Jump to content

335i - F30


IonC

Recommended Posts

Terminati cu protiile , cand te uiti la un bmw sa l cumperi primu lucru este navigatia.

 

Ce aberatie. Eu mi-am luat expre masina fara NAVI dar cu multe alte dotari mult mai interesante. Cand o sa aiba Waze pe navi, atunci am sa iau si navi, in rest este fix degeaba.

 

Sa o plimbi sanatos!

Edited by DarkSun
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Navigatia am folosit-o de maxim 5 ori de cand am masina. E drept ca arata mai bine cu un NBT, dar atat timp cat nu e folosit, sunt bani aruncati degeaba. Iar raportat la valoarea masinii nu cred ca asta e problema.

Pentru un volan M-Pack spun si eu DA. Eu am avut standard, sport, iar acum am M-Pack si pe langa faptul ca arata cel mai bine, ai alt feeling la condus. Cel putin pe E90, dar presupun ca e cam la fel si la F30.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Super misto masina, sa o conduci cu placere, ca are dotarile necesare. :-)

Pe-asta cu navigatia, sa mor daca o inteleg; la E60 n-am avut, si nici nu m-a interesat, si sa mor daca i-am simtit lipsa. Volanul in schimb e mai misto ca feeling, si, la naiba, il folosesti de fiecare data! ðŸËâŹ

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

80.600 km

 

Am schimbat pe garantie un simering si un senzor de presiune, care dadea eroare de presiune prea mare a aerului, si masina a beneficiat, ca de obicei, de un schimb de ulei intermediar (la aprox 12.000 km de la ultimul si un an), intre cele oferite de BSI (nu s-a resetat intervalul de schimb prin BSI, deci acum arata tot 13.000 km pana la urmatorul).

 

De asemenea, a fost schimbat si scheletul scaunelor fata, tot pe garantie, care era afectat de o rugina de suprafata (detalii se gasesc pe google). Exista un kit special de la bmw in acest scop.

 

Sunt in continuare foarte multumit de masina in general, de performante si de consum, precum si de serviceul unde s-au facut toate interventiile mentionate, respectiv Filaret.

Edited by IonC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Oferta de buyback a fost destul de buna, cea de achizitie noua si mai buna...In ceea ce priveste temporizarea, am luat in calcul pe de o parte schimbarea modelului seria 3, din 2018, care va fi pe noua platforma CLAR, precum si faptul ca, pe langa oferta foarte buna pentru masina noua, pana la 1 ianuarie modelul nou beneficia de roti iarna complete cadou, iar pe 1 ianuarie mai datoram la impozit inca 500 de euro, chiar si daca o mai aveam o zi in 2018.

 

O sa o prezint pe cea noua pe forum in curand.

 

Multumesc pentru urari!

 

P.S. 335-ul a fost vandut de dealer in 3 zile mai departe!

Edited by IonC
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.