Jump to content

Accident calea Turzii


Beriba

Recommended Posts

Salutare

 

Aceasta e(ra) masina mea, imi placea foarte mult, nu datorita motorului, ci mai degraba datorita optionalelor:

 

http://i109.photobucket.com/albums/n68/vld_48/Masinile%20mele/BMW%20318i%20M-Paket%20II/IMG_9929_zpsa7e3dd79.jpg

 

http://i109.photobucket.com/albums/n68/vld_48/Masinile%20mele/BMW%20318i%20M-Paket%20II/IMG_0095_zpsf2184e55.jpg

 

http://i109.photobucket.com/albums/n68/vld_48/Masinile%20mele/BMW%20318i%20M-Paket%20II/IMG_9926_zps87e0782a.jpg

 

http://i109.photobucket.com/albums/n68/vld_48/Masinile%20mele/BMW%20318i%20M-Paket%20II/IMG_0040_zps88a665d8.jpg

 

 

 

Dar a dat din nou ghinionul peste mine:

 

http://i109.photobucket.com/albums/n68/vld_48/Masinile%20mele/BMW%20318i%20M-Paket%20II/IMG_3788_zpsd25ba94b.jpg

 

http://www.stiridecluj.ro/social/accident-pe-calea-turzii-un-sofer-a-derapat-si-a-lovit-ca-la-popice-5-masini-foto

 

Cel cu Golf-ul cobora calea Turzii, iar in curba a derapat, a intrat apoi pe contrasens cu fata unde a lovit in roata din spate un Peugeot care urca. Ambele masini s-au rotit, Golful continuand cu spatele. A dat cu lateralul in Logan-ul din fata mea, pe care l-a impins la o parte si s-a oprit in mine. Era aglomeratie, tot urcam bara la bara. Loganul in alt Logan care era pe prima banda, iar Peugeot-ul a dat intr-un Laguna care era pe prima banda.

 

Cred ca a avut viteza foarte mare.

Inspectorul de daune imi spune ca ar fi dauna totala. Oare la ce suma ma pot astepta. Stiu ca am sa pierd, dar cat ?

Edited by Beriba
Link to comment
Share on other sites

An 2002, asigurarea lui e la Generali.

Accidentul in care am fost si eu din pacate implicat era si un seria 3 ca al tau 2003.Prima data vroiau sa ii dea undeva la 2800 la om ca asa au vazut ei preturile pe autovit.El sa certat cu ei ca preturile nu se iau de pe autovit se iau din catalog bmw.. ce a mai facut, certat si a luat 4000.Acum vezi si tu sa fi tare in gura cu ei.Noi am avut noroc ca prostu a avut la tiriac si astia nu comenteaza, fac plata.

Link to comment
Share on other sites

Da, am mai avut un e46, lovit tot asa in partea stg fata. Dar acolo a fost vina mea.

 

Loganul e lovit pe toata partea laterala stg, aripa fata, usa fata, usa spate, aripa spate.

 

Si mie imi e frica sa nu imi spuna undeva la 2000 - 3000. Eu am dat 5200 pe masina asta in iulie anul trecut. Stiu ca am dat putin mai mult decat media, dar era in stare foarte buna si cu multe optionale(m-packet, xenon, senzori lumina/ploaie, scaune incalzite, oglinzi rabatabile el, sistemul audio Harman Kardon cu magazie, senzori parcare si alte mici chestii, geamuri el fata spate, oglinda heliomata etc)

 

Oare astea conteaza la evaluare ?

Edited by Beriba
Link to comment
Share on other sites

pfuai ce nasol... sa ne fereasca de asemenea probleme si necazuri...nici nu vreau sa ma gandesc macar sa o gasesc zgariata in parcare apai la un accident cu ea...

 

imi pare rau pentru masina ta... este greu si nasol

 

sper sa iasa totul bine pentru tine !!

Edited by amodorcea
Link to comment
Share on other sites

Da, am mai avut un e46, lovit tot asa in partea stg fata. Dar acolo a fost vina mea.

 

Loganul e lovit pe toata partea laterala stg, aripa fata, usa fata, usa spate, aripa spate.

 

Si mie imi e frica sa nu imi spuna undeva la 2000 - 3000. Eu am dat 5200 pe masina asta in iulie anul trecut. Stiu ca am dat putin mai mult decat media, dar era in stare foarte buna si cu multe optionale(m-packet, xenon, senzori lumina/ploaie, scaune incalzite, oglinzi rabatabile el, sistemul audio Harman Kardon cu magazie, senzori parcare si alte mici chestii, geamuri el fata spate, oglinda heliomata etc)

 

Oare astea conteaza la evaluare ?

Conteaza, sa ai factura de cand ai cumparato si daca fac fente sa iti dea putin le arati factura si le zici ca ii dai in judecata daca nu iti convin bani.

Ps : un 4k si epava eu zic ca ar fi bine.

Edited by ReSp3cT
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pff Doamne Fereste. Am trecut si eu pe acolo dupa putin timp...

 

Imi pare rau pt ce ai patit, asta e ghinion pur.

 

In prima faza e bine ca ai scapat nevatamat si avand in vedere ca are asigurare la Generalli nu ar trebui sa ai probleme.

 

Din poza pare dauna totala, pacat de masinuta.

 

PS: ce motor avea masina? E afectat motorul sau nu?

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Nu am, decat poza asta. Eram foarte socat ca s-a intamplat din nou. Rotile sunt cele de iarna, o janta e indoita.

 

A sarit airbag-ul rotund din volan, eram doar eu in masina.

 

http://cdn.citynews.ro/sites/default/files/styles/900xautowm/public/field/image/10904092_963606226984794_517836925_n.jpg

Edited by Beriba
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau,ce poate sa faca un idiot defapt la cum se circula in Romania ....ce depasiri am vazut pe drumurile noaste nu e nimic de mirare.

 

Dupa parerea mea la cum arata masina sigur e si motoru bagat putin in spate plus lonjeroare strambe si ceva armaturi.Nu prea ai ce sa mai repari sau nu-ti convine,sa te ajute D-zeu sa iei cum spun colegii 4000 euro +plus

 

masina ta,pe care daca o vinzi tot mai iei ceva si sa-ti gasesti un e46 in mintile luithumbsup.png

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau,ce poate sa faca un idiot defapt la cum se circula in Romania ....ce depasiri am vazut pe drumurile noaste nu e nimic de mirare.

 

Dupa parerea mea la cum arata masina sigur e si motoru bagat putin in spate plus lonjeroare strambe si ceva armaturi.Nu prea ai ce sa mai repari sau nu-ti convine,sa te ajute D-zeu sa iei cum spun colegii 4000 euro +plus

 

masina ta,pe care daca o vinzi tot mai iei ceva si sa-ti gasesti un e46 in mintile luithumbsup.png

fix acolo stau eu.... plm.... e naspa in curbele alea daca vi la vale si nu ai grija... sper sa iti dea cat mai multi bani

Link to comment
Share on other sites

Dar Golfu lu' ala nu pare asa de rau sifonat.

 

Asa-i? Mai ales pentru cate masini a lovit. In realitate, are roata bagata tare in interior, iar coltul dr fata e rupt tot. El are Casco, dar se pare ca dauna e mai mare decat suma la care era asigurata masina.

 

Va multumesc pt suport.

Sunt curios cate BMWuri trebuie sa schimb ca sa nu se mai intample nimic. Adevarul e ca eu merg mult cu masina, de cand am luat-o din iulie am facut peste 10 000 km, majoritatea in oras. Si numai cine nu umbla nu pateste.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salutare

 

Revin cu noutati. Azi am primit oferta de la Generali, imi ofera 2200 euro plus epava, care e socotita la 800 euro.

Pentru ei asta este pretul pietei, dar pentru mine nu e suficient sa iau nici macar un 318i cu m-packet chel si sincer mi se pare jignitor. Preturile se invart undeva la 5000 euro pt o masina cum aveam eu.

 

Le-am cerut sa imi arate cum au ajuns la aceasta valoare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.