Jump to content

BMW-uri de evitat !


FRE

Recommended Posts

Ma ofer voluntar sa merg cu masina personal la verificare, daca ne strangem 4 donatori ca sa acoperim costul verificarii pe rampa la Bavaria. :)

1. eu

2. danny

 

Nu va mai stresati, am auzit de la un prieten care se ocupa cu vopsitul de un X5 facut din 2 bucati si sudat exact pe punctele de sudura din fabrica care a fost verificat la reprezentanta si nu s-a prins nimeni..

Pe mine ma sperie cat de bine se aliniaza capota, usile, te fura in prima faza..

Edited by hitman1234
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

VIN-ul ar fi bine sa fie postat pentru a ramane in "arhive". Va fi gasit si de Mr. google :thumbsup:

Bala,fac tot posibilul,asta este si scopul !

 

De la bavaria a fost luata sau de la apan Braila?

Ti-ai dat seama nu ? De acolo e,altfel cum aveam acces la tot ce am postat :rolleyes:

 

Gata,am avut noroc,se lucreaza si Sambata :FT74567

Link to comment
Share on other sites

Pai ai aproape de tine asa ceva. In Zalau la marele service de "refacut" tot felul de rasturnate.

Stii cum ies de acolo? Tipla..zici ca-s noi :)

Ieri am vazut un trailer care tranzita Satu Mare inspre Zalau (cu numere de Salaj) pe care erau vreo trei masini, toate busite. Bine, nu erau dauna totala ca si cea prezentata la inceputul topicului insa nici doar sterse pe la spoilere. Mie mi-a fost clar ca masinile (care erau clar aduse din Germania) au fost luate pentru reparare si apoi revanzare ca "țiple".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Buna treaba ai facut FRE. vecinul meu are o skoda octavia pe care a lovit-o de 2 ori, doar ca a 2-a oara a sifonato rau de tot, astfel ca a trebuit sa cumpere alta skoda de la dezmembrari,

la care meseriasii au taiat tot ce pleaca de la parbriz pana la botul masinii (nu se mai putea face nimic), si astfel a luat tot acest ansamblu de la cea luata de la dezmembrari si a pus-o

pe cea busita, in final pe afara nu se cunoaste deloc,linia masinii este continua, nu apar diferente vizibile ca are cu totul alt bot luat de pe alta masina.

Specific ca meseriasii lucreaza direct pe strada, o sa incerc sa fac cateva poze , ca sa vedeti cum se lucreaza,si apoi sunt multe ateliere care lucreaza in acest stil.

Link to comment
Share on other sites

Deschid acest topic si cer ajutorul moderatorilor sa il tina pe prima pagina fiind de larg interes.Ideal ar fi sa nu postam comentarii ci doar sa luam la cunostiinta.

Atasat poze de la un 328i - SportLine MY 2012

 

O nimica toata, a iesit la polish :))

 

Felicitari FRE pentru initiativa!

Link to comment
Share on other sites

masina e an 2012...km in anunt 28 000 km

la momentul accidentului avea nr. rosii de braila ...

pai cand mai scoti nr rosii decat in situatia in care este adusa din afara? si cand o iei noua?[caz in care e luata noua din ro. faci 28 000 cu nr rosii?] sau ma insel?...intreb pt. ca ziceai ca masina a fost cumparata din Romania.

 

in una din poze de la vanzare se vede cadranul de bord zgariat..cand sare air bag ul de volan partea de sus a airbag ului se desprinde inspre cadran...poate chiar de aici zgarieturile...cine a vazut airbag sarit poate stie mai bine..[eu doar ce vad din poze]

 

hmm...poate chiar e masina din poze reparata...arata bine :)

Edited by rbu_tuninq
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Anumite.....dar nu te gandesti ca a putut fi in halul ala.

ma intreb ce profit ramane dupa toate cheltuielile, totusi pt modelul asta nu gasesti piese sh asa usor, eu zic ca tot a bagat lejer 10k €

 

 

acum am observat, pachetul sport nu vine cu modelul ala de bara pe fata...

Edited by manolica1
Link to comment
Share on other sites

ma intreb ce profit ramane dupa toate cheltuielile, totusi pt modelul asta nu gasesti piese sh asa usor, eu zic ca tot a bagat lejer 10k €

 

 

acum am observat, pachetul sport nu vine cu modelul ala de bara pe fata...

Nici bara spate nu mai este de 328i, are doar un singur tips ( nu se vede in pozele atasate,insa stiu de mult cand a fost afisata prima oara pe autovit )

Link to comment
Share on other sites

legat de chestia cu reparat masini facute dauna totala, am vazut la TV, cred ca BBC parca, o emisiune in care se discuta despre masini scumpe din UK care sunt reparate in Polonia, cica ei sunt foarte buni si ieftini la treaba asta, si care ulterior ajung din nou pe sosele. La fel ca si cu F30-ul asta care ar fi parut greu/imposibil de reparat, aia aratau acolo 911 sau R8 trosnite foarte rau si care in final dupa reparatie nu ai fi zis ca alea au fost lovite atat de grav, insa aia efectiv faceau din 3-4 masini una daca era nevoie, probabil cum e si aici cazul.

 

Buna ideea topicului, insa cred ca e greu cu "hranitul" lui dar chiar si cateva daca sunt date in vileag si cativa oameni ajung sa nu isi dea banii castigati cu greu pe niste rebuturi, tot isi atinge scopul :thumbsup: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.