Jump to content

530d e60 E3


Dragos_m_Mf15

Recommended Posts

As completa ca e printre cele mai silentioase disele 6L ce le-am auzit vreodata, in ciuda varstei. :)

Si chiar am avut ocazia sa il ascult langa un alt E60 identic.

Intretinerea isi spune cuvantul.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Pai nici eu nu prea am auzit,dar masina având in momentul respectiv 11 ani si 250.000 km am zis sa o schimb,nu imi era frica de lanț ,dar m-am gândit ca se ureazĂŁ patinele pe care merge Lanțul si pana la urma si lantul ca nu tine nici ala o viata.decat sa am surprize neplĂŁcute am zis ca mai bine o schimb si stau linistit

 

Frumos exemplar!o adevarata placere sa vezi o astfel de masina:)

Mersi:)

Link to comment
Share on other sites

Si cand ai desfacut cum se prezentau?

 

Absolut impecabil:)) m-am cam demoralizat umpic cand am vazut ca nu trebuiau schimbate, dar mãcar mi-am luat gândul asta de pe cap

 

e60 motor 3.0 si manual, masina perfecta ! :D

Daca ai un stil de condus sportiv e super ok manuala,dar in schimb in oras mers bara la bara cu 1,2 poate fi umpic neplacut si obositor

Link to comment
Share on other sites

Sunt destul de ok motoarele astea generație mai veche,daca supraveghezi galeria de admisie si il intretii cu piese si lubrifianți ok,nu prea am auzit sa aibĂŁ probleme,adicĂŁ eu nu am avut pana acum probleme foarte costisitoare

 

Pana la urma au o vârsta si au costat de noi 50-60k,e normal sa fie destul de costisitoare Ăntreținerea,daca vrei sa o ai impecabila si sa te poti baza pe ea

Link to comment
Share on other sites

Galeria de evacuare, pune de la e39, nu o sa mai ai treaba cu ea in veci..

Asa am facut si eu in vara, am pus galerie de evacuare de pe un e39 3.0d.. astea de pe e60 sunt din ceva material care nu tine asa mult..

 

 

Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos in continuare..

Link to comment
Share on other sites

Galeria de evacuare, pune de la e39, nu o sa mai ai treaba cu ea in veci..

Asa am facut si eu in vara, am pus galerie de evacuare de pe un e39 3.0d.. astea de pe e60 sunt din ceva material care nu tine asa mult..

 

 

Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos in continuare..

 

Multumesc de apreciere!

Cea de e39 este identicĂŁ ca si dimensiuni,adicĂŁ nu sunt orificiile mai mici sau altceva?

Am tot vazut ca pun bĂŁieții de e39,dar am fost umpic rezervat pana acum

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de apreciere!

Cea de e39 este identicĂŁ ca si dimensiuni,adicĂŁ nu sunt orificiile mai mici sau altceva?

Am tot vazut ca pun bĂŁieții de e39,dar am fost umpic rezervat pana acum

 

Poti pune linistit de e39, si ai scapat de o grija.se potriveste..

Link to comment
Share on other sites

Mersi. Da,e suficient de puternic 3.0d pt e60 mai ales daca ai si soft pe el se misca foarte bine

 

Ai si soft pe ea?

Galerie de evacuare eu am luat de la colegul MSasha.. Are preturi bune, mi-a trimis-o prin curier direct la service-ul unde am schimbat-o..

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.