Jump to content

Activare Connecteddrive


Remus R.

Recommended Posts

Salut.

 

Asa cum spune si titlul, as vrea sa aflu cum pot activa functiile masinii care apar sub numele de conncted drive.

 

Masina este un F10 din 03.2010 si nu functioneaza nimic din ce e inclus la connectedrive. Mesajul este ca ca "service expired".

 

Am conectat telefonul dar nu am reusit sa fac masina sa preia date si sa intru pe net.

 

HELP !!!!

2.jpg

3.jpg

Edited by Remus R.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Salut, si eu am aceeasi problema....Connecteddrive menu e gol, defapt are doar niste nr de tel la care pot suna. Treaba e ca am incercat sa imi fac cont pe site-ul bmw si nu a mers, m-au pus sa sun la un nr si cei de acolo mi-au zis ca masina mea nu are connecteddrive...X3 din 2014.....e posibil?

E cineva disponibil sa imi configureze optiunile?

 

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

pai tb activat - codare

 

oricum n o s o folosesti niciodata

 

Am avut eu, cand am cumparat masina, abonamentul era valabil cam 6 luni l-am folosit , mergeau toate functiile, din care enumar (pe cele care le foloseam eu) : meteo , Google street wiew - super misto , si google search ptr adrese care odata gasite intrau ca optiune de destinatie pe GPS . Asa ca eu o gasesc foarte folositoare. Tu daca n-ai avut,normal ca o gasesti ca fiind nefolositoare. Si google search oricum iti gaseste mult mai mult decat ai putea gasi pe POI la GPS.

Mai mergeau stiri (in lb Germana - din Germania) , bursa , panoramio si alte servicii on line cu BMW. Descuiat masina, assistance, service report , ceva de genu.

Se face abonament - eu cand aveam activ am intrat in optiuni acolo, si era pe un an 100euro. Din pacare la noi (Ro) nu se poate macar prelungi acest serviciu asa de complet. www.bmw.ro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest CosmaCosmin

Am avut eu, cand am cumparat masina, abonamentul era valabil cam 6 luni l-am folosit , mergeau toate functiile, din care enumar (pe cele care le foloseam eu) : meteo , Google street wiew - super misto , si google search ptr adrese care odata gasite intrau ca optiune de destinatie pe GPS . Asa ca eu o gasesc foarte folositoare. Tu daca n-ai avut,normal ca o gasesti ca fiind nefolositoare. Si google search oricum iti gaseste mult mai mult decat ai putea gasi pe POI la GPS.

Mai mergeau stiri (in lb Germana - din Germania) , bursa , panoramio si alte servicii on line cu BMW. Descuiat masina, assistance, service report , ceva de genu.

Se face abonament - eu cand aveam activ am intrat in optiuni acolo, si era pe un an 100euro. Din pacare la noi (Ro) nu se poate macar prelungi acest serviciu asa de complet. www.bmw.ro

 

Pentru activarea incalzirii auxiliare din aplicatie tot ar fi utila optiunea de ConnectedDrive.

 

Se poate inlocui sim -ul cu unul personal,

pentru a evita plata serviciului ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.