Jump to content

Modul lumini e90


taurashul

Recommended Posts

  • 1 year later...

Salutare! Am si eu cateva probleme de natura electrica la masinuta mea, E90 320D 2006, bixenon adaptiv:

1. Adaptiv lights failure stanga/dreapta (e posibil sa fie prajit doar un modul si sa nu functioneze nici celalalt?)

2. Nu se aprind luminile la marsharier (am reparat cablajul din portbagaj) , am nevoie de cineva care se pricepe sa imi reseteze counterul din modulul FRM, daca nu o fi prajit :( eroare 9CBC, EROARE SCURTCIRCUIT 1, PERMANENT

3.Mai am o eroare si pe becul de stop pe frana dreapta dar care culmea functioneaza.

 

 

Ma puteti pune in legatura cu cineva care se pricepe la codare si care sa fie din Iasi va rog, sau macar de prin imprejurimi.

PS: sunt satul de mesteri care doar imi pun diagnoza si imi zic da ai eroare.

Imi puteti raspunde si la bogdaniosip@yahoo.com

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Salutare! Am si eu cateva probleme de natura electrica la masinuta mea, E90 320D 2006, bixenon adaptiv:

1. Adaptiv lights failure stanga/dreapta (e posibil sa fie prajit doar un modul si sa nu functioneze nici celalalt?)

2. Nu se aprind luminile la marsharier (am reparat cablajul din portbagaj) , am nevoie de cineva care se pricepe sa imi reseteze counterul din modulul FRM, daca nu o fi prajit :( eroare 9CBC, EROARE SCURTCIRCUIT 1, PERMANENT

3.Mai am o eroare si pe becul de stop pe frana dreapta dar care culmea functioneaza.

 

 

Ma puteti pune in legatura cu cineva care se pricepe la codare si care sa fie din Iasi va rog, sau macar de prin imprejurimi.

PS: sunt satul de mesteri care doar imi pun diagnoza si imi zic da ai eroare.

Imi puteti raspunde si la bogdaniosip@yahoo.com

Multumesc

0744484565 cristi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut.

Am un e91 din 2007 cu faruri normale , iar becurile pe faza scurta vad foarte prost. Pot pune becuri Led cambus pe faza scurta cu far normal ?A mai pus cineva asa ceva? Sau ce bec imi recomandati ca sa se vada mai bine faza scurta si in acelas timp sa nu ii deranjeze pe ceilalti participanti la trafic.

Multumesc frumos.

Edited by adryian261980
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

deci nu e normal. chestia asta se intampla pe ambele parti.. Becul e bun. problema e de la frm cred.

de sus in jos pe interior adica in usa portbagajului sunt 3 becuri : primul de sus e marsariere , mijloc pozitie si cel de jos e ceata?

multumesc

 

nu e normal, ori becul e ars ori e blocat calculatorul

 

post-86206-0-28543700-1518530977_thumb.jpgpost-86206-0-90011400-1518530976_thumb.jpg

 

 

sunt corecte?

nu stiu ce e becul indicat cu sageata galbena poza 2. acum mi-am dat seama e pozitie

 

 

pe haion ai :

 

marsarier

pozitie

ceata

 

pe caroserie ai :

semnalizare

pozitie

frana + BFD

 

NU ai bec de frana pe portbagaj

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Salut.

Am un E90 318 din 2006 de UK si vreau sa-l inmatriculez pe Romania. Am inteles ca pt asta trebuiesc shimbate farurile. Ale mele sunt clasice, fara xenon sau led, si tot asa vreau sa iau pt a iesi mai ieftin. Pt a nu fi pacalit la cumpararea lor, va rog spuneti-mi de unde sa cumpar si ce cod de produs are modelul de far pt volan pe stanga.

Link to comment
Share on other sites

daca tot schimbi farurile, fa o treaba buna si cumpara ti cu xenon. ai mai avea nevoie si de calculatorul de lumini FRM si de senzorii de levelling.

 

astea sunt codurile de stanga pentru e90 06/2006

 

№ Description Extra info Condition Qty Part number

1 Headlight left VALEO left steering

1

63 11 6 942 721

 

1 Headlight right VALEO left steering

1

63 11 6 942 722

 

1 Headlight left ZKW left steering

1

63 11 6 942 747

 

1 Headlight right ZKW left steering

1

63 11 6 942 748

 

For vehicles with

Xenon Light(S522AYes)

№ Description Extra info Condition Qty Part number

1 Bi-xenon headlight, left ZKW left steering

1

63 11 7 161 667

 

1 Bi-xenon headlight, right ZKW left steering

1

63 11 7 161 668

 

For vehicles with

Xenon Light(S522AYes)

and

Adaptive Headlights(S524AYes)

№ Description Extra info Condition Qty Part number

1 AHL-xenon headlight, left (AHL - Adaptive Head Light) ZKW left steering

1

63 11 7 161 671

 

1 AHL-xenon headlight, right (AHL - Adaptive Head Light) ZKW left steering

1

63 11 7 161 672

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.