe benzinar,asa ca orice sfat e bine venit..Daca I-am pus de 95 a fost din nestiinta de cauza,nicidecum ptr economie la buget :)

 

Uita-te pe capacul de la rezervor, acum vreun an am cochetat cu ideea unui 335i si am inteles de la proprietar ca trebuie sa bage minim 98, s-ar putea sa fie altfel la tine fiind model SUA. Nici prin cap nu mi-a trecut ca ai bagat 95 pentru economie la buget, altfel trebuia sa fii putin diliu sa iti iei 335i :))

Eu am un A6 2.0 tfsi, la mine a fost constatat si pe dyno ca masina trage mai prost cu benzina de 95, iar de consum am observat in nenumarate randuri ca e mai mic cu benzina de 99/100. Pe langa asta, motorul e o idee mai silentios. Cu alte cuvinte, diferenta de pret o recuperezi prin consumul scazut si prin sentimentul de "impacare" ca iti tratezi masina cu ce e mai bun.

Legat de chinezarie, mie nu mi se pare atat de naspa, adica as prefera o chinezarie dasta in detrimentul unei navigatii oem din aia mica. Pana la urma, punctul forte al masinii e combinatie motor+cutie manuala, restul sunt accesorii care se schimba usor.

Sa o stapanesti sanatos! ;)

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.