Jump to content

My dream came true


RedCap

Recommended Posts

Da, am dat M4 si mi-am luat un F16 35i cu, care abia am ajuns la vreo 5400 de mile din Decembrie 2016 pana acum. :)

 

Adica cum ai reusit acolo...personal m-am saturat de romania ca de mere acre....

 

E offtopic intrebarea, dar iti raspund simplu si la obiect. M-am saturat de Romania si cand am considerat ca am suficienta experienta ca sa fiu atractiv pentru angajatorii Americani, m-am pus pe aplicat si mi-a iesit repede manevra. Lucrez in acelasi domeniu in care lucram si in RO, doar ca pe salariu de State. Cand am aterizat in State aveam viza de munca, angajator, nu am stat sa gafai ilegal pe aici.

 

Sper ca te-am lamurit, si cu asta terminam cu offtopic-ul sper.

Edited by RedCap
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cand vad, sau aud de M4, parca ceva se activeazĂŁ ĂŽn mine,zĂŁu :)

Nu vreau sa fiu cârcotas, dar daca mi-aș permite una, jur ca mașina asta as pastra-o pana la adânci bĂŁtrâneți, cu atât mai puțin sĂŁ o dau si sa iau X6, indiferent de motorizarea pe care o are.

Nu ma intelege greșit, imi place noua ta achizitie, dar parca M4 e cĂŁ o dragoste la prima vedere.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asa am zis si eu, ce mult am visat la M4, l-am luat chiar in primul an de la aparitia lui dar dupa ce l-am luat...parca a disparut din entuziasmul ala, pe zi ce trece scadea din ce in ce mai mult. :( Oricum am in gand un alt M, revin la ele, sper sa nu se intample la fel si cu asta. :)

 

Dar sincer acum, de ce naiba sa imbatranesti cu o masina? Da-o in ma-sa ca nu e de colectie, e un bun de consum, acum depinde si cat anume vrei/poti sa dai pe bunul ala. Ma rog, asa gandesc eu, fiecare le stie pe ale lui mai bine.

Edited by RedCap
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Aduc topicul asta la viata. Imi amintesc cu nostalgie de vremea cand aveam M4 și ma trezeam in dreptul meu la semafor cu, câte-un Camaro, Mustang sau vreun Corvette care aveau chef de o liniuta. Ca sa ma bag ĂŽn jocul lor, puneam cutia in "N", acceleram de cateva ori in sensul hai sa vedem care pe care cand se face verde si cand se facea semaforul verde...eu plecam normal in timp ce musteriul isi lasase jumatate din gume pe asfalt. Ce de injuraturi cred ca mi-am luat asa... :)

 

Iar culoarea, sa ii ia dracu pe BMW ca au scos-o, ca era super ca anti praf, nu se vedea praful pe ea.

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.