Jump to content

///M3 e92


Vio123

Recommended Posts

Si eu caut un m3 e92 de ceva timp dar eu l-as lua exclusiv manual si cu cat mai putine optiuni cu atat mai bine

Singura oferta tentanta de pe piata acum este una din bg avantajul este ca nu o mai inscrii si mergi cu ea asa

Am mai luat eu un m3 e36 din bg si a foast ok dar vorbim de cu totul alta suma de bani acum si e putin riscant

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11386075375856600&slink=8ri84w

 

salut...ce ar presupune mersu asta cu numere de BG la un 4000 cmc ? taxe etc !? 10x :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nu stiu ce sa cred cu interioarele astea,daca vezi in ce hal arata al meu pe E46 la 110.000 nu iti vine sa crezi.Cateodata mai ca ma intreb daca nu cumva masina o avea mai multi km,desi ai cunosc toata istoria si km sunt reali,banuiesc ca tine de utilizare,de ex la mine am zgariat/rupt pielea deoarece eu sau sotia am mai avut blugi cu "capse" .Sotia a mai zgariat una alta si asa mai departe.In cazul de fata trebuie vazut daca a avut macar o revizie la reprezentanta ,sau daca mai stie cineva masina.PS: la fel si cu Golful la 98.000 km rupta pielea de pe lateral scaun,si deja schimbata o maciulie schimbator(la asta chiar se stie absolut toata istoria,e o discutie lunga au picat pana in 98.000 km niste piese care nu te-ai fi asteptat) Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

scaun la 118k km, si asta e un model de scaun care se uzeaza f tare din cauza formei si accesului/iesitului greu din masina

 

http://i59.tinypic.com/2vlof9w.jpg

 

scaun la 250k km

 

http://i60.tinypic.com/24bnryx.jpg

 

scaun tot la 250k km

 

http://i60.tinypic.com/2d0as6u.jpg

 

 

si pot continua.

 

Un interior uzat la km putini denota proprietari care fie nu au curatat cel putin masina cum trebuie sau deloc ori nu le-a pasat, si daca de locul in care stau cel mai mult nu le-a pasat iti dai seama cat l-ar fi interesat de alte parti mecanice pe care nici nu le vede.

 

Sau poate au fost agenti de vanzari si foloseau masina in scop de serviciu :)

 

Legat de M3, mie mi se pare ok interiorul, nu pare uzat peste norma, e culoarea de vina care scoate in evidenta mizeria, dar pielea nu pare cutata, stearsa sau rupta iar pretul masinii, daca e in regula, e foarte bun.

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Cartea de servise o are in germania ultima fiind la 40000 in 2012. De atunci a venit in romania si nu mai are nimic.Scaunul intradevar e putin uzat la fald dar e la fel de uzat ca si cel din dreapta si interiorul este destul de neingrijit.Necesita urgent caucicuri 4 buc , placute fata spate , un schimb de ulei si filtre , care inseamna cam 2000 euro
Link to comment
Share on other sites

Nici mie nu mi se pare ca arata foarte rau interiorul, curatat cred ca va fi ok.

 

Faptul ca necesita cauciucuri, placute, revizie, mie personal mi se pare un avantaj. Mai degraba negociezi pretul pe acest motiv si schimbi tu tot nou, macar stii ce cumperi si pe ce te bazezi...la o asemenea masina e important sa stii ca ai gume bune, placute noi si uleiul schimbat de mana ta.

Link to comment
Share on other sites

in buc consumul era 20-24 in functie de ora si trafic. mers normal fara figuri. afara 14 fix indiferent de viteza (ma rog, aproape). cutie manuala nu se justifica, cea automata dct merge perfect. despre intretinere pe termen lung nu stiu.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vaai ce minus mi-am luat :laugh: :laugh:

 

E greu sa intelegi cum trebuie sa arate o masina cu 50k km daca 90% din piata de auto are km dati inapoi

 

Nu am nimic cu masina dar m-as bucura sincer sa fi gresit, pana la urma sa dai atatia bani si sa iei un M manarit la km ma revolta ingrozitor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.