Jump to content

BMW-uri de evitat !


FRE

Recommended Posts

Atitudinea aceasta face ca in continuare samsarii sa vanda toate ciurucurile,nu am nimic impotriva,puteti cumpara ce vreti,insa atunci cand un autoturism pune viata unor oameni nevinovati in pericol,nu pot sta deoparte. Repet,sunt 100% si nu din poze ci din acte/serie caroserie :angry2:

 

Mare dreptate ai thumbsup.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

si mie imi e putin greu sa cred, mai ales ca preturile la piese de f10 sunt (probabil) extrem, extrem de ridicate iar la dezmembrari, sh, chiar si aftermarket nu cred ca gasesti prea repede.

totusi daca a luat-o cu 7k pana la 25k sunt o gramada de bani in care sa intre si piesele, si manopera si profitul. doar nu era nebun colegul fre sa deschida topicul ca sa se afle in treaba.

 

oare cat o costa o plansa de bord sau 2 faruri xenon?

Cosmin,sunt un tip serios,nu vorbesc prostii,nu am nici un interes,nu am nevoie de postari,vreau doar sa ajut :thumbsup:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cunosc si eu un atelier care se ocupa tot asa cu epave. A vandut masini gen x5, x6, m550d. Voi urmari mai atent autovitul si cand apare ceva postez aici. Se pare ca e afacere profitabila si din cate am auzit le vopsesc de la 0 toate elemetele ca sa nu apara diferente.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu ĂŽnțeleg de ce va mirați atat, la un simplu google search veți gĂŁsi piese din dezmembrĂŁri pt F30, faruri, uși, capota,etc...chiar si aici in Romania, erau pe un site românesc, nu scriu acum care si cum..

Sunt atâtea mașini mai praf reparate.. De ce sa nu se poatĂŁ si la asta..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1421487321[/url]' post='2221980']

Nu am vandut-o eu,nu am nici o legatura cu aceasta masina,doar am cunostiinta de istoricul ei,a vandut-o probabil asiguratorul,din ce am inteles 6-7k euro.

 

Pãi au voie sã le vândã ?

parcĂŁ trebuiau tĂŁiate si date la topit.

Link to comment
Share on other sites

am intrebat inca o data daca e 100% sigur pt ca nu imi vine sa cred ce a reusit sa faca dintr-o epava !!

stiu ca sunt care se ocupa cu asa ceva, dar totusi nu ma asteptam ca o masina atat de avariata sa poata fi iarasi in stare de functionare.

Parerea mea ca a gasit un f30 cu motorul facut praf si a luat-o la un pret bun. Asa a avut toate piesele necesare, faruri, usi, bari, airbag-uri..etc.

 

Sunt foarte curios daca ai merge la meseriasii de la bmw pentru o verificare, daca si-ar da seama.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

+1 :)

Cum facem rost de nr de tel din anunt? Il ai tu?

Nu il am,linkul de vanzare mi-a fost trimis de un coleg de forum care interesat de masina si citind topicul meu de prezentare a masinii,mi-a scris pe privat,probabil zilele astea cand o sa vada o sa scrie cateva randuri si el,mai ales ca a fost si vazut masina.Nu pot spune cine este,pana nu cer permisiunea,asa este de bun simt.

LE - O sa ii scriu acum,sa il rog sa ne lamureasca.

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Aoleu....si masina unde a vazut-o? Si unde e acum? Fa rost neaparat de nr.

 

Dar tu zici ca are istoric. Deci ar trebui sa fie vizibil daca se duce la bmw sa verifice, nu? Sau e vreo smecherie la mijloc ?

Cand am zis istoric,ma refeream la ce s-a intamplat,oricum masina a fost cumparata de noua din Romania,rulata cateva mii de km,apoi a avut incidentul si restul se vede in poze :flowers: Am scris colegului,acum vedem ce si cum :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.