Jump to content

sfat achizitie e60


Ginu

Recommended Posts

Tehnic, teoretic si practic, 2,5d are un cuplu mai mare si propulsat de 6 cilindree, 2,0 d are cuplu mai mic si doar 4 cilindri la diferenta de greutate a masinilor nu prea conteaza raportat la motoare. Poate ati prins masina in momentul in care are DPF infundat sa cere regenere, cai care cunosc stiu ce zic, sau are probleme cu ambreiajul, altfel nu pot sa imi explic 525 este o racheta fata de 520 . Eu acum am un F10 2012 mor de 2,0 d de 184 de cai, dar ca si rafinament, sunet si cu mergea este sub cel de 2,5, si zic asta fiindca am avut 5 ani un 525d.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Singura explicatie ar fi ca ar fi fost obosit 525-ul, care avea 200.000, in rest masina mergea impecabil

Si e90-ul este fara dpf din fabrica pana in 90.000 de km

 

M-am mai tras si cu un e90 LCI cu power reduction care avea 163 de cp, tot in jur de 200.000 km

I-am dat pana la 200 cam 2-3 masini da greu, se tinea mult mai bine

Si m-am linistit si eu ca nu are masina mea chip

Sa conteze asa mult uzura motorului ?

Edited by razzzzvan
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

arata bine masina per total , f frumoase trimurile alea si scumpe :)) . puma o scoti ca iti mananca masina :)))

Sa o stapanesti sanatos .

Multumesc!

 

nu pot sa cred ca ai crezut asa ceva :)))

Doar nu crezi ca am cumpart masina pt puma aia.. Am cumparat-o ca era unic proprietar ai are putini km plus ca e toata asa de fabrica ..cu exceptia pumei:))

Link to comment
Share on other sites

Salut, vreau sa cumpar un E60 LCI din Targoviste. Eu fiind din Arad, nu stiu cum sa fac astfel incat sa o pot verifica. Omul a spus ca in Targoviste nu exista reprezentanta, doar in Bucuresti si ca el nu prea are timp de plimbat, ca e de stat acolo.

Altundeva unde o mai pot verifica? Eu i-as face verificare completa. In TGV nu exista ceva service dedicat BMW?

In plus, are motorul acela cu probleme cu distributia. El spunea ca a schimbat-o anul trecut, ca are si factura. Ar trebui sa ma mai ingrjioreze distributia sau nu?

LE: Mi-a dat si VIN-ul omul, unde il pot verifica si cat ma costa?

Edited by danny01
Link to comment
Share on other sites

Asta e anuntâşul: http://www.autovit.ro/bmw-520-C35348393.html

 

PS: sunt consâ˘tient de faptul ca numĂŁrul kilometrilor cel mai probabil a fost "ajustat", dar nu asta e cea mai mare problema. Am ramas foarte dezamĂŁgit dupa ce am citit mai multe despre problemele pe care le are acest motor. Mai bine ar fi sa ma feresc de N47, nu? Posesorilor, voi ce imi recomandati?

Edited by danny01
Link to comment
Share on other sites

Asta e anuntâşul: http://www.autovit.r...-C35348393.html

 

PS: sunt consâ˘tient de faptul ca numĂŁrul kilometrilor cel mai probabil a fost "ajustat", dar nu asta e cea mai mare problema. Am ramas foarte dezamĂŁgit dupa ce am citit mai multe despre problemele pe care le are acest motor. Mai bine ar fi sa ma feresc de N47, nu? Posesorilor, voi ce imi recomandati?

 

Exista LCI cu CCC? Nu ar trebui sa aiba CIC?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.