Jump to content

Bmw e92 335i


cristy7610

Recommended Posts

Astazi i-am facut schimbul de ulei si am trecut pe Motul X-Clean 5w30.Nu pot spune ca s-ar simti ceva evident la sunetul motorului,acesta functionand ca si pana acum.

Masinuta a mai primit si o baterie noua,Varta AGM 95 ah,ptr ca cea veche incepuse sa dea semne de oboseala.

De cateva zile ma nelinistea un sunet care aparea la turatii mai mari de 4000 de ture,ceva asemanator cu sunetul de blow of valve ..problema era de la cele doua furtune numite diverter valve care au fiecare cate o supapa in capat... le-am schimbat astazi si odata cu asta a disparut si sunetul.Bucuros ca am rezolvata chestia asta,dau o tura prin oras si las masina cateva minute,intr-o parcare din centru..cand ma intorc,surprizaa...nu mai aveam capacul ptr carlig bara spate...Se pare ca cineva comandase unul la "baieti" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gata cu ÂşoÂşonii,am trecut la adidasi :) Ptr ca a fost "cuminte" ,a mai primit si un schimb la lichidul de frana.

Salut ... Poti sa imi dai numarul tau de telefon ? Am un 335i de state ca al tau si vreau sa ii pun navi si cateva lamuriri ar fi de ajutor . Mersi

 

Am citit tot ce e pe aici faina masina :)) atentie la ulei si benzina e o problema ciudata dar best este 99 petrom ...

 

Si masina mea e softata si omv 100 nu ii place :))

 

Aripi de m3 daca vrei este o firma care le face special pentru 335i dar cu modelul de m3 ( oem nu potrivesc ) ca si capota de altfel

 

Ps: eu mi-am pus un pedal box si ajuta foarte mult :) daca te intereseaza te pot ajuta cu unu sa vezi cum este :) dar oricum este un monstru cu maxim din pedalbox :) bate m3-ul e9x :)

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ce fraieri aia care dau banii pe M3 e92, cand ar putea sa-si cumpere 335i la jumatate de pret, cu performante mai bune...

Sincer si eu ma gandesc la M3 e9x este altceva dar ca si performante da 335i kickass si la audi S4 3.0 tfsi bate RS4 tsi model dupa 2012 :)) cea mai buna varianta este m3 F sau m4 dar money money :))

Link to comment
Share on other sites

Cu cateva zile in urma,am gasit pe e90post un topic care m-a lasat masca la propriu.Este vb de un 335i al unui inginer din Ungaria, care s-a apucat sa-l modifice complet,adica motor,interior,exterior.Faza nu e ca la dus la 600cp,ci felul in care a lucrat la aceasta masina...Practic,tot forum-ul a ramas placut impresionat la ce detalii au fost prezentate,felul in care s-a lucrat.As posta aici adresa respectiva, dar mi-e frica sa nu imi iau "ban"..Asa lucrare nu am mai vazut si nici nu cred ca voi mai vedea vreodata la un 335i.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma dorule lasa-ma sa cred ca is acrii strugurii...

 

 

Sarbatori faine... :)

 

deloc nu sunt...daca ajungi la ei. fara gluma, e pe primele locuri la fiabilitate, mai rar pt o masina sport.

asta l-ai vazut? arata mai bine ca 911. seamana cu gt-ul.

 

http://static.usnews.rankingsandreviews.com/images/Auto/izmo/369269/2015_porsche_boxster_angularfront.jpg

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

1428665465[/url]' post='2250599']

deloc nu sunt...daca ajungi la ei. fara gluma, e pe primele locuri la fiabilitate, mai rar pt o masina sport.

asta l-ai vazut? arata mai bine ca 911. seamana cu gt-ul.

 

http://static.usnews.rankingsandreviews.com/images/Auto/izmo/369269/2015_porsche_boxster_angularfront.jpg

Si eu m-am hotarat sa trec la porsche la un moment dat. E cam singurul brand pentru care as renunta la bmw. M-am indragostit de cayman gts, pacat ca nu imi permit doua masini momentan si nu m-as putea descurca doar cu el.

Scuze ca ti-am poluat topicul. Ai o masina foarte frumoasa, plus motorul e vis.

Edited by bomb3009
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Foarte frumos a iesit. Ceva in gen am

Si eu, eu le-am facut cu hidroteansfer si sunt f multumit.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

 

Multumesc!Astea sunt colantate.

 

Am vazut folia asta pe un forum strain si mi-a placut foarte mult.Am achizitionat-o de la noi din tara,la un pret foarte bun.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iar probleme,pe partea audio..Mai exact,ieri am ascultat muzica ceva mai tare, iar acum cele doua subwoofere se aud,dar foarte distorsionat,de fapt cel de pe partea dreapta nu se mai aude deloc.Initial am crezut ca ele ar fi problema,dar se pare ca e amplificatorul.

Stiti pe cineva care se ocupa cu service la asa ceva?Mai am un amplificator defect la cineva in Bucuresti, urmeaza sa-l primesc maine..poate reusesc sa fac din doua,unul bun :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ma cam incanta ideea unei colantari,ceva pe albastru,frozen sau gloss.Iau in calcul si plastidip.

Am sunat la cateva ateliere si ma ajunge undeva intre 2500-5000 de lei.Voi ce spuneti,se merita investitia?Aici ma refer la durabilitate,intretinere,aspect.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.