Jump to content

Bmw e92 335i


cristy7610

Recommended Posts

Jantele sunt ca noi,fara vreun defect sau fisura..

Mereu am avut jante mai mari fata de cele stock,deci am ceva experienta.

Eu am schimbat pana acum doua borduri si nu am absolut nici un zgomot suspect...eu pe 8 Aprilie ajung in Bucuresti,ne putem intalni sa iti faci o idee in legatura cu asta.

Link to comment
Share on other sites

Jantele sunt ca noi,fara vreun defect sau fisura..

Mereu am avut jante mai mari fata de cele stock,deci am ceva experienta.

Eu am schimbat pana acum doua borduri si nu am absolut nici un zgomot suspect...eu pe 8 Aprilie ajung in Bucuresti,ne putem intalni sa iti faci o idee in legatura cu asta.

ia jantele alea ca schimba masina complet , fara rft si esti ok . :thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ia jantele alea ca schimba masina complet , fara rft si esti ok . :thumbsup:

 

nu stiu de ce,dar parca nu sunt atat de hotarat la modelul asta...mai astept putin,poate gasesc ceva gen CSL style,favoritele mele.

 

Intre timp,conducta de admisie(charge pipe) incepe sa dea semne de oboseala,o problema des intalnita la aceasta motorizare,deoarece bmw considera ca utilizarea plasticului este inca ok,drept urmare m-am hotarat sa cumpar un charge pipe aftermarket,confectionat din aluminiu.marca Evolution Racewerks prevazut cu BOV de la Tial..Pretul e destul de piperat(2500 lei)dar decat sa dau 1400 lei pe una OEM,mai bine pun o diferenta de bani ptr una care e garantata pe viata.Intr-o saptamana ar trebui sa primesc kit-ul complet.Cam asa ar trebui sa sune

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dupa cateva ture prin oras, pot spune ca sunt incantat de noua achizitie.Sunetul este foarte subtil,practic,cu geamul inchis si un condus normal,nu se aude deloc acel "woooshh".Gasisem mai multe modele de BOV,unele mai galagioase,altele mai silentioase..eu l-am ales pe cel mai silentios,TIAL BOV.

Am ales configuratia de la Evolution Racewerks datorita remaparii,care inseamna o presiune mai inalta pe turbo iar charge pipe-ul original(plastic) nu prea are viata lunga...nu mai spun de cele doua valve de presiune(diverter's valve)care nu prea pot mentine o presiunea mai ridicata,rezultand un mic lag la accelerare,asta in cazul in care sunt pe duca...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu credeam ca-s originale..ce sa zic,sa te tina mult si bine fara probleme!

Daca as fi dispus sa platesc peste 3000€ pe un set de jante,in niciun caz nu mi-as lua OEM,as opta ptr ceva forged,super usoare...sunt destule branduri care fac lucruri de calitate la un pret mai acceptabil.Am avut jante de toate felurile,aftermarket,OEM..nu am vazut nici o diferenta notabila intre ele...cele pe care le-am vandut erau de la Z-Performance si pot spune ca m-au surpins la modul cel mai placut,ma refer la durabilitate.Am luat pe un drum comunal,noaptea,un fel de trecere foarte pronuntata,practic am crezut ca am facut explozie,asa de tare s-a auzit socul..eram 100% ca jantele sunt patrate si la prima vulcanizare le-am dat jos sa le verific..nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca nu aveau absolut nimic!Iar jantele OEM pe 18 care le-am avut pe fostul e90 mi-au facut cea mai "frumoasa"figura..urma sa ajung la Bucuresti sa le vand cuiva de pe forum,eram 100% sigur ca nu au nici un fel de problema,iar cand le-am dat jos sa le verific in fata clientului toate 4 bateau si asta fara sa iau ceva serios...asa ca,nu pun prea mult accent intre un set OEM si unul aftermarket.

 

 

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare.

Stie cineva daca se poate face retrofit la M3 instrument cluster?

La cel original i-am spart plexiglass-ul incercand sa-i schimb inelele cu unele de M3,fiind nevoit acum sa cumpar altul,am zis sa fac acest retrofit.

Edited by cristy7610
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Foarte misto ceasurile. De curiozitate intreb, la ce pret te-au dus (inclusiv manopera etc)?

 

Ceasurile-1200 lei cu tot cu transport(dhl)

Schimbat VIN si codat-200 lei

Drumul Cta-Buc -300 lei.Am pus si drumul ptr ca m-am dus la cineva din Cta ptr codare si imi lua 1000 de lei..omul a fortat-o rau de tot,fiind nevoit sa dau o fuga la Buc.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Superbe ceasurile :D Si iti spun si aici ca imi pare inca o data rau pentru incidentul cu ceasurile tale...dar tot raul spre bine, oarecum.

 

Stai fara grija.Chiar ma bucur ca s-a intamplat asa :)

Acum ma uit dupa o evacuare M-Performance,dar ma cam retine pretul...am gasit pe ebay,dar 1200 de euro e cam mult.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cand nu ai ce face,te apuci de detailing interior.

Ptr aplicarea primei parti(Rejuvenator oil) am folosit o pensula,am lasat sa actioneze 24 ore,apoi pulverizat Prestine Clean si sters cu o microfibra inmuiata in apa calda.

Primul lucru pe care l-am remarcat e ca murdaria care intrase in porii pielii a disparut in totalitate,iar in interior se simte acel miros de piele noua.Dintre toate produsele folosite pana acum ptr detailing interior,acesta e de departe cel mai eficient.

Ultima poza e dupa ce am aplicat Rejuvenator oil.

post-51658-0-03653800-1465759981_thumb.jpg

post-51658-0-78231800-1465759992_thumb.jpg

post-51658-0-53244900-1465760010_thumb.jpg

post-51658-0-22349100-1465760022_thumb.jpg

Edited by cristy7610
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.