Jump to content

Montaj LED H7 CRE 40W


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Cred ca ai nevoie de un Canbus, dar nu stiu daca exista ceva care sa pacaleasca calculatorul ca becul consuma mai putin. Pana acum, situatia era inversa, calculatorul trebuia pacalit ca becul consuma mai mult.

Oricum, trecerea de la 45-50W la 80W este semnificativa, asteapta-te sa se arda sigurantele. In plus, parca nu-mi inspira incredere microventilatorul montat pe fiecare bec. Citeste si review-urile de pe Amazon, poate gasesti pe acolo detalii suplimentare.

Link to comment
Share on other sites

Am un BMW F10, am cumparat niste LEDs de pe Amazon si am eroare in bord cand le pun pe masina.

http://www.amazon.com/dp/B00MOR4CDI/ref=pe_385040_127541850_TE_item

Vad ca au balast si tot da eroare? Dar curios cum lumineaza. N-am auzit pe nimeni sa foloseasca asa ceva pana acum pe faza scurta.

Eroarea se poate anula prin codare. E treaba simpla.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Lumineaza foarte bine si descarcarea se face aproape instant.Mi-am montat eu acum 2 zile pe e46 doar ca ventilatorul nu a mai incaput in far si le-am montat fara,oricum mare lucru ventilatorul acela nu face.

 

Pentru erorile de bec ars,am legat in paralel cate un bec de pozitie.Eu aveam soclurile de becuri pozitie de la faruri pe care nu le mai foloseam,anulandu-le cand mi-am montat Angel eyes si le-am folosit pe acelea.

 

Eu am cumparat kit-ul din Romania,daca vrei iti dau pe privat site-ul de unde le-am achizitionat pentru ca au si anulatoare de erori la vanzare,poate gasesti o solutie...

Edited by sawa
Link to comment
Share on other sites

Lumineaza foarte bine si descarcarea se face aproape instant.Mi-am montat eu acum 2 zile pe e46 doar ca ventilatorul nu a mai incaput in far si le-am montat fara,oricum mare lucru ventilatorul acela nu face.

 

Pentru erorile de bec ars,am legat in paralel cate un bec de pozitie.Eu aveam soclurile de becuri pozitie de la faruri pe care nu le mai foloseam,anulandu-le cand mi-am montat Angel eyes si le-am folosit pe acelea.

 

Eu am cumparat kit-ul din Romania,daca vrei iti dau pe privat site-ul de unde le-am achizitionat pentru ca au si anulatoare de erori la vanzare,poate gasesti o solutie...

cum le-ai montat pe E46 ? in far normal fara lupa ? vreau si eu site. Nu exista genul asta de leduri si cu lumina normala , nu alba ?

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am un BMW F10, am cumparat niste LEDs de pe Amazon si am eroare in bord cand le pun pe masina.

http://www.amazon.com/dp/B00MOR4CDI/ref=pe_385040_127541850_TE_item

 

Are cineva idee daca se poate smecheri eroarea?

 

 

Multumesc.

 

 

vezi ca ledurile nu au nici macar 40W.este normal a ai eroare. 12V x 2,6A = 31,2W , asta daca este corect consumul de 2,6A cum da producatorul.eu iti recomand sa incerci sa codezi modulul de lumini

Link to comment
Share on other sites

cum le-ai montat pe E46 ? in far normal fara lupa ? vreau si eu site. Nu exista genul asta de leduri si cu lumina normala , nu alba ?

 

 

In faruri Zkw cu lupa,eu le-am montat pe faza lunga.

 

Culoare galbena gen 4300k nu sunt doar de 5000k cum sunt acestea.

 

Ai pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.