Jump to content

Sfat suporti motor e46


Recommended Posts

la tampoanele de la motor...care e diferenta hidrolagar sau normale? conteaza cutia de viteze?

Salut!Hidrolagar este cu ulei si este recomandat la masinile cu motor diesel,normale se folosesc mai mult la benzinare,daca iti vine iedea sa spui normale la diesel o sa ai impresia ca nu ai tampoane ,asa o sa se hurduce motorul.

Link to comment
Share on other sites

Salut!Hidrolagar este cu ulei si este recomandat la masinile cu motor diesel,normale se folosesc mai mult la benzinare,daca iti vine iedea sa spui normale la diesel o sa ai impresia ca nu ai tampoane ,asa o sa se hurduce motorul.

normale cred ca are acum :laugh: ....virbeaza toata caroseria si tampoanele au ramas cam singurele care necesita schimbate...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 years later...

Bani aruncati, iti dai seama nu, la anii ei mai este bmw doar cu numele, sincer am pierdut cutia si nici nu stiu ce producator este tamponul ala, il am de cativa ani si acum ca am acasa canal de vizitare ma apuca cate un impuls deasta mecanicos si mai desfac cate ceva, cred ca este topran si stiu ca l-am comandat pentru partea stanga, acum de unde dif stg-dr nu stiu.... ca nu vad ceva marcaje pe el

 

Adevarul este ca de ex. la mine fulia arbore a fost corteco si a tinut 10 ani, flansa cardan orig si tot asa e prima data cand o schimb, dar sincer chiar nu mai are rost sa investesc bani mai mult decat necesar sa ruleze cat de cat, si service nu mai vede oricum ca m-am saturat de oieri recalificati la saiba, turbina a fost inlocuita complet si da a tinut 10 ani ... chiar ma intreb ce chinezarie de rahat o sa pun in loc

Edited by BOASKA
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Infecta pozitia am incercat degeaba sa desfac surubul de sus de la tampon stg, imi trebuie un antrenor cu articulatie, am incercat sa fac unul dintr-o cheie de bujii de 16 si un prelungitor dar se indoaie la cat de stransa era piulita, chestie nasoala, si trebuie o tubulara scurta de 16mm dar cand pui tubulara articulatia si prelungitoare de 1/2nu mai intra pe pozitie, iti trebuie doi oameni sa desfaci un cacat de piulita.....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.