Jump to content

BMW E38 728i


ady_viteza

Recommended Posts

Va multumesc frumos tuturor.

Acum o ora mi-a sosit si sunt foarte incantat de cum arata si mai ales de cum merge.

Este exact ce imi doream...confort...interior..full electric tot...tinuta de drum...portbagaj enorm...consum mai mult decat decent...masina perfecta de familie :)

Maine o duc la spalat curatat parfumat iar saptamana viitoare intra la o revizie generala completa.Chiar daca are revizia tehnica facuta in Germania de curand valabila pana in 2016 vreau s-o iau la verificat si eu evident.

De costat costa cu drum si taxa de inscriere cam cat un 5 E60 ....dar din punctul meu de vedere nu poate exista termen de comparatie..cel putin pentru mine :)

Poze maine pe lumina :D

Edited by ady_viteza
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hai cu pozele ca au trecut cateva „ maine ” :LMAO:

Pai m-am tot plimbat si am uitat de poze :D

Oricum diseara intra la verificare tehnica generala cu tester...uleiuri..filtre..frane ...etc...etc

Masina merge superb...la drum lung cu o viteza de 120/130 consuma in jur de 7.5% ...iar in Bucuresti in jur de 12% ...ceea ce este mai mult decat decent pentru asa balena :D

Am incercat sa intru tare in unele viraje gen antrenament de coasta ca tot trebuie sa incep sezonul in curand insa este mult prea grea sa poata ramane pe trasa si pleaca fata in primul rand...apoi neavand ambreiaj si cutie manuala sa o pot redresa cum vreau eu e destul de complicat sa merg "sportiv" cu limuzina :D

Edited by ady_viteza
Link to comment
Share on other sites

Pai m-am tot plimbat si am uitat de poze :D

Oricum diseara intra la verificare tehnica generala cu tester...uleiuri..filtre..frane ...etc...etc

Masina merge superb...la drum lung cu o viteza de 120/130 consuma in jur de 7.5% ...iar in Bucuresti in jur de 12% ...ceea ce este mai mult decat decent pentru asa balena :D

Am incercat sa intru tare in unele viraje gen antrenament de coasta ca tot trebuie sa incep sezonul in curand insa este mult prea grea sa poata ramane pe trasa si pleaca fata in primul rand...apoi neavand ambreiaj si cutie manuala sa o pot redresa cum vreau eu e destul de complicat sa merg "sportiv" cu limuzina :D

Da-l naibii de consum,bucura-te de ea in fiecare clipa :drinks:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.