Jump to content

Problema portbagaj E90 facelift


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Da,dar daca ai cotiera poti rabata din interios.eu las cotiera in jos, scot sacul de ski, apoi un capac si ai acces in portbagaj

 

Si eu am asa cum zici tu dar trebuie sa fi foarte,foarte subtirel sa poti intra pe acolo turned.pnggrin.png dar se poate .

Edited by black_emu
Link to comment
Share on other sites

ce ciudatenie...vazand aceste postari m-am uitat la masina mea si stupoare...nu are butuc:))

in concluzie cum se poate deschide portbagajul? nu are sens sa discutam ca dai cotiera jos,pentru ca pe acolo nu poti sa bagi decat o pisica, si daca intra cineva...ce poate face? trebuie sa dai capitonajul de la capote jos si nu este destul de simplu atat timp cat este inchis...curioasa treaba:D

p.s. daca avea nea gigi un seria 3 il deschidea cu ranga:)))

salutari

Link to comment
Share on other sites

Sigura solutie a fost sa desfac suruburile are prind banheta pe interior si am strecutat un baiat subtirel pe acolo in portbagaj si la deshis.

Nu exista alta posibilitate de a deschide portbagajul deat daca ii dai curent in fata la motor. In cazul meu nu vroiam sa alimentez masina la curent.

Edited by gyno09
Link to comment
Share on other sites

Ciudat sa nu aibe si incuietoare mecanica la portbagaj! A mea are si n-as fi zis ca sunt E90-uri si fara! Este o chestie de siguranta si pt aceasta ar fi trebuit sa-i puna! Daca se arde o siguranta de la inchiderea centralizata, nema acces in portbagaj ori daca vrei sa bagi combustibil, altfel daca poti deschide portbagajul, poti deschide usita de la rezervor din portbagaj! Ori poate in cazul asta cei fara incuietori, n-aveti nici acel "snur" verde! :|
Link to comment
Share on other sites

Confirm, E91 2006 fara butuc si fara loc de alimentare...

Am scos bateria, am pus la incarcat, am inchis haionul, s-a incarcat bateria.... Am deschis usa cu cheia prin butuc, am rabatat bancheta, nu am reusit sa deschid din interior haionul, am realimentat bornele din portbagaj si dupa 45 de minute am deschis haionul...

Greseala mare din partea inginerilor...

Link to comment
Share on other sites

Daca demontez bucata de mocheta din dreapta portbagajului care acopera bateria (E91) am "snur" verde pentru deschidere usita buson motorina.

Pai da,dar ca sa ajungi la el tot trebuie sa deschizi portbagajul.

Edited by gyno09
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.