Jump to content

BMW e61 535D


Recommended Posts

Salutari de curand am achizitionat un bmw e61 535d (an 2005) si intampin o problema .

Am fost cu ea in reprezentanta la bmw din cauza unui suierat sub capota , practic apasam pedala de acceleratie se audea un suierat de la turbina probabil iar apoi dupa abea 2-3 secunde pleca in forta .

Cei de la bmw au detectat si un chip tunning pe aceasta si au spus ca ar fi posibil ca de la acesta sa plece asa greu dar ma indoiesc , acum nu vrea sa mai urce mai sus de 3 mii de ture si tin sa cred ca s-a dus turbina .

Daca a mai intalnit cineva aceasta problema il rog sa ma ajute cu cateva informatii .

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca o sa rezolvi pe forum, cauta un service bun

 

verifica sa nu ai ceva spart la turbo, intercooler, furtune

 

Tony Dietrich

dietrichgmbh@web.de

 

uite poti sa-l intrebi pe tipul asta daca poate sa-ti verifice si reconditioneze turbina, banuiesc ca stii sa vb germana, in cazul ca ai turbina prapadita ori cumperi noua ori o reconditionezi, mie mi-a dat niste preturi superok dar nu am avut inca nevoie de reconditionare la 320d....

Edited by BOASKA
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nu vrea sa mai urce mai sus de 3 mii de ture...

Daca a mai intalnit cineva aceasta problema il rog sa ma ajute cu cateva informatii .

 

da ,am intalnit problema la 320d 150 de cai ,nu se tura peste 3000

la mine a fost stricata electrovalva (pierburg parca) care actiona tija de la geometria variabila a turbinei

acuma nu stiu daca lucreaza pe acelasi principiu ,pooate ca la masina ta sau e actionata cu motor electric nu prin vacuum.

mi-am dat doar cu parerea !

Link to comment
Share on other sites

Si eu la fel,dar vad ca pe unii ii deranjeaza ca ne dam cu parerea si ne trimit direct la service.

Pai daca omul vrea o parere,daca i sa mai intamplat cuiva,isi expune problema aici,daca nu, se duce cu ea la service.

Oricum acolo o rezolva,dar vrea sa afle mai multe si ne cere un mic ajutor.

Sa ai succes in rezolvarea problemei!

 

 

Trimis de pe iPhone 5 prin Tapatalk

Edited by ciprian8888
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu la fel,dar vad ca pe unii ii deranjeaza ca ne dam cu parerea si ne trimit direct la service.

Pai daca omul vrea o parere,daca i sa mai intamplat cuiva,isi expune problema aici,daca nu, se duce cu ea la service.

Oricum acolo o rezolva,dar vrea sa afle mai multe si ne cere un mic ajutor.

Sa ai succes in rezolvarea problemei!

 

 

Trimis de pe iPhone 5 prin Tapatalk

 

sa inteleg ca ai avut tu un 535d si ai reparat la el?

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.