Jump to content

E90 LCI - Efficient Dynamics


Andrei_Snk

Recommended Posts

Revin cu un update, de data asta nu tocmai placut. Ieri am reusit sa spal masina cap coada si eram foarte incantat de treaba asta. Buuun, totul ok pana aici... In dimineata asta m-am trezit fara sticlele de la oglinzi. Camere nu am in zona, deci nu am cum sa vad cine le-ar fi putut fura. Daca cumva gasiti pe net oglinzi de E90 LCI din Bacau, va rog sa-mi dati de stire. Intre timp, m-am apucat deja sa caut altele pe care sa le gravez si probabil o sa ma apuc sa dau si 1000lei pe o alarma viper, legata si la claxon. Bineinteles...dupa incident, o sa cumpar si o camera video de supraveghere de pus pe geamul casei care sa bata fix pe masina, daca altfel nu se poate...

Pe aceasta cale le doresc celor care le-au furat, sa le cada degetele inainte sa dau de ei. P.S. Am un mare ciocan si niste cuie ruginite pe care o sa vi le infig in degetele alea jegoase. <_<

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu am mai scris de ceva timp in cadrul acestui topic, pentru ca pur si simplu nu prea am avut nimic nou de raportat.

De curand am observat ca angel eyes-ul de pe dreapta nu mai colaboreaza. Am fost la un service si ei mi-au zis ca e posibil sa fie ars becul. Am mai avut probleme cu angel eyes-ul de pe dreapta, am scos mufa, am cablat la loc si a mers. Acum insa am vazut ca nu mai vrea.

Cum pot face sa il readuc la viata? E vorba cumva de un bec normal si simplu sau e led marker?

De unde pot comanda o sursa noua de lumina?

 

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma innebuneste tremuratul schimbatorului de viteze. Am comandat azi tampoanele motor pe original, 380 ron bucata. Sper sa fie de la ele.

 

Nu e de la alea. Le-am schimbat eu tot din aceasta cauza si schimbatorul tremura la fel. Am cumparat si tampoanele de la cutie, sper ca sunt astea totusi avand in vedere ca la plecari din rampa imi si smuceste cam tare schimbatorul. Cam de cand am schimbat kit-ul de ambreiaj, un simering de la tija schimbatorului din cutie, cam de atunci a inceput sa tremure mai tare schimbatorul. Naiba sa le ia ca la un moment dat obosesti sa le tot dai atentie acestor pitici.

Link to comment
Share on other sites

Nu e de la alea. Le-am schimbat eu tot din aceasta cauza si schimbatorul tremura la fel. Am cumparat si tampoanele de la cutie, sper ca sunt astea totusi avand in vedere ca la plecari din rampa imi si smuceste cam tare schimbatorul. Cam de cand am schimbat kit-ul de ambreiaj, un simering de la tija schimbatorului din cutie, cam de atunci a inceput sa tremure mai tare schimbatorul. Naiba sa le ia ca la un moment dat obosesti sa le tot dai atentie acestor pitici.

Am schimbat si eu tampoane motor, bucsa sau bucsi bara stabilizatoare si mai multe, dar tot nu am scapat de acel magic tremurat.

Daca se schimba ceva odata cu noile tampoane de la cutie sa ne tii si pe noi la curent.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Intrebare: Azi dimineata am constatat faptul ca atunci cand accelerez se aude un zgomot metalic, ca o bataie ceva, pana aproape de 2000rpm.

Zgomotul (tacanitul) asta dispare cand ma apropii de 2000 rpm. Se aude mai ales in treapta 2 si 3.

Credeti ca e distributia sau ce ar putea fi?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.