Jump to content

BMW-uri de evitat !


FRE

Recommended Posts

Fara suparare dar eu nu pot sa cred ca cineva a reparat epava aia, fie si la reprezentanta !

Masina nu s-a reparat la reprezentanta,daca ai fi citit cu atentie,ai fi aflat si unde s-a reparat.In alta ordine de idei,noi nu ne suparam insa cel care a cumparat-o cu siguranta o sa se supere daca afla.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Desi nu bag mana in foc, asta pare a fi fosta mea masina (cel putin acelasi numar, acelasi interior si aceeasi motorizare, cam mare coincidenta)...care a suferit un accident grav pe Stefan cel Mare si fiind dauna totala a ajuns la dezmembrat pe la roscatum3 aici pe forum.

 

Acum se pare ca a fost reparata si se vinde drept "tzipla bo$$", desi se vede clar ca e imbinata prost. Oricum e de evitat...

 

http://olx.ro/i2/oferta/bmw-330d-schimb-ID2KV6T.html

 

http://www.tocmai.ro/bmw-330d-2000-21481080.html

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

de acord. :thumbsup:

 

nu cred ca i-ar conveni nimanui sa cumpere un BMW "impecabil, fara accident, full" pentru ca mai apoi sa constate ca a fost dauna totala.

 

topic pinned

 

Nu o sa constate nimeni nimic niciodata. De multe ori, o masina facuta praf, primeste elementul cu seria de caroserie a unei masini fara accident. E o activitate veche in Romania si nu numai. Pana unde incepe vestul cam asa se procedeaza. Faptul ca nu credem, nu vrem, ni se pare unora dintre noi ca nu se poate, nu schimba cu nimic situatia. Felicitari initatorului topic-ului indiferent de motivul pe care l-a avut sa fac publica treaba.

 

E un inceput, felicitari FRE, cu o floare insa nu se face primavara...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Multumesc Dan ! Motivul a fost urmatorul : macar unul dintre noi,cei pasionati de BMW,sa nu dam o gramada de bani,munciti in cele mai multe cazuri din greu,pe asa o epava ; un autoturism care a fost avariat in asa hal nu o sa mai fie niciodata sigur,nici pentru cel care o conduce dar nici pentru noi participantii la trafic.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Misterul e lamurit cat de cat...masina nu este fizic aceeasi, insa are seria si actele fostei mele.

 

Oricum e o manarie la mijloc si probabil si masina asta a fost trosnita, schimbate serii, evitata taxa de inmatriculare...naiba stie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ridicare in slavi si informatii despre o singura masina. Cam asta e topicul pana acum. Si are 6 pagini.

 

Inteleg rolul lui, dar foarte greu de urmarit. Ce o sa faci? Vrei sa cumperi o masina si rasfoiesti inainte zeci de pagini si mesaje, majoritatea multumim FRE si ai de capul meu nu cred ca aia e reparata ...

  • Like 5
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ridicare in slavi si informatii despre o singura masina. Cam asta e topicul pana acum. Si are 6 pagini.

 

Inteleg rolul lui, dar foarte greu de urmarit. Ce o sa faci? Vrei sa cumperi o masina si rasfoiesti inainte zeci de pagini si mesaje, majoritatea multumim FRE si ai de capul meu nu cred ca aia e reparata ...

 

Pai si cum ai vrea? Sa intru in curtile oamenilor, sa fac poze la epave si peste 2-3 luni la rezultat? Si apoi sa zic " de evitat "???

:)

 

Ideea este sa faca toti ochii cat cepele la full mai ieftin cu minim 25% ca afara si tot asa! La configuratii inexistente la data fabricatiei masinii si tot asa...

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Topicul se refera la masini grav accidentate si care sunt pe piata la vanzare,cu titlul de ” fara accident ”

Revenind,asa arata masina acum :

Acest individ ar trebui bagat acum la puscarie! Este acelasi lucru cu datul km inapoi, care la noi nu se pedepseste! Incredibil asa ceva!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca asa ceva mai are cum sa devina masina vreodata. Si nu stiu ce samsar s-ar inhama la o asemenea reparatie.

 

Se numeste carpeala si dupa cum toti stim, romanii sunt meseriasi la carpeli, so stay tuned!

Edited by RaYn3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ziare inmuiate in aracet diluat, peste care se da cativa mm de chit, o vopsea din spray, legat becurile alarma airbag la alte becuri, pregatit povestea cu "masina condusa doar de bunicu' ca sa duca nepotii la gradinita" si masina e gata de maritat. Evident, fata mare, n-a pupat nici-un stalp in viata ei ... :)
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
F30 prezentat de FRE nu se putea aduce in starea aia din starea in care a fost INVECI... Aia este dauna TOTALA. Ii afectata structura mașinii si nu se putea face,ori nu merita financiar. Lucrez in domeniu de 10 ani,numai asta fac,am vĂŁzut mașini "sparte" si refĂŁcute dar asta nu se poate.
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Sa fim seriosi, aia e prea varza ca s-o mai repare cineva.

Si chiar daca reparatia e posibila, trebuie sa te gandesti la valoarea masinii. Cu cat se poate vinde masina pe piata vs. cat costa reparatia. Prea multi bani bagati pentru un profit mic. Daca era un F, atunci da, probabil ca se baga vreun samsar.

 

Ziare inmuiate in aracet diluat, peste care se da cativa mm de chit, o vopsea din spray, legat becurile alarma airbag la alte becuri, pregatit povestea cu "masina condusa doar de bunicu' ca sa duca nepotii la gradinita" si masina e gata de maritat. Evident, fata mare, n-a pupat nici-un stalp in viata ei ... :)

Eu zic ca iese la polish. Ala e E92 acordeon - tomberon edition.

Edited by Service Premium
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
De evitat pt cei ce vor sa isi achizitioneze un e60,525d,ar fi si AG 99 KYX.Clopotele sunt schimbate,seria este pansonata pe stalpul din stanga,air bag-ul din usa dreapta fata,lipseste(pe exteriorul portierei deja se vede chit-ul crapat)Calculatorul masinii,este invelit intr-o punga,iar plafonul este un deal si o vale tot.Capota si aripile sunt din fier,farurile sunt prinse cu negrese,un calculator pt adaptiv lipseste,etc Sper sa nu va lasati pacaliti doar de faptul ca are M Paket
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.